999 rezultate për

buxhetin

Kanabisi, miliona euro në buxhetin e Maqedonisë Dhjetëra licensa për ta kultivuar për qëllime mjekësore Maqedonia e Veriut është një ndër vendet e paketa të Europës
Qeveria miraton buxhetin për SPAK, sa para do marrin hetuesit e zyrëtarëve Këshilli i Ministrave ka vendosur buxhetin për Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, i cili do të jetë në fillim nga një
PD akuza Ramës: Refuzoi fondet e BE për rrugët që të vjedhë buxhetin me PPP-të Ish deputetja e Partisë Demokratike,Grida Duma ka deklaruar se kryeministri Edi Rama refuzoi fondet nga BE për rrugët q
Ranë dëshmorë të atdheut, sa do kompesohen familjet e ushtarakëve Këshilli i Ministrave ka vendosur të kompensojë me një fond të posaçëm familjet e ushtarakëve të vrarë gjatë misionit të
Haradinaj: E zgjuam gjigandin kosovar Pas miratimit të Buxhetit për vitin 2019, kryeministri Ramush Haradinaj ka premtuar se ky vit do të jetë vit i suksesit
Detaje nga arrestimi i tre ish-ministrave, si e dëmtuan buxhetin Ministria e Punëve të Brendshme ka dalë me detaje për hetimin kundër ish tre ministrave dhe një zv/ministri të Bujqësisë
PSD sërish ndihmon Haradinajn, bëhen votat për buxhetin 2019 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për viti
LSI, ditën e sulmon Dakon ndërsa natën e voton Ditën, Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) sëbashku me PD-në i vërsulen kryetarit të Durrësit Vangush Dako duke e akuz
Kuvendi rrëzon dekretin e Presidentit për buxhetin Parlamenti ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për rishqyrtim të buxhetit të vitit 2019. Mësohet se për dekr
Sot bëhet 1 vit që Haradinaj ia rriti rrogën vetes, a i dalin paret për kollare? Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se sot u bënë një vit kur kryeministri Ramush Haradinaj dhe qeveria
Meta sërish kundër Ramës, lëshon edhe një deklaratë për studentët Katër ditë pasi vendosi të kthejë në Kuvend, dekretin për buxhetin e vitit 2019, ka reaguar presidenti i Republikës, Ili
Tani i quan "miq" studentët, Rama reagon pas kthimit të "Buxhetit 2019" Pasi presidenti Ilir Meta riktheu serish në Kuvend ligjin për buxhetin 2019, me qëllim që t’u jepet mundësi plotësimit t
Presidenca kthen në Kuvend ligjin për buxhetin 2019: Plotësoni kërkesat e studentëve Teksa studentet e universiteteve publike ne vend protestojnë para Kuvendit, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Du
LDK nuk përkrah buxhetin e Haradinajt Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë kundër projekt buxhetit për vitin 2019-të. Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, k
Lehtësira për oligarkët, taksa për të varfrit: Mazhoranca kalon Buxhetin 2019 Kuvendi miratoi këtë të hënë buxhetin e vitit 2019. Buxheti u miratua me 76 vota pro të deputetëve të maxhorancës. Ku
Jozefina Topalli "thumbon" PD-në: 4 shahistët që luajnë me dhimbjen e popullit Ish-kryetarja e Parlamentit të Shqipërisë, Jozefina Topalli me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka sulmuar klasën
Debati në Kuvend, deputetët xhelozë për sekretaret dhe makinat Komisioni i Ligjeve mori dje në shqyrtim buxhetin vjetor të institucioneve të drejtësisë. Në mbledhjen e komisionit u sh
Nuk kënaqen, Haradinaj ia rrit buxhetin vetes Buxheti i përgjithshëm i Zyrës së Kryeministrit pritet të jetë më i lartë për 1.8 milion euro në vitin që vjen. Sipas ka
Turi i dëgjesave për buxhetin 2019 dhe projektet e reja ndalet në Njësinë 1 Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një bashkëbisedim me banorët e Njësinë 1 për “Buxhetin e vitit 2019”,
Vijon turi i dëgjesave për Buxhetin 2019 dhe projektet transformuese në Njësinë 2 Turi i dëgjesave me qytetarët për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punëve të kryera në këto 3 vjet u ndal dje pasdite në Njës