999 rezultate për

censusit

Kërkohet defaktorizimi i shqiptarëve Nëse realizohen paralajmërimet që thuhen në heshtje për uljen apo heqjen e plotë të censusit të zgjedhjes, shqiptarët rr
Censusi,“Kathimerini”: Strategji ta paraqiste Shqipërinë një vend myslilman Analisti Stavros Ximas e ka cilësuar situatën e komunitetit ortodoks me atë të një “kazani që vlon”, pas publikimit të c
Shifrat e papunësisë, Pollo: Rama, probleme akute me aritmetikën Ministri i Inovacionit Genc Pollo, kryetar i Komisionit Qendror të Censusit ka reaguar në lidhje me akuzat e kryesociali
Censusi, AK: Procesi dështoi Aleanca Kuq e Zi e ka cilësuar procesin e Censusit si një proces të dështuar ndërsa ka akuzuar Ministrin e Inovacionit,
OMONIA: Rezultatet e Censusit nga të dhëna artificiale Rezultatet e Censusit, publikuar një dite më pare nga INSTAT janë cilësuar nga OMONIA si të dhëna artificiale, të cilat
Pse INSTAT-i na fsheh të dhënat e censusit? INSTAT-i i Ines Nurjes e ka fituar me kohë namin e një institucioni që i shkon sipas midesë Kryemini
Çfarë po ndodh me Censusin?! Kanë kaluar nëntë muaj nga përfundimi i Censusit por INSTAT akoma nuk ka publikuar rezultatet e plota të regjistrimit të
INSTAT: Rezultatet përfundimtare për Censusin në tetor Instituti i Statistikave bëri të ditur ka përfunduar procesi i skanimit të të dhënave të mbledhura për "Censusin 2011",
AK, apel për publikimin e të dhënave të Censusit Aleanca Kuqe Zi ka kërkuar nga qeveria dhe Insituti i Statistikave që të bëjë publike shifrat zyrtare të procesit të reg
Censusi, PDIU reagon ndaj deklaratës së Dollis Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar ndaj deklaratave të zv.ministrit të Jashtëm grek për çështjen e cens
AK kërkon publikimin e të dhënave të Censusit Aleanca Kuq e Zi i ka kërkuar qeverisë që të publikojë sa më parë të dhënat zyrtare të Censusit përsa i përket etnisë dh
Dorëzohet raporti për Spahiun, vërehen shkelje Komisoni Parlamentar Hetimor ka publikuar raportin për hetimet e kryera për veprimtarinë e ish-zëvëndëskryetarit të Kësh
Rezultatet e Censusit në tetor Të dhënat përfundimtare të censusit pritet të jenë gati në datën 1 tetor. Kështu është shprehur gjatë një seminari shefj
Censusi, Pollo: Asnjë nga minoritetet nuk e bojkotoi procesin Deklaratat e minoritetit grek për të bërë vetëregjistrimin e këtij komuniteti apo edhe zhurma e bërë gjatë këtyre ditëve
AK, procesi i Censusit la jashtë emigrantët Aleanca Kuq e Zi në një deklaratë shpërndarë për mediat shpreh shqetësimin e saj për mungesën e kujdesit të qeverisë nda
INSTAT: Përfundimet e censusit, në mes të muajit dhjetor Në mesin e muajit dhjetor dalin përfundimet e censusit për regjistrimin e popullsisë, një proces i cili u mbyll në terre
INSTAT: Po punojmë që procesi i censusit të përmbyllet me sukses Drejtoresh e Institutit të Statistikave është shprehur në një deklaratë se po punohet intensivisht per realizimin e me s
Berisha: Realizimi i censusit i suksesshëm Realizimi i censusit ka qenë një sukses edhe pse ka pasur problematikat e veta gjatë realizimit të tij. Këtë ka deklarua
Arrestohet grabitësi i dokumenteve të censusit Arrestohet Lorenc Lumani, pasi akuzohet për vjedhjen e dokumentave të censusit. 29-vjeçari ka vjedhur kutitë me formular
AK: Censusi dështoi turpshëm Një ditë pas përfundimit të afatit zyrtar të Censusit, Aleanca Kuq e Zi deklaroi se procesi dështoi turpshëm në përpjekj