999 rezultate për

cici

Vulin: Shqiptarët i frikësohen Vuçiçit dhe Listës Serbe Aleksandar Vulin u ka bërë thirrje serbëve në Kosovë që në zgjedhjet e ardhshme të 6 tetorit të votojnë për Listën Serbe
Kundërshtari i Vuçiçit: Serbët dhe shqiptarët nuk mund të pranojnë kriminelë lufte në krye Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, teksa ka kritikuar opozitën në Serbi, të cilët sipas tij nuk ofrojnë kurrfarë pl
Presidenti çek i "kreh" bishtin Vuçiçit: Mund të rishikojmë njohjen e Kosovës Presidenti i Republikës së Çekisë, Millosh Zeman, dje ka mbërrtiur për një vizitë në Beograd ku është pritur nga preside
I besuari i Merkelit i dorëzon Vuçiçit zgjidhjen finale Kosovë-Serbi Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e CDU/CSU, Peter Beyer, gjatë takimit që ka pasur javën e kaluar me presidenti
Mediat serbe zbulojnë "dhuratat" e Trump për Vuçiçin në këmbim të njohjes së Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ditë më parë ka qëndruar për një vizitë në Washington ku është takuar me Sekreta
Çiçikovi i Ballkanit Ndërkohë që komuniteti ndërkombëtar pretendon se do të vendosë në vijë marrëdhënien ndërshtetërore mes Serbisë dhe Kosov
Q**t në b**** me Vuçiçin, Stresi ofendon rëndë Ramën LIVE në emision (VIDEO) Reperi i njohur si Stresi, Arkimed Lushaj ka sulmuar live në një emision, kryeministrin Edi Rama. Stresi ka rrëfyer sesi
E tmerrshme: Deputeti i Vuçiçit e quan festë genocidin e Srebrenicës (VIDEO) Vladimir Djukanovic, deputet dhe anëtar i Kryesisë së Partisë Përparimtare Serbe (SNS), të Aleksandar Vuciq, ka shkruar
Serbët protestuan për të 30-ën herë kundër pushtetit të Vuçiçit Protesta "1 nga 5 milionë" në Beograd është mbajtur edhe dje. Kjo protestë është e tridhjeta me radhë, që kur qytetar
Haradinaj -Vuçiçit në Twitter: Do të mbash përgjegjësi për destabilzimin e Veriut Institucionet e Serbisë dhe disa media që i shërbejnë pushtetit atje, janë duke propaganduar se serbët të cilët jetojnë
Thaçi flet me gjuhën e Vuçiçit: Kosova përgjegjëse për anulimin e Samitit të Parisit Presidenti Hashim Thaçi sheh Kosovën përgjegjëse për dështimin e Samitit të Parisit. Pa përmendur emra, Thaçi tha se
Si dukej Vuçiçi 39 vite më parë (FOTO LAJM) Radio Televizioni i Serbisë së fundmi në kuadër të emisionit “Trezor” ka transmetuar xhirimet e vitit 1980 të manifestim
Merkel telefonon sot Vuçiçin dhe i flet për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq njoftoi se sot do të ketë një telefonatë me kancelaren gjermane Angela Merkel.
Thaçi nesër takohet me Vuçiçin Zyra e Presidentit të Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar se Presidenti Thaçi nesër udhëton për Sllovaki
Gazetat e Presidentit serb : MI6 po i përgjon Vuçiçin, Daçiçin dhe politikanë serbë në Kosovë Tabloidi serb “Alo”, i cili është një instrument në duart e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq shkruan se agjentët
Ish- Presidentët dhe Kryeministrat e rajonit "hedhin poshtë" Vuçiçin dhe Thaçin Në një konferencë rajonale në Shkup të titulluar “ Integrimet europiane në udhëkryq” nën organizimin e Klubit të Podgori
Flasim dhe shkruajmë pa vlerë, Thaçi dhe Vuçiçi kanë nënshkruar marrëveshjen Diplomati Wolfgang Petritsch, ish – emisar i BE-së për Kosovën (1998-1999) ka thënë se Hashim Thaçi dhe Aleksander Vucic
Arrestimi i serbëve në veri është orkestruar nga Thaçi dhe Vuçiçi Aksioni i sotëm antikontrabandë në Kosovë është orkestruar nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij ser
Del sondazhi, serbët mendojnë se Vuçiçi do ta njohë Kosovën Mediat në Serbi vazhdojnë me sondazhe, përmes së cilave po hulumtojnë opinionin publik lidhur me çështjen e Kosovës dhe
Thaçi dhe Vuçiçi takohen gjatë me njëri-tjetrin Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiç janë takuar përsëri sot në Shkup. Ata kanë shkuar për ceremoninë e marrjes së mandatit