999 rezultate për

buka

A shtojmë me të vërtetë peshë nga buka e bardhë? Koha e fundit buka është menduar të jetë e dëmshme për shëndetin. Kjo mbështetet nga fakti që shitjet e bukës janë ulur
Marsela Çibukaj: Ju tregoj se si humba 40 kilogramë në një vit (FOTO LAJM) Këngëtarja Marsela Çibukaj ka rrëfyer në një interviste për Living, sesi humbi 40 kg për një vit, duke shtuar se është k
Kujdes nga buka e bardhë dhe ushqimet me sheqer! Gratë e vjetra që hanë shumë ushqime me sheqer dhe bukë të bardhë janë më shumë të prirura të preken nga insomnia (pagju
Thuhet se sjellin ters, shmangni këto ushqime në darkën e Vitit të Ri Teksa po mirëprisni Vitin e Ri në familje, vazhdon të gëlojë pyetja "e shekullit': çfarë do të gatuani për të ngrënë.
Pse buka e thekur është mjaft e shëndetshme për organizmin tonë Buka e thekur është mjaft e shëndetshme për organizmin tonë, dhe më poshtë do të keni 54 arsye shumë të forta për ta kon
Buka e misrit, dobitë shëndetësore që vijnë nga konsumimi i saj Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm nivelin e yndyr
Shtrenjtohen buka, duhani dhe mishi në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin
"Buka e zezë më rriti gjoksin", modelja amerikane tregon sekretin (FOTO LAJM) Duket se buka e zezë me të vërtetë bën magji. Modelja amerikane, Ireland Baldwin, ka thënë se buka e zezë i ka ndihmu
Bukë e bardhë apo e zezë, cila është e duhura për ju Bukë të bardhë apo të zezë?! Dilema që na tundon ccdo ditë teksa ndodhemi në furën e bukës. Nëse keni pyetur se cila
Ceka mallkon: Ju vraftë Zoti, ju qërrofshin sytë dhe zëntë buka fëmijëve po votuan në 30 qershor (VIDEO) Ish-kreu i Aleancës Demokratike dhe një prej figurave kryesore të politikës post-komuniste, Neritan Ceka, ka shpërthyer
Del letra e diktaturës, si drejtori komunist torturonte të burgosurit (FOTO LAJM) Vuajtjet e shqiptarëve në burgjet e komunizmit kanë qenë aq të mëdha sa vështirë se ka njeri ti përshkruajë, veç atyre q
Mos e thekni shumë bukën, shkakton kancer Thekja e bukës mund të duket gjëja më e thjeshtë në botë, por nuk është pikërisht ashtu. Ekspertët kanë dalë tashmë në p
Buka dhe djathi po vrasin shqiptarët Me ligj edhe buka edhe djathi që shiten në treg duhet të kenë një etiketë ku të shënohen të gjithë përbërësit. Por n
E shkakton edhe buka që hamë, çfarë është sëmundja e Celiakisë? Sëmundja e Celiakisë shkaktohet nga gëlltitja e glutenit, që është një kompleks i proteinave të patretshme në ujë që ndo
A po bëhet ndonjë kurth në favor të Serbisë? Edhe në Gjilan rritet çmimi i bukës Pas rritjes së çmimit të bukës në disa komuna të Kosovës edhe në Gjilan që nga sot buka është bërë 0,40 cent. Këtë e
Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm nivelin e yndyr
Buka e prerë hiqet nga qarkullimi, mësoni arsyet Ata që janë mësuar ta marrin bukën të prerë në dyqanet e prodhimit të saj duhet të përgatiten të heqin dorë nga ky shërb
Vlerat befasuese për shëndetin të kores së bukës Një herë e një kohë, një nga këshillat e përsëritura të gjysheve të zonave të veriut të Shqipërisë ishte që fëmijët duhe
“Buka e ngjyrosur, rrezik”; Mjekja: Dëmton organizmin. Mashtrim edhe me përbërësit Buka e ngjyrosur nuk është thjeshtë një mashtrim për konsumatorët, por edhe rrezik për shëndetin e tyre. Top Channel tre
Mallkon ashpër ish-gruaja e Ramës: Ju ngectë buka në fyt! Aktivistja Delino Fico, me anë të një postimi në Facebook ka reaguar ashpër kundër të gjithë atyre që janë kundër integr