999 rezultate për

brazilit

Ronaldinho tregon klasin e tij edhe në futbollin e plazhit Edhe pse e ka lënë futbollin profesionist prej disa vitesh, Ronaldinho vazhdon të tregojë klasin dhe talentin e tij.
Neymar pranë operimit, përplasje mes PSG-së dhe Brazilit E përditshmja franceze "L’Equipe" ka zbuluar një lajm të hidhur rreth kohës së rikuperimit të yllit brazilian të PSG-së,
I kërcënohet familja, Fernandinho refuzon ftesën e Brazilit Futbollisti Manchester City-t Fernandinho ka refuzuar ftesën e kombëtres së brazilit për shkak se atij i është kërcënuar
PSG konfirmon dëmtimin e Neymarit dhe Mbappes Paris Saint-Germain ka konfirmuar se Neymar dhe Kylian Mbappe do ti bëhen teste të mëtejshme mjekësore para ndeshjes së
Ekstremi i djathtë merr nën kontroll Brazilin Ish kapiteni i ushtrisë, Jair Bolsonaro është zgjedhur president i Brazilit pas zgjedhjeve të mbajtura ditën e diel në k
Tite publikon listën e Brazilit, ftohet ylli i Napolit Trajneri i kombëtares së Brazilit, Tite ka vendosur të ftojë për ndeshjet e ardhshme edhe mesfushorin e skuadrës së Napo
Dedikimi special i heroit të Brazilit Kombëtarja e Brazilit arriti të korrte një fitore në limitet e kohës së rregullt përballë Argjentinës me golin e shënuar
Në këtë fshat të Brazilit njerëzit lindin vetëm binjakë, për këtë arsye të frikshme Cândido Godói është një qytezë prej 7000 banorësh në jug të Brazilit dhe ajo që e bën të veçantë është numri jashtëzakon
Argjentina rikthen "yje", por kryesori mbetet jashtë kundër Brazilit Argjentina do të ndeshet me 16 tetor me Brazilin, në klasiken e Amerikës Latine, por gjithashtu do të këtë edhe një tje
Neymar ngrihet në detyrë te Brazili, u kërkon falje tifozëve Tashmë nuk ka më dyshime! Ylli i Brazilit, Neymar do të jetë përfundimisht kapiteni i Kombëtares së tij. Brazili ka
Në pritje të vendimit të gjykatës, Lula vendos të mos kandidojë për president Ish Presidenti i Brazilit, tashmë në burg, Luiz Inacio Lula da Silva pritet të heqë dorë nga vullneti për të kandiduar n
Digjet muzeu, dëme kolosale me vlera të jashtëzakonshme Një zjarr gjigant ka përfshirë Muzeun Kombëtar të Brazilit në Rio de Janeiro, institucioni më i vjetër shkencor në vend.
Legjenda e Brazilit: Barça s’ka nevojë për Pogba Ish-futbolisti i Barcelonës dhe legjenda e Brazilit, Rivaldo tha në një intervistë me “Betfair” se Barcelona nuk ka nevo
Legjenda e Brazilit bëhet drejtor në këtë klub Së fundmi në mediat sportive raportohet se legjenda e brazilit, Roberto Carols do të marrë një detyrë të re por përsëri
Merr fund gjithçka, kjo është e ardhmja e Tites te Brazili Tashmë kanë marrë fund dilemat mbi të ardhmen e trajnerit Brazilian Tite. Kreu i pankinës së Brazilit e ka rinovuar kont
Sulmuesit brazilian i rrëmbejnë nënën Policia e Brazilit ka bërë me dije se ka shpëtuar nënën e sulmuesit brazilian të Shakhtar Donetsk, Taison Freda. Rosa
Video e rrallë/ Shtylla i mohon golin e Botërorit Peles, ishte vetëm 17 vjeç Pele padyshim që është një nga legjendat e futbollit brazilian që nuk do të harrohet. Së fundmi po qarkullon në rrje
Katastrofë për Belgjikën, 5 lojtarë mungojnë në stërvitje Trajneri Roberto Martinez ka drejtuar dje stërvitjen e radhës për kombëtaren e Belgjikës. Në sy ka rënë mungesa e pesë f
Ish-trajneri i Brazilit sulmon Neymarin: Ti nuk do jesh kurrë në nivelin e Peles Neymar nuk ka më forcë për të vazhduar të luajë futboll, por Felipe Scolari e “shtyn” drejt greminës. Ish-trajneri i
Disa nga gabimet e Brazilit që sollën eliminimin nga Kupa e Botës Brazili ishte një nga favoritët për të fituar Botërorin, por u eliminua nga Belgjika në çerekfinale. Por shihej qart