999 rezultate për

burgosurve

Rritet numri i të burgosurve që vdesin burgjeve të Kosovës Numri i të burgosurve që po vdesin gjatë vuajtjes së dënimit këtë vit është më i lartë se vitin e kaluar. Dje, në mos
Përleshje e përgjakshme në burgun e Koridhalos, plagosen tre persona Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në burgun e Koridhalos. Një sherr masiv ka shpërthyer mes të burgosurve, ku ka
Përleshje mes shqiptarësh në burgun grek Mediat greke raportojnë për një përleshje mes dy të burgosurve shqiptarë në burgun e Koridhalos. Ngjarja ka ndodhur n
Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për vrasjen e 160 shqiptarëve në Dubravë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vrasja e 160 të burgosurve dhe plagosja e mbi 300 prej tyre në Burgun e
Kim Kardashian mban premtimin, liron të burgosurit Kim Kardashian duket se po i qëndron besnike premtimit të saj, për të luftuar për reformën e burgjeve. CNN ka shkruar
Grabitje, vrasje nga policia dhe arratisje: Fati i 8 të burgosurve të Trikalasë që tronditën Greqinë Vrasja e Admir Muratajt në një përballje me armë me policinë shqiptare gjatë super grabitjes së ditës së djeshme të 10 m
Një e treta e shqiptarëve të burgosur për drogë Shqipëria është një vend ku lajmet nga kronika nuk mungojnë thuajse asnjë ditë, me burrin që vret gruan, të mitur që abu
Shqiptarët kapin rekord në burgjet italiane “Burgjet italiane janë të mbipopulluara, kushtet në to nuk respektojnë normat europiane, ka një shtim të numrit të të bu
ASH mbështet grevën e të burgosurve shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) që drejtohet nga Ziadin Sela mbështet grevën e paralajmëruarnë burgun e Idrizovës. Për A
Rekord, Shqipëria ka numrin më të madh të të burgosurve në rajon Për vitin 2018 Shqipëria ka numrin më të lartë të të burgosurve për 100 mijë banorë. Sipas të dhënave të mbledhura nga O
Ndeshja e pazakontë në Vlorë, të rinjtë kundër të burgosurve Në stadiumin e Flamurtarit është zhvilluar një ndeshje e veçantë futbolli, ku janë përballur të dënuarit e burgut të Fie
Plas sherri mes të burgosurve në Itali, shqiptarët përleshen për vdekje Një sherr ka ndodhur mes burgosurve shqiptarë dhe italianë në burgun e "Sant'Angelo dei Lombardi" (Avellino). Njofti
Të dënuara për vrasje e tradhti, brenda burgut të grave "mafioze" (FOTO LAJM) Numri i grave të burgosura në Sierra Leone është dyfishuar në tre vitet e fundit. Ekzistojnë vetëm dy vende të veçant
Shqiptarët po bëjnë kërdinë, alarm në burgjet britanike (FOTO LAJM) Trafik dhe shpërndarje droge, ngacmime apo dhunë seksuale si edhe grabitje. Këto janë krimet kryesore që i bëjnë shq
Burgjet plot, Shqipëria me numrin më të madh të të burgosurve në rajon Shqipëria konsiderohet si një nga vendet më të korruptuara, të paktën në Europë, sipas treguesve ndërkombëtarë, por edhe
U arrestua me Ermal Hoxhën, lirohet një prej të burgosurve kyç të dosjes "Xibraka" Klement Dalipi, një nga të akuzuarit për krijimin e laboratorit të drogës në Xibrakë është liruar nga Gjykata e Krimeve
Uashingtoni përshëndet shkëmbimin e të burgosurve mes Kievit dhe rebelëve SHBA-ja përshëndeti sot shkëmbimin masiv të të burgosurve mes autoriteteve ukrainase dhe rebelëve separatistë prorusë, p
Meta refuzon komentet ndaj të burgosurve të "Çështjes Kumanova" Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Presidentin e Maqedonisë, kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta deklaroi se nuk
Sot u erdhi radha ish të burgosurve që të takohen me Haradinajn Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim një delegacion nga Shoqata e ish të Burgosurve P
Ky është numri i të burgosurve që do të votojnë në zgjedhje Zgjedhjet lokale do të zhvillohen këtë të diel në të gjitha komunat e Kosovës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë