999 rezultate për

buffon

Buffon flet për sherrin me Benatian: Ja si është e vërteta Mediat italiane pashumbjes me Napolin kanë raportuar se Buffon nuk i ka kursyer fjalët ndaj bashkëlojtarëve të tij, mirë
Buffon i acaruar me ekipin, në fund të karrierës po i dorëzon trofet një e nga një Pas humbjes me Napolin në Torino tek juventus nuk ka më qetësi. Portieri dhe kapiteni i skuadrës, Gigi Buffon, pas humb
Trajneri i Boca Juniors: I kemi kontaktuar Buffonit Trajneri i Boca Juniors, Guillermo Barros Schelotto, ka konfirmuar se ata kanë pasur kontakte me Gialuigi Buffon për një
Ekipi i madh argjentinas konfirmon negociatat me Buffonin Trajneri i Boca Juniors, Guillermo Barros Schelotto, pranon se ka negociuar me Gigi Buffon për një transferim të mundshë
Gianluigi Buffon gjendet pranë një autostrade Një tjetër këlysh ariu, jetim, që u gjet duke u endur i vetëm pa nënën e tij, u mor në mbrojtje nga organizata për ruajt
Ceferin mbështet Collinan: Championsit do t'i bashkohet VAR-i Atë që pak javë më parë e konfirmoi Collina, sot e konfirmon edhe Ceferin. VAR së shpejti do të jetë pjesë e UEFA Champi
Lippi:Asgjë nuk mund ta njollosë karrierën e Buffonit Ish-trajneri i Juventusit dhe Italisë, Marcello Lippi, beson se asgjë nuk mund ta njollosë karrierën e Gianluigi Buffoni
Ish-arbitri i njohur i del kundër Buffonit: Jemi njësoj si portierët Çështja e penalltisë në ndeshjen Real Madrid - Juventus duket se nuk ka ndërmend që të shuhet dhe këtë herë ka ndërhyrë
Tifozët e Fiorentinës tallen me Buffonin teksa u akordohet penallti (VIDEO) Deklaratat e Gigi Buffonit, pas mbrëmjes së ‘zezë’ të Madridit, duket se kanë bërë xhiron e botës, teks nuk janë kursyer
Buffon e pranon: Ndonjëherë ju gaboni Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon pranon se "ndonjëherë ju gaboni", por thotë se në ato momente ishte një adrenali
Vazquez: Buffon është i vjetër se çfarë ka për të thënë Futbollisti i Real Madridit, Lucas Vazquez thotë se është i qetë për atë se çfarë ndodhi kundër Juventusit: "Unë jam shu
Shefi i arbitrimit italian: Do ta mbroja Michael Oliver kundër Buffonit Kryetari i Shoqatës së Gjyqtarëve të Futbollit Italian, Marcello Nicchi, ka thënë se do të mbështeste Michael Oliver nës
Nuk pritej, Buffon largohet nga Juventusi dhe shkon shumë larg Gianluigi Buffon pritet të largohet nga Juventusi për t'a vijuar karrierën në një kontinent tjetër. Boca Juniors ka v
Buffon nuk pendohet për komentet drejtuar arbitrit Michale Oliver Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka mbrojtur komentet që bëri në mesjavë në drejtim të arbitrit Michale Oliver,
Donnarumma nesër bën historinë, Buffoni as që iu afrua këtij rekordi Gigio Donnarumma do të futet në histori ndeshja e nesërme, kundër Napolit. 19-vjeçar e 1 muaj e 20 ditë, gardiani do
Zambrota mbron Buffonin, por i jep të drejtë arbitrit: Sigurisht që ishte penallti Një nga heronjtë e Berlinit, kampio ni i botës me Italinë në Botërorin 2006, zbarkon në Shqipëri. Xhanluka Zambrota ka f
Kahn kritikon Buffonin: Mos u qaj për Realin por ndale këtu karrierën 11-metërshi i akorduar në sekondat e fundit të ndeshjes Real Madrid-Juventus, ka ndezur një debat të madhnë të gjithë bo
"Buffon e meritoi kartonin e kuq" Gianluigi Buffon u përjashtua pasi protestoi në mënyrë shumë të keqe në drejtim të arbitrit Michael Oliver gjatë ndeshje
Tacconi: Të isha në vendin e Buffonit do ta godisja në fytyrë arbitrin Ish portieri i Juventusit, Stefano Tacconi, ka sulmuar gjyqtarin Michael Oliver - ‘nëse do të isha Gigi Buffon, do ta ki
"Po të isha në vend të Buffonit, do ta kisha goditur gjyqtarin" Buffon u dërgua jashtë me kartonë të kuq në momentin e dhënies së penalltisë së mbrëmshme për Real Madridit, pasi protes