999 rezultate për

bullgari

Zaev: Marrëveshja me Bullgarinë do të ratifikohet në fund të vitit "Me Bullgarinë nuk jemi vetëm miq, por u bëmë edhe aleatë", deklaroi kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për Telev
Universiteti Amerikan i Bullgarisë prezantohet para studentëve në Tiranë Universiteti Amerikan i Bullgarisë (AUBG) ka organizuar mbrëmjen e djeshme në Hotel Rogner një takim me nxënës të shkoll
Bullgaria dhe Greqia, të gatshme të ndihmojnë Shkupit në zbatimin e reformave Bullgaria dhe Greqia janë të gatshëm të ndihmojnë Maqedoninë për zbatimin e reformave për fillimin e negociatave për anë
Thaçi falenderon Bullgarinë për mbështetjen Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim zëvendëskryeministren dhe ministren e Punëve te
Sot, ministrat ballkanas diskutojnë interkonektivitetin Shqipëri-Kosovë Në Selanik të Greqisë do të mbahet takimi i dytë ndërministror mes Greqisë, Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë, ku do
Takim katërpalësh i Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë në Selanik Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë, Nikolla Dimitrov, Ditmir Bushati, Nikos
Bullgaria kërkon pakicë etnike në Shqipëri, reagon Bushati Edhe pse të gjitha forcat politike në vend e mbështesin projektligjin e ri për mbrojtjen e pakicave kombëtare dhe në kom
Vendoste pajisje për klonimin e kartave në bankomate, kapet bullgari Policia e Shtetit ka vënë në pranga një bullgar pasi akuzohet për “Mashtrim kompjuterik”, “Ndërhyrja në të dhënat kompju
Ministri i mbrojtjes së Bullgarisë nesër në vizitë zyrtare në Maqedoni Ministri i mbrojtjes së Bullgarisë, Krasimir Karakachanov, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Ai do të zh
Presidenti Rossen Plevneliev bëhet përfaqësues special i Universitetit Amerikan në Bullgari Presidenti Rossen Plevneliev hapi vitin e njëzetë e shtatë akademik të Universitetit Amerikan të Bullgarisë në 6 Shtator
Hojt Ji: Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Bullgarisë e rëndësishme për tërë rajonin "E përshëndes Marrëveshjen për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim me Republikën e Maqedonisë. Ajo është e rëndësis
Maja më e lartë në Bullgari mban emrin ‘arab’ Fushata nacionaliste për ta ndryshuar emrin e majës më të lartë në Bullgari që tingëllon si arab me emrin e një shenjti
I riu nga Bullgaria vjen për “qejf” në Shqipëri, por e pëson keq Një 19 vjeçar me inicialet A.D, ka udhëtuar nga Bullgaria drejt Shqipërisë për pushimet e tij verore, por udhëtimi i “qe
"Katimerini": Me nënshkrimin e Marrëveshjes Maqedoni-Bullgari, ekuilibri i Ballkanit po ndryshon Marrëveshja për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim, të cilën javën e kaluar në Shkup e nënshkruan kryeministrat e Maqedoni
LSDM: Marrëveshja me Bullgarinë i jep fund izolimit të Maqedonisë “VMRO-DPMNE vazhdon me politikat e saj të izolimit, ndarjes, konflikteve dhe kërcënimeve nga armiqtë imagjinarë, me çka
Do të ndërtohet dhe modernizohet hekurudha me Bullgarinë "Memorandumin për zhvillim të hekurudhës që e kemi nënshkruar me Republikën e Maqedonisë është parakusht për rritje të q
Pas marrëveshjes me Bullgarinë, Ahmeti paralajmëron marrëveshje edhe me Athinën (FOTO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka vizituar sot Ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me Amba
Ahmeti: Marrëveshja me Bullgarinë, arritje e madhe për integrimin e vendit Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka vizituat sot ambasadën e Bullgarisë në Maqedoni, ku është takuar me ambasadorin Ivan Pe
VMRO-DPMNE i kërkon LSDM-së të tërhiqet nga Marrëveshja me Bullgarinë VMRO-DPMNE kërkon që LSDM-ja të tërhiqet nga marrëveshja për fqinjësi të mirë me Bullgarinë, të cilën para dy ditëve e n
A po anashkalohet çështja shqiptare, duke u fokusuar tek marrëveshja me Bullgarinë? Nënshkrimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë mes Maqedonisë dhe Bullgarisë shikohet nga këndvështrime të ndryshme nga