999 rezultate për

bruksel

Kurti: Duam dialog me parime, takimi i ardhshëm varet nga Brukseli Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se kalendari i dialogut të ardhshëm mes Kosovës e Serbisë varet n
Rama tregon pse nuk u hap kurifi me Kosovën: Nuk na la Brukseli Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij gjatë konferencës “Një kontinent një e ardhme”, për përfshirjen e vendeve
E quajti Ramën "sorrë", Meta premton konferencë shtypi edhe në Bruksel Presidenti Meta ka dalë pasditen e sotme për të publikuar të tjera fakte për grushtin e shtetit për të cilin akuzon maxh
Rama në një mendje me Ambasadoren Yuri Kim: Pranoj të jem nën kontroll! Vetëm pak minuta më parë, Rama ka reaguar me një status në rrjetin social Facebook menjëherë pas deklaratës se Ambasador
Rama guxon: Na jepni vendin e Britanisë në BE Në konferencën e donatorëve, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama krahas falënderimeve dhe lutjeve për ndihmë, Rama risoll
Rama pesimist nga Brukseli: Nuk do të jetë e lehtë! Kryeministri Rama ka folur nga Brukseli pak para takimit informal me liderët e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor ku theksoi
Kurti dhe Vuçiç do të takohen shumë shpejt për herë të parë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pritet që në muajin mars të ketë dhe takimin e parë me presidentin e
Rama për negociatat: Brukseli bën pyetje me gjemba gjatë procesit, nuk do qajmë në derën e Europës Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Shqipëria nuk do të qëndrojë pas derës së Europës duke qarë që ajo të hapet. Ai
Majlinda Bregu takohet me Komisionerët Varhelyi dhe Gabriel në Bruksel (FOTO LAJM) Bruksel - "2020 është një vit kritik për rajonin dhe marrëdhëniet e ndërsjella midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor, si
Fuga: Në vend të shkojmë në Bruksel, përfundojmë në Beograd Nga Artan Fuga Përse “minishengeni ballkanik” nuk është “minishengen” Përtej asaj që “minishengeni ballkani
KE "shuplakë" Ramës: Paketa anti-shpifje nuk paqyroi rekomandimet e Këshillit të Evropës Ndryshimet e ligjeve të medias në Shqipëri, që u miratuan të mërkurën mes polemikave e kritikave të shumta, vazhdojnë të
51 viktimat e tërmetit, Brukseli mban 1 minutë heshtje Në Bruksel, u mbajt dje një minutë heshtje në nder të 51 qytetarëve shqiptarë që humbën jetën nga tërmeti i fuqishëm i 2
Thaçi: BE ta përmushë premtimin për liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka udhëtuar sot për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në Samitin “Ballkani Per
Brukseli "shuplakë" Metës: Deklarata të papranueshme! Zyra e shtypit e Bashkimit europian përmes Zdhënëses Maja Kocijancic ka reaguar në lidhje me akuzat dhe kundër akuzat po
“Jahja Kemal” institucion i parë arsimor, mori pjesë në Forumin Vjetor për Ushqimin dhe Përfshirjen Sociale në Bruksel ShMP “Jahja Kemal” ishte pjesë e ngjarjes ndërkombëtare Forumi Vjetor për Ushqimin dhe Përfshirjen Sociale – Dialogu mes
Vetëvendosja njofton për një tubim në Bruksel Lëvizja Vetëvendosje s’e ka asnjë dyshim se Albin Kurti do të bëhet Shef i Qeverisë së re në koalicionin me Lidhjen Demo
Hahn takon Kurtin në Bruksel: Flasin për dialogun e gjendjen në Kosovë Komisioneri për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka njoftuar për takimin me kreun e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, n
Zaev në Romë në takim me Konte dhe në Bruksel me Mogerinin Kryeministri Zoran Zaev sot në Romë do të ketë takim me kryetarin e Qeverisë italiane, Xhyzepe Konte, pas çka do të udhë
Albin Kurti: Dialogu me Serbinë kalon nga Brukseli, taksa 100% do zevendësohet me reciprocitet Me marrjen e qeverisë, Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti do të ndryshojë taksën 100 % me reciprocitet të plo
NEGOCIATAT/ Ambasadorja Schutz: Ndjej keqardhje për rezultatet e konsultimeve në Bruksel Ambasadorja Susanne Schutz, e ngarkuara federale për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s në Ministrinë e Pu