999 rezultate për

burime

Sherr mes kunatave në Dibër, njëra nxjerr çiften Një sherr mes kunatash për fat të mirë nuk është finalizuar më dëme të tjera pavarësisht se është nxjerrë edhe një armë.
U ekzekutua për gjakmarrje në Mirditë, disa të shoqëruar për Eri Zefin Mirdita është tronditur ditën e djeshme nga ekzekutimi i një të riu, vetëm 34-vjeç. Viktima është shtetasi Eri Zefi q
Kushti i BE për Reformën Zgjedhore, Basha mbledh Kolegjin e Kryetarëve Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot pasdite në selinë blu kryetarët e rretheve për të diskutuar në lidhje me viju
Humbasin kontaktin me familjet 2 fëmijë të klasës së 6-të Kanë humbur kontaktet me familjet e tyre 2 fëmijë në fshatin Kastritot të Dibrës teksa burime bëjnë me dije se janë të k
Ishin nisur për koncert, aksidentohen dy miqtë e Flor Mumajesit (FOTO LAJM) Dy këngëtarët shqiptarë, pjesë e grupit “Threedots”, Bruno dhe Mir Vathi kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksiden
Ishte në kërkim, gjendet i pajetë trupi i të moshuarës në Elbasan (FOTO LAJM) Në lagjen “Haxhias”, Elbasan, në ullishte, është gjetur pa shenja jete shtetësia B. S., 79 vjeçe , banuese në lagjen “H
Erik Lloshi martohet, ish-e dashura e tij prej 5 vitesh qenka bërë nënë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e kaluar, Erik Lloshi mbajti ceremoninë e tij të dasmës, e cila sipas traditës, u bë një ditë pas damës së part
Po tentonin të hynin ilegalisht në Shqipëri, arrestohen 20 irakenë Rreth 20 irakenë janë kapur në hyrje të territorit shqiptar, në kufirin me Greqinë. Burime nga Drejtoria Vendore e Kufir
PD zbulon shifrën e protestuesve që janë nisur drejt Tiranës Në një kohë që maxhoranca në Parlament është vendosur të miratojë ngritjen e komisionit hetimor për shkarkimin e Preside
Pse u ndanë Albi Nako me Albën, zbulohet aryeja e vërtetë (FOTO LAJM) Prej disa ditësh ndarja e koreografit Albi Nako me balerinën Alba Hoxhë po bënë bujë në media. Pasi të dy e hoqën njëri-
Viktima e aksidentit, menaxheri i këngëtarit të njohur kosovar (FOTO LAJM) Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit në magjistralen Prishtinë-Ferizaj. Indeksonli
BE: "Burimet ruse" u përpoqën të ndërhyjnë në zgjedhjet europiane Bashkimi Evropian tha se ka mbledhur dëshmi për aktivitete "të vazhdueshme dhe të qëndrueshme" të dezinformimit nga Rusi
Aksident i trefishtë te rruga e "Kavajës", 4 persona të plagosur Një aksident i rëndë ka ndodhur në "Rrugën e Kavajës", ku dy makina dhe një motor janë përplasur me njëra-tjetrën. Si
Kriza politike, Sonila Meço: Burimet më thonë se ka një platformë për tranzicion kushtetues të pushtetit Mbrëmjen e djeshme Sonila Meço në emisionin "Tempora" ka deklaruar në lidhje me krizën politike në vend se ekziston një
Tottenham vihet pas yllit të Realit (VIDEO) Tottenham është duke tentuar që ta transferojë Marco Asension. "Jugones" ditë më parë raportoi nga burime të sigurta
Dosja 184, Lala: Përmban 60-CD, citohet edhe Gjiknuri Gazetarja Koldiana Lala në "Opinion" është shprehur se dosja 184 përmban 60-CD dhe persona nën hetim për blerje votash j
U dhunua me shkop gome, Sait Dollapi në Spitalin e Traumës Sekretari organizativ i PD-së Sait Dollapi i cili u arrestua në orët e mbrëmjes së të shtunës ndërsa opozita po protesto
Qeshni me lot, ja kur hapen negociatat për Shqipërinë (FOTO LAJM) Nuk ka hapje negociatash as këtë qershor për Shqipërinë. Ky është mesazhi i Samitit të Berlinit, i cili po zhvillohet so
U eleminua nga Champions League, në Angli zbulojnë zëvendësuesin e Allegrit Ndryse nga sa u konfirmua prej vetë Massimiliano Allegri dhe Andrea Agnelli, e ardhmja e trajnerit të Juventus mund të m
Analisti Zheji: Burimet e mia thonë se i vrari ndoshta nuk është Admir Murataj Gazetarët sipas burimve të tyre tejet sekrete po japin detaje për super grabitjen që ndodhi në Rinas. Ndërsa po thuhet s