999 rezultate për

brukselit

Deda zbardh takimin me Shpend Ahmetin Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thënë se takimi i sotëm me krerët e PSD-së, ka qenë ekskluzivisht një takim ku ës
Brukseli mirëpret heroin shqiptar Shqiptarët e Belgjikës përgatiten për festën e Pavarësisë. “Skënderbeu” ka ardhur në Bruksel mbi kalë dhe me flamurin
BE vendos kufijtë Kosovë-Serbi me helikopter Ish-shefja e ekipit negociator në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri në një postim në Facebook ka thënë se kufijtë ndërs
Serbia nuk ngopet, këto janë kërkesat e reja për Kosovën Beogradi zyrtar ka përpiluar një plan të ri për bisedimet e Brukselit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe asaj të Serbisë
"Daltonët e Dobraçit, si Bajrajt bënin ligjin në mes të Brukselit pa i hyrë një gjemb në këmbë" Policia shqiptare në bashkëpunim me atë Holandeze kanë arrestuar 11 persona, si të lidhur me grupin Bajri në Shkodër duk
CAS shuan shpresat e Skënderbeut për apelim në Gjykatën e Brukselit Pas lajmit të bërë publik disa ditë më parë, ku thuhej se Gjykata e Apelit të Brukselit, ka vendosur që CAS nuk do të ke
Marrëveshjet sekrete të Brukselit Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar 33 marrëveshje në kuadër të dialogut të Brukselit, por në vazhdimësi të dy qeveritë ja
Refugjatët rrezikojnë Merkel e Conte Fryma optimiste për zgjidhjen e krizës së emigrantëve pas samitit të Brukselit ka nisur të zbehet shpejt. Plani për ngri
NATO fut në rend dite anëtarësimin e Maqedonisë Kryeministri Zoran Zaev njoftoi se Këshilli i Aleancës NATO ka marrë vendim për të vendosur si pikë të rendit të ditës e
Gjuriç hyn në Kosovë Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, sot do të qëndrojë në Kosovë. Bëhet të ditur se ai do
Arifi ndryshe nga Thaçi i kundërvihet dialogut me Serbinë, çmendet Gjuriç Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, tha sot se refuzimi i dialogut nga ana e Kosovës është
Çështja e emrit të Maqedonisë, përfundon në tryezën e ministrave të Brukselit Bisedimet rreth zgjidhjes së çështjes së emrit, pritet të jetë njëra ndër temat kryesore të mbledhjes së nesërme të Kësh
Ministri i Kosovës: Asociacionin po e formojmë sipas marrëveshjes së Brukselit Qëndrim krejtësisht të kundërt kanë anëtarët e kabinetit qeverisës nga radhët e Listës Serbe me ato të kryeministrit Har
Ekipi i Asociacionit nuk përfill Kushtetuesen, bazohet në marrëveshjen e Brukselit Ekipi Menaxhues për draftimin e statutit të Asociacionit/Bashkësisë së Komunave me Shumicë Serbe që në takimin e parë ka
Serbët harrojnë marrëveshjet që nuk i zbatojnë, ankohen për Asociacionin Serbët kanë shumë marrëveshje që nuk po i zbatojnë pavarësisht se i kanë nënshkruar në dialog por përsëri ankohen që Kos
Gjuriç: Asociacioni po bëhet sipas kushteve tona Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, u ka thënë medieve serbe se ekipi drejtues është duke
Gjuriç: Asociacioni në linjë me marrëveshjen e Brukselit Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë se serbët e Kosovës nuk do të dorëzohen deris
Lista Serbe nuk bën lëshime për Asociacionin Zëdhënësi i Listës Serbe Igor Simiq, ka thënë se deklarata e Maja Kocijançiçit, zëdhënëses së Federica Mogherinit, e cil
Vuçiç ndaj BE-së: 100 herë kam thënë, AKS vetëm sipas Marrëveshjes së Brukselit Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka thënë sot për televizionin publik serb se “në Bruksel 100 herë ka thënë se AKS do
Nis puna për Asociacionin, Lista Serbe e kërkon sipas Brukselit Nën presionin për të ecur përpara me dialogun e Brukselit, Kosova ka ndërmarrë hapin e radhës drejt krijimit të Asociaci