999 rezultate për

bulgari

Si po i lehtësojnë markat luksoze pasojat e Covid-19 Gucci Marka italiane ofroi 1,100,000 maska kirurgjikale dhe 55,000 veshje mjekësore. Gucci gjithashtu po ndihmon në f
Gucci e Prada shquhen për çmimet luksoze, a po ndihmojnë sot botën? Guçi Marka italiane ofroi 1,100,000 maska kirurgjikale dhe 55,000 veshje mjekësore. Guçi gjithashtu po ndihmon në fus
Bulgaria u rikthehet impianteve bërthamore Qeveria bullgare ka njoftuar se u është rikthyer planeve për riaktivizimin e centraleve bërthamore. Gjatë një vizite në
Grubi për vizitë pune në Bullgari Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, prej 20 deri më 22
Xhaferi takohet me kryeparlamentarin bullgar: Marrëveshja për fqinjësi të mirë, hap i madh për të dy vendet Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Kuvendit Popullor të R
Half of the government of Macedonia is Bulgarian The news that more than half of her ministers and a huge number of MP-es have Bulgarian passports, came as a shock to Ma
5 Albanians arrested in Bulgaria to remain in prison A Bulgarian court has ruled to keep behind bars the 5 Albanians detained for crossing the border illegally. The court al
Bulgaria sents extra troops to the border with Macedonia Bulgaria has sent extra troops and armored vehicles in four border crossings with Macedonia. This movement is made to he
Bulgaria deploys army along the border with Macedonia and Greece Because of the aggravated situation by immigrants, even the Bulgarian Army will be deployed along the border with Macedo
Macedonia to become Bulgaria if it wants EU Director of the History Museum in Sofia, Bozhidar Dimitrov, has spoken about an idea which is expected to open a lot of
Bulgarian MEP condemns Gruevski's regime "Nikola Gruevski's government is at odds with the European Union, while many media that have criticized Gruevski's regim
Albania, Macedonia and Bulgaria sign a statement for Corridor 8 Energy ministers of Bulgaria, Macedonia and Albania have signed a statement today in Sofia, through which they engage th
EU, 1 billion euros for the rail corridor Bulgaria-Albania The European Union is ready to invest around one billion euros from the pre accession funding for the period 2014-2020 f
Ahmeti vizitë në zyrtare në Bullgari Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i shoqëruar nga Zv/kryeministri Musa Xhaferi, Shefi i Kabineti
Hoxhaj: Ideas of Tadic are dangerous Independence of Kosovo has created peace, stability and security in the Balkans and ideas that come from Serbia for the