E FUNDIT/ Rriten sërish rastet e reja, 4 humbje jete në 24 orët e fundit
999 rezultate për

calciomercato

Juventus i kërkon PSG-së 75 milion euro për të lënë të lirë Dybalan E ardhmja e Paulo Dybala mbetet një mister. Sulmuesi i Juventus-it, i cili refuzoi transferimin te Tottenham dhe Manc
Interi s’heq dorë, zikaltërit tentojnë bomberin e Serisë A Kjo merkato po vijon të jetë shumë aktive për Interin. Mes të tjerash, zikaltërit kanë në tavolinë edhe dy emra të mëdhe
Napoli refuzon 100 mln euro për mbrojtësin senegalez Napoli e ka refuzuar një ofertë në vlerë prej 100 milionë euro nga një klub i paemëruar i Premierligës për mbrojtësin Ka
Riola punon për largimin e Donnarummas, përplaset keq me drejtuesit Agjenti Mino Raiola sipas raportimeve tw fundit thuhet se ka pasur një bisedë jo të këndshme me shefat e Milanit në lidh
Inter kalon Cityn dhe Arsenalin në garën për talentin 21-vjeçar Sipas Calciomercato.com, Interi po interesohet për talentin 21-vjeçarin të Boca Junior. Pavon është një lojtar sulmues
Southampton gjen zëvendësuesin e Van Dijk Southampton mund të kthehet në Napoli të Kalidou Koulibaly në janar, pasi humbi atë në verë. Senegalezi ka qenë një n
Inter në janar do të fokusohet për merkato tek Arsenal, por jo vetëm për Ozilin Calciomercato.it shkruan se Arsenal janë të interesuar ta shesin Walcott në dimër. Kontrata e tij nuk skadon deri në vit
Agjenti i Verrattit takohet me gjigantin evropian Marco Verratti me shumë gjasë do të transferohet te Juventusi. Agjenti i mesfushorit italian, Donato Di Campli, është t
Juve e frikshme dhe në merkato, 80 mln euro për Verratin Skuadra e Juventusit kërkon të ndërtojë një ekip të frikshëm për sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e klubit bardhezi prej k
Në Itali e "çojnë" De Biasin te Cagliari Trajneri i kombëtares sonë Gianni De Biasi përfundon sërish në listën e Cagliarit. Humbja e djeshme 2-0 ndaj Empolit
Pamjet që zbulojnë të vërtetën për moshën e Sanches (VIDEO) Talenti i Portugalisë, Renato Sanches është kthyer në qendër të vëmendjes pasi ish-futbollisti dhe trajneri francez, Guy
Milan, ja të gjitha objektivat italiane për merkaton e verës (FOTO LAJM) Silvio Berlusconi e ka thene disa here: dua nje Milan sa me shume italian. Per kete arsye edhe drejtuesit e skuadres po
Juventus në garë per Granit Xhakën Juventusi po ndjek disa lojtarë pasi kërkon të përforcohet gjatë merkatos së janarit. Mes lojtarëve që vëzhgohen është e
Top 10 bomberat nga viti 2000-2015 (FOTO LAJM) Portali i njohur sportiv italian, “Calciomercato”, ka bërë një sondazh interesant, duke kërkuar nga lexuesit e saj, të z
10 blerjet më shtrenjta në Serinë A (FOTO LAJM) Merkato e transferimeve në Itali është mbyllur dhe tashmë mund të bëhen edhe bilancet e përgjithme në merkato . Faqj
Gashi refuzon kalimin te Lazio në verë Ëndrra për të parë Shkëlzen Gashin në kampionatin italian duket se ka marr fund shumë shpejt. Gjatë ditëve të fundit u f
Milan, revolucion në mesfushë (FOTO LAJM) Pas blerjeve në janar, merkatoja e verës mund të sjellë një revolucion të vërtetë te skuadra e Milanit, mbi të gjitha në
Top 5 "gjyshërit e tmerrshëm" të Serie A (VIDEO) Sa më shumë vite kalojnë aq më jetëgjatë bëhet karriera e futbollistëve. Nëse më parë ata i jepnin fund futbollit aktiv
Interi nuk ndalet në merkato, ja emrat e rinj (FOTO LAJM) Lukas Podolski dhe Xherdan Shaqiri janë dy goditjet e merkatos së Interit në këtë ditë të para janari, por nuk mbaron me
Revolucioni "Thohir", 15 talente për Interin (FOTO LAJM) Inter i ka të qarta idetë përsa i përket merkatos së ardhshme të futbollistëve. Pasi afroi lojtarë me ekspieriencë siç i