999 rezultate për

britanik

Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internetit këtë vit Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internet këtë vit për shkak të Covid –
Prestigjozia britanike përfshin Kumbullën në lojtarët më të shtrenjtë që do i mungojnë Euro 2021 (FOTO LAJM) Marash Kumbulla e ka ngjitur shumë lart emrin e tij në futbollin europian dhe për këtë i është dashur shumë pak kohë.
Merr fund ëndrra angleze, arrestohen 69 shqiptarë që tentuan të kalonin kufirin me anije peshkimi Policia britanike ka arrestuar 69 emigrantë shqiptarë të cilët tentuan të futeshin ilegalisht në Angli, përmes një anije
"Më vrisni mua", si sakrifikoi jetën Preng Bib Pasha për diplomatin britanik Nga Hasan Bello Preng Bib Doda (1860-22 mars 1919) lindi në Orosh të Mirditës. Ai ishte pinjoll i familjes së
"Jeta mund të kthehet në normalitet në pranverë", Johonson siguron britanikët për aplikimin e vaksinës Boris Johnson u ka bërë thirrje Britanikëve që t’i përmbahen rregullave për të kaluar valën e dytë të koronavirusit, ndë
Mes tyre një grua shtatzënë, 11 emigrantë shqiptarë kapen fshehur në një anije në portin britanik Shqiptarët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga Anglia dhe për këtë mund të rrezikojnë edhe jëtën. Një grup prej 11 em
Ardhja në jetë e princeshës shqiptare, mediat britanike shkruajnë për Geraldinën Ardhja në jetë e Princeshës shqiptare pak ditë më parë, është bërë lajm e në mediat e huaja. Daily Mail thekson se: “
Statistikat, Hamilton më i mirë se Schumacher Lewis Hamilton triumfoi në Çmimin e Madh të Portugalisë, duke thyer rekordin e përgjithshëm të fitoreve që mbahej nga pi
Policia britanike në alarm, shpall në kërkim shqiptarin e rrezikshëm Policia britanike ka bërë thirrje që të sigurohet informacion për një shqiptar të rrezikshëm, i cili kërkohet për vrasje
DETAJET/ Kapet në Rinas britanikja me rreth 22 mijë paund në çantë Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë
Një natë para izolimit, si u tërbuan të rinjtë britanik (FOTO LAJM) Britania është duke u përgatitur për valën e radhës së koronavirusit. Ajo ka filluar të izolohet me zona, për shkak t
Habit modelja e famshme: Si më bëri mami të humbja virgjërinë 16 vjeç (FOTO LAJM) Modelja Megan Barton Hanson ka habitur të gjithë fansat me deklaratat që ka bërë gjatë një interviste për mediat britani
Mbretëresha britanike shfaqet e "pa shqetësuar", del pa maskë në publik Monarkaja 94-vjeçare u bashkua me nipin e saj Princ William për një vizitë në Laboratorin e Shkencës dhe Teknologjisë së
Festë pak para izolimit, britanikët mbushin rrugët e Liverpool-it (FOTO LAJM) Të rinjtë britanikë janë gjykuar gjatë gjithë pandemisë si të "pabindur" dhe mesa duken nuk i tremben pandemisë. Së f
Studimi britanik: 86% e të infektuarve nuk kishin simptoma Një studim britanik ka zbuluar se 86% e të infektuarve me koronavirus nuk kanë shfaqur simptomat kryesore në ditën kur j
Boris Johnson shfaqet me tuta të kuqe, ka një këshillë për britanikët Kryeministri britanik, Boris Johnson së fundmi është parë teksa po bënte vrap veshur me një palë tuta të kuqe të shkurtr
Leeds rrit cilësinë, nënshruan me talentin e Bayern Munchen Skuadra e Leeds Unitedit ka arritur marrëveshje për transferimin e talentit të Bayern Munchen, Michael Cuisance. Tabl
Shtrëngoi masat për britanikët, e fejuara e Boris Johnson kapet "mat" në pushime (FOTO LAJM) Carrie Symonds është duke shijuar disa ditë pushime në Liqenin e Comos në Itali, së bashku me të birin, Wilfred. Sipas “
Ish të dashurat i nxjerrin “të palarat” princit britanik: S’kishte kufij, i varur nga sek*i! (FOTO LAJM) Një libër “bombë” që pritet të dalë të enjten, pretendon se Princi Andrew është i varur nga seksi. Sipas disa grave,
Të rinjtë britanik nuk pyesin për COVID-19, pushtojnë rrugët të dehur (FOTO LAJM) Britanikët mbushën plazhet, parqet dhe baret të dielën, duke shijuar në maksimum motin e mirë dhe lirinë, para se në ven