999 rezultate për

brexit

Çfarë parashikon marrëveshja tregtare BE-Britani e Madhe? Negociatorët britanikë dhe ata të Bashkimit Evropian nënshkruan një marrëveshje tregtare pas Brexit-it të enjten, vetëm
Shkak BREXIT, Wolves mund të humbasë Hulk Wolverhampton Wanderers mund ta humbas transferimin e brazilianit, Hulk Parabia, si pasojë e dokumentacionit dhe legjisl
Rezulton pozitiv ndaj Covid-1 kryenegociatori i BE-së për Brexit-in Kryenegociatori i BE-së për Brexit, Michel Barnier, rezultoi pozitiv me koronavirus. Vetë francezi lajmëroi se ishte
Shampanjë, lot dhe brohorima: Kështu festoi Britania pasi PE aprovoi marrëveshjen për Brexit (FOTO LAJM) Parlamenti Evropian ka aprovuar marrëveshjen për Brexit të Boris Johnson në një votim përfundimtar historik duke i hapur
Dalja e Britanisë nga BE, flet avokati: Ç'do ndodhë me emigrantët shqiptarë pas BREXIT Nga 1 shkurti i 2020-ës, Britania e Madhe nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian, por do të hyjë në një fazë tranz
HISTORIKE/ Parlamenti britanik aprovon Brexitin (VIDEO) Parlamenti i Britanisë së Madhe ka ratifikuar marrëveshjen për dalje nga Bashkimi Europian të Boris Johnsonit. Me një
Pas fitores, Johnson siguron mbështetësit për Brexit’in Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhu
Britanikët votojnë sot, nesër mësojnë çfarë do të bëhet me BREXIT Zgjedhësit në Mbretërinë e Bashkuar po hedhin votën e tyre në zgjedhjet e parakohshme që mund të jenë vendimtare për lar
Juncker: Brexit është humbje kohe dhe energjie Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker tha sot se Brexit ishte një “humbje kohe dhe energjie” dhe ishte i
DW: Parlamenti britanik shtyu votimin për Brexit, marrëveshja e re në tehun e thikës Dhoma e Ulët vendosi të shtunën shtyrjen e votimit të marrëveshjes që kryeministri, Boris Johnson arriti të enjten në sa
'Shuplakë' Johnson, britanikët kërkojnë shtyerjen e BREXIT Parlamenti anglez ka votuar sot në favor të shtyrjes së afatit së daljes së vendit nga BE-ja. Pas ish-kryeministres T
Marrëveshja për Brexit-in, ende në nivel të diskutimeve Ekipet negociuese të Londrës dhe Brukselit do të takohen sërish më 14 tetor, në përpjekje për të arritur një marrëveshje
Johnson pranon një shtyrje të mundshme të Brexit’it Kryeministri britanik, Boris Johnson, pranoi se mund t’i dërgojë një letër Bashkimit Evropian për të kërkuar një shtyrje
Brexitin pa marrëveshje? Mbretëresha miraton ligjin që e ndalon Mbretëresha Elizabeth II e Mbretërisë së Bashkuar miratoi formalisht ligjin që ia ndalon Qeverisë së kryeministrit Boris
Deputetët britanikë kërkojnë rrugë ligjore për shtyrje të Brexit-it Deputetët e Parlamentit britanik, duke përfshirë ata që ishin larguar nga partia Tory, po përgatisin një akt ligjor në r
"Brexit pa marrëveshje", Parlamenti britanik merr vendimin urgjent Parlamenti britanik ka përkrahur një projektligj për të bllokuar planet e kryeministrit të Britanisë, Boris Johnson për
Brexit pa marrëveshje, tani edhe BE i humb shpresat I ngarkuari i BE për marrëveshjen e Brexit, Michel Barnier është i shqetësuar. Shanset e daljes së Britanisë së Madhe ng
"Çmendet" kryeministri britanik, vendos këmbën në tavolinë në takimin me Macron (VIDEO) Boris Johnson është fotografuar duke vendosur këmbën e tij në një tryezë në Pallatin Elysee të Francës gjatë bisedimeve
Macron i prerë: Rinegociimi i Brexit nuk është opsion Boris Johnson do të takohet më Emmanuel Macron, disa orë pasi presidenti francez insistoi se rihapja e negociatave për B
Kryeministri i Britanisë do kërkojë rinegocimin e marrëveshjes së Brexitit Kryeministri i Britanisë Boris Johnson, javën e ardhshme do të takohet me liderët e Bashkimit Evropian, ku pritet t’u kë