999 rezultate për

charlie

Letra e Charlie Chaplin për të bijën: Mos e shit zemrën tënde për ar e flori Çarli Çaplin, 76 vjeç, babai i 12 fëmijëve, në vitin 1965, vit në të cilin vdiq, shkroi këtë letër vajzës së tij njëze
Mbyllet pas 58 vitesh postblloku më i famshëm në botë (FOTO LAJM) Pas murit të Berlinit, ishte atraksioni më i famshëm për turistët që ende kërkojnë në Berlin memorie të epokës ku kryeqy
Rreth botës me Biçikletë Charlie Condell, 18-vjeç, vendosi të festonte fundin e nivelit A duke vendosur një udhëtim epik, të nisur më 6 korrik –
Ishte e shëmtuar por vendimi i saj i ndryshon jetën (FOTO LAJM) Një 26-vjeçare, e cila kishte probleme me mënyrën sesi dukej, vendosi që të investonte në operacione plastike dhe të ndr
Çfarë fati, kjo vajzë fitoi llotarinë marramendëse që herën e parë Një adoleshente kanadeze goditi që me të parën, duke fituar “jackpot”-in në ditën e saj të ditëlindjes. Charlie Lagar
Arrestohet "truri" i masakrës në gazetën satirike Charlie Hebdo Mediat franceze raportojnë se është arrestuar xhihadisti francez, Peter Cherif, i dyshuar se ka qenë një nga organizator
Historia që ju bën të qani, djali para vdekjes i kërkon falje nënës (FOTO LAJM) Gjithkush ka një lloj lidhjeje me kancerin. Shumica prej nesh janë prekur nga ajo në një farë mënyre ose nëpërmjet një t
Nuk mund ta zërë gjumi sepse vdes, fotot e fëmijës përlotin rrjetin Charlie Wagstaff vetëm 2 vjec ka çrregullim gjenetik Hypoventilation Qendrore Kongjenital. Kjo sëmundje ndikon se si
Marrin fund një herë e mirë teoritë konspirative mbi Hitlerin Adolf Hitleri vdiq në vitin 1945 në Berlin, pasi kishte pirë cianur dhe më pas kishte qëlluar veten me një pumb në kokë,
Nëna shkon të zgjojë trinjakët, i gjen të vdekur pranë njëri-tjetrit (FOTO LAJM) Dy vogëlushë vdiqën në të njëjtën natë duke lënë vëllain e tyre të mbijetuar duke fjetur pranë trupave të tyre në një tr
Piktori shqiptar shpreh dhimbjen për Florencin dhe ka një mesazh për Francën Fikja e aparaturave që e mbanin gjallë 23 vjeçarin shqiptar Florenc Beqiraj në një spital të Francës, ka sensibiluzar gj
E akuzuan për ngacmim seksual, CBS pezullon gazetarin veteran Rrjeti televiziv CBS këtu në Shtetet e Bashkuara ka pezulluar gazetarin veteran Charlie Rose, pas akuzave kundër tij për
Bin Laden shikonte “Tom & Jerry” dhe luante Counter-Strike Pasi CIA zbuloi dosjen e Osama Bin Laden, e sekuestruar në vilën e tij në Abotabad, dolën në pah edhe anët njerëzore të
Charlie Hebdo, kopertinë kushtuar Barcelonës: Islami është fe e paqes (FOTO) Fraza "Islami, është feja e paqes...të përhershme", përkrah një karikature që tregon trupa pa jetë në rrugë dhe një furg
Jeta e shkurtër e Charlie Gard, vogëlushit që preku zemrat e njerëzve në mbarë botën (FOTO LAJM) Vogëlushi 11 muajsh Charlie Gard, jeta e shkurtër e të cilit preku zemrat e botës prehet më në fund në paqe. Charlie
Më në fund në paqe, gjyshërit e Charlie-it të vogël njoftojnë vdekjen e tij FOTO LAJM) Vogëlushi 11 muajsh Charlie Gard, jeta e shkurtër e të cilit preku zemrat e botës prehet më në fund në paqe. Charlie
Satirikja "Charlie Hebdo" ironizon Brigitte Macron: Do bëjë mrekulli! Diferenca prej 24 vitesh ndërmjet Presidentit të ri të Francës, Emmanuel Macron dhe partneres së tij Brigitte ka frymëzu
Ndërron jetë komediani i njohur Ka ndërruar jetë komediani i mirënjohur amerikan, Charlie Murphy, në moshën 57 vjeçare, raporton BBC. Sipas menaxheri
Charlie Sheen: Pasi zbulova sëmundjen, doja ti jepja fund jetës Gjatë një interviste të dhënë së fundmi, aktori 51 vjeçar Charlie Sheen ka zbuluar se mendoi të vetëvritej në momentin q
Përkujtohen në Paris viktimat e masakrës në redaksinë e “Charlie Hebdo” (VIDEO) Kanë kaluar dy vjet nga akti terrorist në redaksinë e gazetës satirike “Charlie Hebdo”. Nga të shtënat, në 7 Janar 2015