999 rezultate për

bregdetare

Përmbytet anija në Itali, shpëtohen 47 emigrantë Garda Bregdetare Italiane njoftoi sot se kishte shpëtuar 47 migrantë pasi anija në të cilën ishin u përmbys 15 milje në
Shtrëngata dhe reshje shiu, si do të jetë moti nesër Ditën e nesërme vendi ynë do të përfshihet nga reshje shiu dhe shtrëngata. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se
Temperaturat ulen edhe më tepër, ngrica të forta dhe reshje bore në këto zona Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit të së premtes. Sipas sinoptik
Kalon në Parlament projekt ligji për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në detin Jon Projekt ligji për shtrirjen e ujërave territoriale të Greqisë me 12 milje në Detin Jon është paraqitur në Parlamentin gr
Përmbytet anija, gjenden të vdekur 20 emigrantë në brigjet e Tunizisë Autoritetet e Tunizisë kanë thënë se 20 emigrantë janë gjetur të vdekur më 24 dhjetor, pasi anija e tyre, që kishte tent
Nga nesër çadrën me vete, si pritet të ndryshojë moti Dita e martë pritet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura në gjithë vendin. Reshje shiu të kar
Dita nis me kthjellime e ndryshon pasdite, ky është parashikimi i motit për të premten Moti i paqëndrueshëm do të vijojë mbi vendin tonë edhe ditën e premte, si pasoj e kushteve atmosferike që kanë përfshirë
Mos harroni çadrën, si pritet të jetë moti në vazhdim Dita e nesërme pritet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh e madje reshje shiu të karakterit
Reshje shiu apo kohë me diell, ky është parashikimi i motit për javën që vjen Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme perëndimore të cilat sollën reshje sh
Fundoset varka me refugjatë në Tunizi Të paktën 11 emigrantë nga Afrika humbën jetën kur varka e tyre u fundos pranë Tunizisë të dielën, ndërsa përpiqeshin të
Çfarë po ndodh? Nëndetësja ruse shfaqet në kufijtë amerikanë Komanda Veriore e SHBA-s dhe Komanda e Mbrojtjes Hapësinore e Amerikës së Veriut (NORAD) po monitorojnë nga afër një nën
Greqia e bën fakt të kryer! Shteti helen e përcakton vetë zonën detare Ceshtja e zonës bregdetare mes Shqipërisë dhe Greqisë është rikthyer sërish. Ditën e sotme në Kuvend, kryeministri grek
Lajmi i mirë, pas furtunës së mbrëmshme dita e enjte parashikohet me diell Shërbimi meteorologjik ushtarak ka njoftuar se dita e nesërme, e enjte, 20 gusht 2020 do të jetë e kthjellët me vranësir
Monitorim me dron: Kujdes kur ktheheni nga zonat bregdetare, policia bën namin në rrugë duke pezulluar 63 patenta dhe 467 gjoba Si pasojë e kthimit nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, në të gjitha akset rrugore nacionale ka flu
E diela e pushimeve, trafik i rënduar nga zonat bregdetare drejt Tiranës Pasditja e ditës së diel gjatë muajve të verës është gjithmonë me trafik të rënduar. Temperaturat e larta kanë bërë që s
Termometri shënon temperaturat e larta, cili qytet mban "fronin" Masat e qëndrueshme dhe të nxehta që kanë hyrë në qarkullim në vend, kanë bërë që vlera më e lartë e termometrit sot të
Bëhuni gati për të nxehtin afrikan, sa pritet të shënojë termometri nesër Shqipëria këtë javë do të jetë në ndikimin e rrymave ajrore të nxehta afrikane. Nesër, termometri pritet të ngjitet deri
Vranësira kalimtare, si pritet të jetë moti nesër Ditën e nesërme, pritet që vendi ynë të karakterizohet nga mot kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit.
Policia dhe IKMT "zbarkojnë" në Velipojë, nis shembja e ndërtesave pa leje Në orët e para të mëngjesit të sotëm, forca të shumta policie dhe IKMT kanë shkuar në zonën e Velpojës dhe Karaburunit,
Sërish vranësira dhe reshje shiu, qershori nuk po e ndan "mendjen" Vendi ditën e sotme pritet të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira në orët e mesditës, të cilat më pas do të pasohen n