999 rezultate për

cara

4 vjeçarja me Sidromën Down bëhet modele (FOTO LAJM) Cara Brown u diagnostikua me Sindromen Daun, i njohur edhe si trisomia 21 – e cila është një çrregullim gjenetik i kromo
M.City fiton derbin me M.United dhe prek finalen e Carabao Cup (VIDEO) Manchester City mund të konsiderohet si finalistja e parë e Carabao Cup ose ndryshe Kupës së Ligës në Angli. Kampionët n
Memushaj largohet për 1 mln euro nga Pescara E ardhmja e Ledian Memushaj te Pescara duket se ka marrë fund. Këtë e ka konfirmuar presidenti i klubit italian, Dani
Debat me trajnerin, Memushaj pranë largimit nga Pescara Pas debateve dhe momenteve të tensionit që pati me trajnerin Luciano Zauri, Ledian Memushaj po mendon seriozisht largimi
Aston Villa turpëron Liverpool, "The Reds" eliminohen nga Carabao Cup (VIDEO) Liverpooli rrezikoi duke aktivizuar zbriti në fushë me emra krejt të rinj në sfidën me Aston Villan në çerekfinale të Ku
Rrezikojnë jetën, familja me foshnjën 6 muajshe në Kurbin fle nën muret e çara të banesës Edhe pse vëmendja u shpërnda më shumë në Thumanë dhe Durrës, realiteti është që në shumë zona të Shqipërisë pati dëme ng
Tërmeti shkaktoi dëme të mëdha tek "Koço Gliozheni", të çarat mbulohen me çarçafë (FOTO LAJM) Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 51 viktima dhe rreth 1 000 të lënduar, ndërsa dëmet materiale janë të konsiderueshme. Kra
RRËQETHËSE/ Albert Cara ndjeu dorën e ftohtë të të birit, tani pyet: Si është djali (VIDEO) Efektivi i zjarrfikësve, Arben Cara humbi 7 nga të afërmit e tij në tërmetin e 26 nëntorit. I ftuar sot në "Wake up", Ca
Rama tregon bisedën me Albertin, të vetmin e mbijetuar nga familja Cara në Durrës Tërmeti i 3 ditëve me parë mori 50 jetë të pafajshme. Familja Cara nga Thumana ka qënë një nga më të prekurat nga tragje
"Dora e djalit filloi të ftohet", të afërmit tregojnë bisedën me të mbijetuarin nga familja Cara Gjashtë anëtarë të familjes Cara, të cilët mbetën viktimë të tërmetit tragjik u përcollën sot për në banesën e fundit.
Nuk mundi të vishej nuse, Stela varroset në Korçë e Almiri Thumanë Fati nuk deshi që Almiri dhe Stela të kurorëzonin dashurinë e tyre me një dasëm madhështore, ku ajo të vishej me të bard
Humbi 7 anëtarë të familjes, Albert Cara dërgohet drejt Italisë për mjekim Ai humbi 7 anëtarë të familjes nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Albert Cara, që mbeti i plagosur nga tërmeti i fuqi
Në ditë festash u gjunjëzuam në zi, 7 familjet që u shuan nga tërmeti Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit u kthye në një tragjedi për Shqipërinë. Në ditë që duhet të festonte, vendi u gjunjë
"Jam caktuar nga fisi t'i them të mbijetuarit", rrëfimi tragjik i shefit zjarrfikës Arben Cara është shef i repartit zjarrfikës të stacionit numër 3 në Tiranë. Ai ditën e rënies së tërmetit është nisur me
TRAGJIKE/ Përcillen në banesën e fundit 6 anëtarët e familjes Cara Gjashtë pjesëtarët e familjes Cara, të cilët humbën jetën tragjikisht në rrënojat në Thumanë, në orën 13:00 të ditës së
Operacionet e kërkim shpëtimit drejt përfundimit, këto janë 50 viktimat e 26 nëntorit Ka përfunduar operacioni i kërkim shpëtimit në Durrës, ku janë nxjerrë të pajetë Ilir Lala në Kënetë të Durrësit si dhe
Ende nën rrënoja! Konfirmohen 46 viktima nga tërmeti Ministria e Mbrojtjes raporton se deri më tani janë konfirmuar nga Policia e Shtetit 46 viktima nga tërmeti 6.4 ballë Ri
EMRAT/ 40 viktima nga tërmeti që shkundi nga themelet Durrësin e Thumanën Vazhdon të rëndohet bilanci me personat e pajetë të nxjerrë nga rrënojat. Ministria e Mbrojtjes ka publikuar listën me e
Nxirret një tjetër trup i pajetë në Durrës, shkon në 40 numri i viktimave Ka shkuar në 40 numri i përsonave që kanë humbur jetën nga tërmeti që tronditi Shqipërinë. Është konfirmuar edhe vikt
Flet i afërmi familjes Cara: Alberti nuk e di që gruaja dhe tre fëmijët nuk jetojnë më Shtatë prej nëntë pjesëtarëve të familjes Cara u shuan në tërmetin tragjik të së martës. Albert Cara, një prej të mbijet