999 rezultate për

buxhetin

U kënaqën duke e shtrydhur buxhetin me rrogat e larta, emërohet edhe një zv.ministër Ministrisa e Arsimit tani ka edhe një zëvendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK do të jetë zëvendësi i gjashtë në këtë
Kryeministri ka një lajm për veteranët Haki Shatri, këshilltar i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se veteranët e UÇK-së, do të vazhdojnë të
“Hëngri” buxhetin e shtetit, rikthehet në burg Dashamir Xhika Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar pak kohë më parë vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhik
Nuk i mjaftonin mijëra eurot e qytetarëve, Thaçi edhe e ka tejkaluar buxhetin 7 mijë e 500 euro të nxjerra avans nga buxheti i shtetit nuk i kishin mjaftuar ish-Kryeministrit Hashim Thaçi dhe katër
Kërkohet rikthimi në burg i njeriut që dyshohet se hëngri buxhetin e shtetit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhika. Para katër dit
Haradinaj flet për buxhetin që iu ndau veteranëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka vlerësuar si shenjë respekti vendimin e dhënies së 300 mijë eurove për t’
Edhe kordinatorët do të shtrydhin buxhetin e shtetit, mjerë populli Përveç 21 ministrave e 74 zëvendësministrave, Qeverisë së Kosovës tashmë kanë filluar t’i shtohen edhe koordinatorët nac
Si po e vjelin veteranët buxhetin e shtetit me pensione Gjatë tre muajve të parë të këtij viti vetëm për pensionet e veteraneve të luftës janë shpenzuar hiç më pakë se 18.79 mi
Jasharaj i përgjigjet ministrit: Nëse nuk mbani fjalën fillojmë grevën Kryetari i Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj nuk i beson deklarimit të ministrit të Financave, Bedri
Do vëzhgohemi edhe kë kapim për dore, qeveria shpenzon milionat për kamera në rrugë “Big Brother” do të jetë kryeqyteti, por jo vetëm… Ministria e Brendshme gjatë këtij vitit do të shpenzojë mbi 60 milion
Paditet ish-ministrja e kulturës, abuzoi me buxhetin me 2.770.640 euro Policia financiare e Maqedonisë ngriti kallëzim penal kundër ish ministres së Kulturës Elizabeta Kançeska- Milevska, zëv
Komuna e Studeniçanit miraton buxhetin per vitin 2018 Edhe këshilli Komunal në Komunën e Studeniçanit, ka miratuar buxhetin për vitin 2018. "Këshilli i Komunës së Studeniç
Komuna e Dibrës miraton buxhetin për vitin 2018 Në kuadër të seancës së tretë të Këshilit të Komunës Dibër që u mbajt sot më date 27.12.2017 në rend dite ishte edhe Pro
Lala i Elbasanit i bleu demokratë e lsi-stë si gjela deti në pazar Qazim Sejdini ose siç thirret tashmë, Lala i Elbasanit nuk ka patur asnjëherë probleme me kalimin e buxhetit në Këshilli
PD reagon për buxhetin e Veliajt: 75 mijë lekë më shumë çdo familjeje Pas kalimit të paligjshëm të buxhetit 2018, një familje në Tiranë do t’i paguajë Bashkisë më shumë taksa! Për një fa
Veliaj: Falenderoj këshilltarët që votuan buxhetin Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj falënderoi sot 32 këshilltarët të cilët miratuan dje Buxhetin për vitin 2018
Veteranët e luftës po e dëmtojnë buxhetin e shtetit Rritja e numrit të veteranëve të luftës së UÇK-së, mund të varfërojë buxhetin e shtetit të Kosovës. Kështu janë shpre
Transparencë gjatë debatit për propozim buxhetin për vitin 2018 ne Likovë Komuna e Likovës në prezencë të qytetarëve nga të gjitha vendet e Komunës së Likovës është prezantuar dhe debatuar për p
Kuvendi miraton buxhetin e vitit 2018 Me 62 vota për ka kaluar në lexim të parë Projektligji për Buxhetin e Shtetit. Vetëm dy deputetë kanë votuar kundër. Der
Kuvendi sot voton buxhetin e vitit 2018 Kuvendi i Republikës së Kosovës do të vazhdojë sot seancën plenare në të cilën pritet votimi i Projektligjit për Buxhet