999 rezultate për

buxheti

Qeveria miraton borxhin shtesë për KQZ-në nga buxheti 2021 Qeveria ka miratuar borxhin shtesë për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga buxheti 2021. Fondi shtesë i miratuar do
KQZ i kërkon qeverisë mbi 5.6 milionë euro për organizimin e zgjedhjeve të 14 shkurtit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar Qeverisë së Kosovës kërkesën buxhetore për ndarjen e mjeteve të nevojshme pë
Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2021 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021. Buxheti është miratuar me procedurë të shpejt
Projektligji për buxhetin, sot në lexim të dytë në Kuvendin e Kosovës Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në seancë plenare në ora 14:00, për të votuar në lexim të dytë projek
Tërhiqet Trump, nënshkruan paketën e ndihmës prej 2.3 trilion dollarë Presidenti amerikan Donald Trump ka nënshkruar paketën e ndihmës për pandeminë dhe buxhetin duke evituar mbylljen e pjes
Shkarkimi i Qeverisë, Hoti pranon vendimin e Kushtetueses Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, Avullah Hoti tha se e pranon dhe do ta respektojë vendimin e saj. “Jeni në dije
Votimi i anëtarit për Kushtetuese dhe dekreti për buxhetin, dy pikat e "nxehta" që diskuton sot Kuvendi Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku do të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Kështu, Kuvendi do të shqyr
Meta i kthen mbrapsht për të dytën herë buxhetin Ramës Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim buxhetin e ri të shtetit të miratuar nga ana e qeverisë. Arsyet lidhen
"Buxheti për pandeminë ", Spiropali i përgjigjet Hajdarit: Pretendojnë ta bëjmë detin kos Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur akuzave të deputetes Rudina Hajdari dhe Ra
Sa është buxheti i vitit 2021: Paratë që shkojnë për pagat, pensionet dhe përballimin e pandemisë Kuvendi miratoi dje me 84 vota pro, 9 kundër dhe 4 abstenime, buxhetin e shtetit për vitin 2021 bashkë me amendimet që
Miratohet buxheti për vitin 2021 Buxheti i vitit 2021 është votuar me 84 vota pro, 14 kundër dhe 1 abstenim. Në buxhetin e vitit të ardhshëm, Ministria e
Interpelanca urgjente me Lleshajn dhe miratimi i buxhetit, çfarë do të ndodhë sot në Kuvend Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 me një interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, e kërkuar nga një
KOSOVË/ Propozohet transport publik pa pagesë deri në mars Partia Demokratike e Kosovës (PDK) përmes një deklarate për media ka njoftuar se është votuar propozimi që në rend dite
Kuvendi miraton projekt-buxhetin për vitin 2021 Kuvendi ka miratuar sot në parim projekt-buxhetin për vitin 2021. 87 deputetë kanë votuar pro projekt-ligjit. 9 deput
Gjuzi i ngre tabelën Ramës, acarohet kryeministri: Boll, boll Gjatë ditës së sotme është zhvilluar seanca plenare e radhës, ku në qendër të saj qëndrojnë diskutimet mbi projektbuxhet
Kuvendi shqyrton sot projektligjin për buxhetin e 2021-shit Kuvendi shqyrton sot në parim projektligjin “Për buxhetin e vitit 2021”. Për këtë projektbuxhet do të shprehen sot re
A është ministrja më e pasur e Ramës? Balluku: Varësja ime kushton 10 dollarë Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se buxheti i vitit 2021 anon nga ana e infrastrukturës,
Miratohet projektbuxheti 2021, sa rriten pagat për bluzat e bardha dhe mësuesit Qeveria ka miratuar projketbuxhetin e vitit 2021 duke parashikuar të shpenzojë 587.6 miliard lekë, ndërkohë që të ardhur
Qejflinj apo me halle? Këto janë qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse në vendin tonë Zbuloni qytetet më pijedashëse dhe duhanpirëse të Shpenzimet për pije alkoolike dhe duhan të familjeve shqiptare kanë a
Çudit Rama, shikoni çfarë ka stampuar në kravatën e tij (FOTO LAJM) Kryeministri Rama është duke mbajtur konferencën për shtyp me kryeministrin e Korovës, Avdulla Hoti, ndërsa vëmendjen e