999 rezultate për

britanike

Ligji i fortë anglez dërgon në pranga tifozin e Manchester City Abuzimi racist ndaj dy futbollistëve, Fred dhe Jesse Lingard i ka kushtuar prangat një tifozi të Manchester City. Laj
Erdhi për të fejuar të vëllain por tërmeti nuk i kurseu jetën, kompania britanike shkruan për Klementin Tërmeti i 26 nëntorit nuk i kurseu jetën as Klement Çupit. I riu, punonte se bashku si taksist ne Oxford për kompanin
Mediat britanike: Shaqiri drejt Arsenalit Xherdan Shaqiri do të largohet nga Liverpooli dhe do t’i bashkohet Arsenalit në fund të këtij sezoni, sipas mediave brit
Vajza humb jetën gjatë marrëdhënies sek*uale, 27-vjeçari përballet me akuza të rënda (FOTO LAJM) Një 27-vjeçar, i cili akuzohet për vrasjen e një studenteje britanike, është vënë përballë një dëshmie të fortë nga një
"Uau", policia britanike habitet pasi kap dy shqiptarët brenda "shtëpisë së hashashit" (VIDEO) Dy shqiptarë janë arrestuar pasi kishin përshtatur në një apartament, fabrikë të “sofistikuar” për kultivimin e kanabis
Mediat britanike: Guardiola drejt Serisë A Barazimi 1-1 ndaj Manchester City i dha pikën e parë Atalantës në grupeve të UEFA Champions League për sezonin 2019-2020
Shqiptarët e paligjshëm kthehen në problem për policinë Britanike Shqiptarët vijojnë të jenë problem për policinë sa i përket trafikut të drogës në Britani. “Shqiptarët po tentojnë të
Mediat britanike nxjerrin emrat: Mafia shqiptare po përmbyt Birminghamin me "të bardhë" Beteja e Agjencisë Kombëtare të Krimit në Britani kundër mafies shqiptare që përpiqet “të përmbysë” Birmingham-in me kok
"Mami po vdes..", vietnamezja pagoi 30 000 paund për të shkuar në Angli, identifikohen një pjesë e viktimave të kamionit Pham Thi Tra My dyshohet se nuk është e vetmja vietnameze mes 39 viktimave të kamionit të vdekjes që tronditi botën tre
"Mami po vdes, nuk marr dot frymë": SMS e dhimbshme e vajzës nga kamioni me 39 viktima në Angli 26 vjeçarja Pham Thi Tra My dyshohet se është mes 39 viktimave të kamionit të tmerrit që u zbulua në Angli dy ditë më pa
"Më shkatërruan jetën", Meghan flet e lënduar për herë të parë Dukesha e Sussex, Meghan Markle, zbuloi se para martesës me Princ Harry-n, miqtë e paralajmëruan se tabloidet britanike
Fotografitë që kurrë nuk do të jenë të bukura (FOTO LAJM) Për gjahtarët që nuk e kanë problem të shkojnë e të vrasin kafshët e egra e madhështore në Afrikë, po bëhet gjithnjë e m
'Shuplakë' Johnson, britanikët kërkojnë shtyerjen e BREXIT Parlamenti anglez ka votuar sot në favor të shtyrjes së afatit së daljes së vendit nga BE-ja. Pas ish-kryeministres T
Mediat britanike: Erdogani po mban peng 50 bomba bërthamore amerikane (FOTO LAJM) "Erdogani po mban peng 50 bomba bërthamore amerikane në bazën strategjike të Incirlikut". Kështu shkruajnë sot mediat
Policia britanike u dërgon mesazh 2 mijë klientëve të bandës shqiptare të drogës, qëllimi Policia britanike u ka dërguar mesazh 2 mijë personave që blinin kokainë nga një bandë shqiptare, me qëllim për t’u ofru
Gazetarja britanike fiton betejën 8 mujore me Policinë e Shtetit Gazetarja dhe blogerja britanike, Alice Taylor fitoi betejën 8-mujore me Policinë e Shtetit, pas një konflikti gjyqësor
E surprizuar, Armina zbulon si dizanjerja britanike është frymëzuar nga veshjet tradicionale shqiptare (FOTO LAJM) Armina Mevlani prej disa ditësh ndodhet në Paris për të ndjekur javën e modës që po zhvillohet në kryeqytetin francez. S
21 emigrantë shqiptarë "në sulm", marrin peng anijen britanike Një grup emigrantësh shqiptarë, konkretisht 19 burra dhe 2 fëmijë janë venosur brenda një anije mallrash në Mbretërinë e
Shpëtoi foshnjen nga mbytja, policen britanike e gjen belaja (FOTO LAJM) Ajo shpëtoi një fëmijë të vogël nga mbytja 11 muaj më parë, por tashmë është detyruar që të mbyllë llogarinë e saj në Të
Të vërtetat që s'i ka thënë askush, gazeta britanike zbulon çfarë fshihet pas telenovelave turke Gazeta britanike "The Guardian" i ka kushtuar një artikull telenovelave turke duke zbuluar edhe fakte që fshihen pas tyr