999 rezultate për

celsius

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM) Mbi vendin tonë gjatë ditëve në vijim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Të premten në mëngjes par
Parashikimi i motit për javën e ardhshme Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të vijojë të mbetet me kushte të qëndrueshme meteorologjike, si rrjedhojë e m
Fillimisht shikoni motin, pastaj bëni planet e fundjavës Fundjava në vend pritet të sjellë mot pjesërisht të vranët dhe me riga lokale shiu. Ndërkohë do të bien temperaturat
Temperatura ekstreme, këto janë qytetet më të ftohta në botë Për shumicën e njerëzve, moti i ftohtë në dimër do të thotë vendosje e një batanije shtesë, por ka disa vende në Tokë që
Rikthehen reshjet e shiut, si do të jetë java e parë e shtatorit në Kosovë Shtatori pritet të fillojë me ulje temperaturash, rikthehen vranësirat e reshjet e shiut. Nesër do të marrë mot i nxe
Mot i nxehtë, temperaturat deri në 30 gradë celsius Rryma të nxehta ajrore nga Afrika veriore do të vazhdojnë edhe përgjatë ditës së sotme ku kryesisht do të mbajë mot i kt
Nisni pushimet! Këtë fund korriku temperaturat do të shkojnë në 40 gradë Nëse ende nuk keni nisur pushimet, jeni në kohë pasi moti premton shumë këtë fund korriku. Java e ardhshme do të këtë
Keni planifikuar pushime këtë fundjavë? Si do të mbajë moti Pavarësisht pandemisë, një pjesë e mirë e shqiptarëve zgjedhin bregdetin gjatë fundjavave për të hequr lodhjen e ditëve
Nesër mot i nxehtë, pasnesër rikthehet shiu dhe rrufetë në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se nesër do të jetë mot i nxehtë
Vranësira dhe reshje shiu, si do të jetë moti në vazhdim në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve në vijim në Kosovë do të mbajë mot i vranët d
Harrojeni plazhin! Si pritet të jetë moti gjatë qershorit Edhe pse po prisnit hapjen e plazheve pas mbylljes nga koronavirusi, duket se në gjysmën e parë të muajit qershor qyteta
Vera vjen përvëluese, në Greqi temperaturat do të shkojnë mbi 40 gradë Celsius Vera po vjen, dhe këtë herë më me "vrull" se zakonisht. Këtë e dëshmon rritja ekstreme e temperaturave edhe në Shqip
Vranësira dhe diell, parashikimi i motit për sot Edhe këto ditë do të ketë mot i vranët dhe me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se java do t
Ulje temperaturash, si pritet të jetë moti në dy ditët në vijim Instituti Hidormeteorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se dy ditët në vazhdim mbi vendin tonë do të mbajë mot me temper
KOSOVË/ Moti gjatë fundjavës Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të s
Flasin ekspertët: Me sa gradë duhet t'i lajmë rrobat për të shkatërruar COVID-19 "Është treguar se larja e rrobave deri në 56 gradë celsius vret koronavirusin. Nuk ka nevojë të zieni rrobat..." Spe
Reshje shiu në të gjithë vendin, mos harroni çadrën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot vendi do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të
KOSOVË/ Ja si do të jetë moti për ditët në vijim Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesi
Reshje dhe stuhi shiu, si pritet të jetë moti sot Instituti Hidrometeorologjik i Kosovën bën të ditur se sot gjatë ditës do të ketë reshje shiu. IHK njofton se shiu do
Moti në Kosovë/ Ja kur priten rreshje bore nstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në