999 rezultate për

bundesliga

E konfirmon menaxheri, Uzuni ka oferta nga Premier League dhe Bundesliga Forma fantastike po shfaq Myrto Uzuni në këtë sezon me fanellën e Ferencvaros nuk ka mbetur pa u vëzhguar. Për sulmuesin
10 pronarët më të pasur të klubeve në botë Nuk është thënë kot se paraja e bën botën të rrotullohet, pasi kur bëhen transfere të shumave të larta të të hollave, gj
Strakosha sheh nga Bundesliga: Dortmund? Do të gënjeja po të thosha që nuk më intereson Thomas Strakosha ka dhënë sot sinjalin më të qartë se po mendon lamtumirën nga Lacio. Portieri i pëfraqësueses shqip
Këto janë fjalët e para të Mustafit si lojtar i Schalke Shkodran Mustafi gjatë mbrëmjes befasoi me lëvizjen te klubi i ri, Schalke 04. Lojtari i Kombëtares së Gjermanisë, mb
Lewa vendos dy rekorde, "arratiset" Bayern (VIDEO) Bayern Munchen shkëlqen dhe kthehet te goleadat, por skena fitohet nga Robert Leëandoëski, që është lojtari i parë në hi
ZYRTARE/ Dajaku largohet nga Bayerni, kjo është skuadra e re Futbollisti kosovar Leon Dajaku ka gjetur klub të ri. I riu ka firmosur kontratë gjysmë-sezoni me skuadrën e Union Be
Eliminimi i Bayernit nga ekipi i Bundesliga 2, Flick: Na dhanë një mësim të mirë Trajneri i Bayernit të Mynihut, Hansi Flick, ishte i zhgënjyer pas eliminimit në turin e dytë të Kupës së Gjermanisë.
Bayerni nuk njeh limeti, "shkel" Frankfurtin (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar një tjetër fitore të thellë në Bundesliga. Kampionët e Bundesliga, Bayern Munich, kanë shënu
Havertz: Premierliga shumë ndryshe nga Bundesliga Kai Havertz akoma nuk është përshtatur ashtu siç duhet te skuadra e Chelsea. Havertz kalonte te Chelsea duke bërë buj
Bundesliga bën me dhimbje koke kombëtaret, lojtarët s'do të lejohen të luajnë me shtetet e tyre Disa klube në Gjermani kanë vendosur të që mos dërgojnë lojtarët e tyre me ekipet kombëtare. Krejt kjo do të ndodhë për
Nuk po ambjentohet te Reali, Jovic kërkon rikthimin te Frankfurt Luka Jovic është i gatshëm të largohet nga Real Madrid. Luka Jovic nuk arrin të ambientohet në Real Madrid. Sulmue
Ballafaqime që nuk duhen humbur, ndeshjet kryesore të ditës së sotme Sot do të jetë një ditë tejet e pasur për të gjithë adhuruesit e futbollit ndërkombëtar me shumë sfida interesante nga k
Starton Bundesliga: Formacionet zyrtare, Bayern-Schalke 04 (FOTO LAJM) Bayern Munich pret në shtëpi Schalke 04 në ndeshjen e parë të kampionatit e cila starton në orën 20:30 Blerja më e re
ZYRTARE/ Ja kur nis dhe mbaron Bundesliga në sezonin 2020-2021 Federata gjermane e Futbollit ka publikuar kalendarin zyrtar për sezonin 2020-2021 në Bundesligë. Kështu, mësojmë se
Siguruan qëndrimin në Bundesliga, Rashica me shokë sulmohen nga tifozët kundërshtarë (VIDEO) Verder Bremen arriti të marrë një barazim 2-2 në shtëpinë e Heidenheim dhe të arrijë kualifikimin falë dy golave në fush
Bundesliga do të hap stadiumet për tifozët Bundesliga gjermane po mendon që sezonin e ri, 2020/2021, ta zhvillojë nën praninë e tifozëve. Në Gjermani, sikurse n
Werderi i Rashicës zhgënjen në shtëpi dhe rrezikon seriozisht rënien në Bundesligën 2 (VIDEO) Ndonëse gjatë kampionatit të rregullt në mënyrë dramatike ia doli të shmang largimin direkt nga Bundesliga, Werder Breme
Bundesliga, ëndrra e madhe e Heidenheimit Në shtetin gjerman jugperëndimor të Baden-Wuerttemberg, në brigjet e lumit Brenz afër kufirit me Bavarinë, është një qyt
Bielefeld dhe Stuttgart ngjiten në Bundesliga, Heidenheim Play-Off me Werder Arminia Bielefeld (kampion i Bundesliga 2) dhe Stuttgarti do të jenë në edicionin e ri në Bundesliga, ndërsa Heidenheimi
Muller thyen rekordin e De Bruyne në Bundesligë Ikona e Bayern Munich, Thomas Muller, ka vendosur një rekord të ri në kampionatin elitar të fubollit gjerman. Muller,