999 rezultate për

bushati

Shkrihen akujt, pas kritikave Rama "fal" Bushatin e shtrëngon duart (FOTO LAJM) Ftohja e marrëdhenieve Rama-Bushati bëri jehonë në media, gjë e cila u pasua edhe me kritika të hapura nga Bushati për k
Hakmerret Rama, Ditmir Bushati përjashtohet nga reformimi i PS-së në Shkodër PS ka bërë përgjegjës Ditmir Bushatin për situatën në Shkodër, ndërsa ky i fundit nuk është përfshirë as në procesin e r
Mediat kosovare, Albin Kurti i beson Ministrinë e Jashtme Ditmir Bushatit Përveç publicistit Veton Surroi, për ministër të Jashtëm të Kosovës të një qeverie të mundshme LDK-Vetëvendosje po përme
Bushati zgjidhet kryetar i misionit të vëzhguesve të OSBE për zgjedhjet në Bjellorusi Ditmir Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE në Bjellorusi për zgjedhjet parlam
Rezoluta e Ballës për ndërhyrjet e huaja, Bushati propozon amendime të reja Një ditë pas diskutimit në Komisionin e Politikës së Jashtme të projektrezolutës së propozuar nga Taulant Balla për ndër
Bushati flet hapur e i jep "shuplakë": Modeli i PS dështoi “Është fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30
Bushatit nuk i intereson Basha: Nuk jemi vend dordolec, jemi pjesë e NATO-s Komisioni i Jashtëm nisi diskutimet për projekt-rezolutën “Për Ndërhyrjet e Huaja në Proceset Elektorale dhe Dezinformim
Ish-zv.ministrja e Ramës "i jep zemër" Bushatit: Dreqi e mori, në pikat e kthesës nuk ka shenja treguese Ish-zëvendësministrja e Financave Irena Beqiraj ka reaguar përsa i përket daljes së djeshme televizive të të ish-minis
Bushati plas "bombën": Nuk jam një nga njerëzit më të afërt të Ramës Ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushatimbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar në "Real Story", ku ka folur për marrëdhënien me
Plas në emision, Silvana e Linda nuk lënë gjë pa thënë live në emision Linda Rei, e ftuar në emisionin “360 gradë” në RTV Ora, ironizoi zv.Presidenten e Akademisë Konservatore duke i thënë se
Bushati për negociatat: Debati Merkel-Macron e bëri, nuk ka ndarje të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut Deputeti i PS-se, ish-ministri i Jashtem, Ditmir Bushati ka dekaruar sot se “Shqiperia i ka plotesuar kushtet dhe i meri
Deklaratë e papritur nga Bushati, njofton sa mund të zgjasë hapja e negociatave për Shqipërinë Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka paralajmëruar se hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut mu
Gjuzi i "lëvdoi ballkonin", zv/presidentja pozon gjysëm zhveshur (FOTO LAJM) Silvana Bushati vazhdon të jetë mjaft aktive në rrjetet sociale, që pasi bëri bujë në media teksa deputeti Kujtim Gjuzi
Silvana me "ballkon të rrezikshëm" drejt martesës?! Fotografohet me fustan të bardhë (FOTO LAJM) Silvana Bushati, zv/presidentja e Partisë Konservatore është shfaqur krejt ndryshe në rrjetet sociale. Me fustan të b
Kryemadhi bën diversion në PS: Socialistët do votonin me qejf Majkon ose Bushatin (VIDEO) Opozita e Bashkuar do të punojë për të hapur negociatat e vendit me Bashkimin Europian, duke mos e përjashtuar faktin që
Bushati uron Albin Kurtin: Ishte mësim për ne, urime Kosovë “Procesi zgjedhor, bazuar në një sistem që kombinon disiplinën partiake me mundësinë që ka çdo qytetar për të rënditur k
PS të kërkojë falje? Rama: Valdrinin e propozoi vetë Ditmir Bushati Kryeministri Edi Rama tha për herë të parë se Valdrin Pjetrin si kandidat për Bashkinë e Shkodrës e ka propozuar Ditmir
Bushati kërkon "katharsisin" në PS: Vetëkorrigjohemi ose shkatërrohemi Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për procesin e integrimit të Shqipë
I vlerësoi "ballkonin" dhe e bëri zv/presidente të partisë, ish-missi turpëron Kujtim Gjuzin në emision (VIDEO) E bëri zëvendëspresidente të Partisë Konservatore vetëm pak ditë më parë, por ish-missi Silvana Bushati thotë se Shqipër
Nuk gjuaj kollaj unë! Kujtim Gjuzi rrëfehet për postin që i dha bukuroshes që i përmendi "ballkonin" në emision Deputeti i listës “Basha” Kujtim Gjuzi, ka sqaruar se pse zgjodhi të bëjë nënpresidente të partisë së tij, ish- Miss Shq