999 rezultate për

china

Ish-lojtarët e Juventusit sulmojnë drejtorin e Ajax Ciro Ferrara dhe Alessio Tacchinardi kanë fituar Champions League në sezonin 1995/96 me Juventus dhe kanë sulmuar ish-dr
Trump kërkon të eliminojë produktet “Made in China” Presidenti amerikan, Donald Trump kërkon që të heqë nga armët amerikane të gjitha materialet dhe pjesët që vijnë nga jas
Gervinho pranë zyrtarizimit te Parma Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Romës, Gervinho, pritet t’u nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore te Parma. Sulmuesi nga Br
Mascherano mund ta ndjekë Botërorin nga ekrani Javier Mascheranomund të mos marrë pjesë në Botëroin “Rusi 2018”. 33-vjeçari në grumbullimit e fundit me kombëtaren
Uruguai mposht Uellsin dhe fiton trofeun "China Cup" (FOTO-VIDEO) Uruguai ka fituar turneun "China Cup" pasi në finale mposhti Uellsin me shifrat minimale 0-1. Në edicionin e dytë të
"Apple-China" synon Perëndimin Prodhuesi i telefonave të mençur, Xiaomi, ka blerë një seri patentash të Nokias, në një lëvizje që duket si përgatitore
Gafa e Ivanka Trump bën xhiron e botës, ngatërroi futbollistin me shenjtor (FOTO LAJM) Në ditët e fundit Ivanka Tramp, vajza dhe asistentja e presidentit Donald Trump, është bërë protagoniste e një gabimi ko
Fluturon avioni i parë për pasagjerë "made in China" (FOTO LAJM) Avioni i parë i madh për pasagjerë i prodhuar tërësisht nga Kina realizoi provën e tij të parë me sukses. Avioni u n
Rita Ora e mahnitshme në China Music Awards (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora është shfaqur e mrekullueshme në tapetin e kuq gjatë ditës së djes
Zyrtare/ Juventus shet Hernanesin Skuadra e Juventusit dhe ajo kineze, Hebei China Fortune kanë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit brazili
Në Kinë i ofruan 30 milionë euro në sezon, ja si përgjigjet James Rodriguez 3 ekipet kineze Hebei China Fortune, Guangzhou Evergrande dhe Shanghai Shenhua prej kohësh janë në luftë për të transfer
Panariti: Sistemi hidrik ka nevojë për menaxhim sipas standardeve të kohës Një muaj pas nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit me Republikën Popullore të Kinës, në fushën e menaxhimit të in
Pellegrini me skuadër të re Ish-trajneri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini është bërë trajneri i ri i skuadrës kineze, Hebei China Fortune F.C.
Albania has the most polluted air in the world Recent studies have concluded that our country risks too much because of the air pollution. Albania has a more pollu
Kina i bën jehonë fitores së Shqipërisë Edhe Kina ka pasqyruar fitoren e lojtarëve të drejtuar nga De Biasi. Uebi informativ "China Xinhua Sports" nuk kursen el
Kinezët blejnë Aeroportin e Rinasit Përmes një deklarate zyrtare, kompania kineze “China Everbright” ka zyrtarizuar blerjen e Aeroportit të Rinasit. Sipas n
De Biasi fiton “Panchina d’oro” 2016 Trajneri i Kombëtares sonë Giovanni De Biasi është nderuar nga Coverciano e famshme italiane me çmimin e “Stolit të Artë
KE: E drejtë e Maqedonisë të mbrojë kufijtë e saj Sipas zëdhënësit të Komisionit Evropian, Margaritis Schinas, Maqedonia ka të drejtë të mbrojë kufijte e saj nga kalimet
Zyrtare/ Lavezzi transferohet në Kinë, përfiton një shifër të çmendur Ezekiel Lavezzi i thotë lamtumirë Paris Saint Germain, por nuk kthehet në Serinë A. Sulmuesi argjentinas ka firmosur kon
Rama in China to strengthen the economic cooperation Prime Minister Rama is in China, heading a delegation that is participating in the proceedings of the two-day Economic S