999 rezultate për

cipras

Zaev dhe Cipras rrëmbejnë çmimin e parë pas marrëveshjes Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe të Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, mbrëmë në Munih e kanë
Cipras thotë se çmimi më i rëndësishëm është harmonia mes dy popujve Me Marrëveshjen e Prespës kontribuojmë për bashkëjetesë në paqe, solidaritet, bashkëpunim, miqësi dhe paqe mes dy popujv
Zaev dhe Çipras nominohen për çmimin Nobel Kryeministrat e Republikës së Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Çipras janë nominuar për Çmimin Nobel për Pa
Cipras qetëson Maqedoninë: Nuk tërhiqemi Vendosmëri që të shkojë deri në fund Marrëveshja e Prespës shprehu kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras, duke porositu
Çipras: Nëse nuk kalon marrëveshja e Prespës, formohet Shqipëria e Madhe Dështimi i Marrëveshjes së Prespës dhe një shpërbërje e Maqedonisë, mbart rrezikun e krijimit të Shqipërisë së Madhe. De
Çipras ngre në qiell Zaevin Me intervistën e sotme për “Efimerida Ton Sindakton”, kryeministri i IRJM, Zoran Zaev i ka hedhur poshtë të gjitha argum
Opozita akuzon Cipras se formoi identitetin maqedonas Zotëri Cipras, nuk e shpëtuat Maqedoninë, të vetmen që e bëtë është që ua dhatë nacionalitetin dhe gjuhën maqedonase fqi
A ka folur me Cipras për ngjarjet në Bularat? Rama përgjigjet prerë Kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje me ngjarjet në Bularat. Pyetjes se nëse kishte folur me homologun grek A
Çipras mbyll sytë ndaj ekstremistëve që hynë në Shqipëri: Ditë zie për familjen Edhe pse mijëra grekë erdhën në Shqipëri dhe poshtëruan duke cënuar sovranitetin shtetëror, kryeministri grek Çipras i k
Çipras sjell ndryshime në marrëveshjen e detit, s'ka zgjerim të ujrave Kryeministri dhe Ministër i Jashtëm, Aleksis Çipras, është distancuar publikisht sot nga deklaratat Nikos Kotzias për zg
Çipras: Urime miku im Kryeministri i Greqisë, Aleksis Çipras është i pari që ka uruar kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev miratimin në lexi
Çipras merr situatën në dorë, do të negociojë me Shqipërinë për detin Zhvillimet e fundit politike në Greqi, pritet që të ndikojnë edhe në Tiranë. Me largimin e ministrit të Jashtëm Nikoz Ko
A e meritojnë çmimin Nobel Zaevi dhe Çiprasi? Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologu i tij grek Aleksis Cipras janë mes favoritëve për Çmimi
Zaev dhe Çipras meritojnë çmimin Nobel Në prag të referendumit të vjeshtës për Marrëveshjen me Greqinë po përforcohet fushata në Maqedoni “për” dhe “kundër” pr
Cipras zbulon tradhtinë e Ramës: Marrëveshja e re na favorizon neve Kryeministri grek, Aleksis Cipras deklaroi se marrëveshja e detit me Shqipërinë favorizon pikërisht Greqinë duke i dhënë
Marrëveshja drejt përfundimit, Rama takon Cipras në Londër Pavarësisht se mediat greke deklaruan se marrëveshja Shqipëri-Greqi kishte "ngrirë", shenjat nuk duken të tilla. Kry
Kammenos kërcënon Ciprasin për paktin e emrit të Maqedonisë Ministri grek i Mbrojtjes është kundër marrëveshjes së emrit të Greqisë me Maqedoninë duke kërcënuar maxhorancën e brish
Pas marrëveshjes, Hahn gjen kohë të bëjë shaka me Cipras (FOTO LAJM) Pas ceremonisë së nënshkrimit të marrëveshjes në anën greke të Liqenit të Prespës, delegacionet e larta shtetërore të Ma
The Wshington Post: Cipras dhe Zaev janë paqësor, ju duhet mbështetje Nga marrëveshja çka e kanë arritur kryeministrat Zoran Zaev dhe Alesis Cipras është rezultat i të dy kombësive. Maqedoni
Emri i ri i Maqedonisë, Ali Ahmeti: Marrëveshja do nënshkruhet të shtunën mes Zaev e Cipras Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka folur për marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës për