999 rezultate për

branitellat

Nacionalistët maqedonas paralajmërojnë Xhaferin: Kujdes se çfarë po flet "Maqedonia e vetme" shpreh shqetësim nga siç thonë, deklaratën kërcënuese të kryeparlamentarit Talat Xhaferi lidhur me l
Si u kthyen "branitellat" maqedonas në vrasës (FOTO LAJM) Lufta e vitit 2001 si duket ka lënë trauma të mëdha tek luftëtarët maqedonas, të njohur ndryshe edhe si "branitellat".
Ligj i përbashkët për “branitellat” dhe UÇK-në VMRO- Popullore me në krye Lupço Georgievskin ka reaguar ndaj delegacionit të BDI-së, i cili ditë më parë ka nderuar dës
Todorov nderon branitellat e vrarë te "Stanet e Lubotenit" Pjesëtarët e Forcave të Armatosura të Maqedonisë, të vrarë në luftën e vitit 2001, në vendin e quajtur "Stanet e Luboten
Nderohen "branitellat" e vrarë të fshatit Volkov Komuna Gjorçe Petrov ka nderuar pjesëtarët e vrarë të Forcave të Armatosura në luftën e vitit 2001, nga fshati Volkovë i
Haradinaj Qytetar Nderi, reagojnë "Branitellat" Shoqata e Forcave të Sigurisë "Bedem" ka dënuar vendimin e këshilltarëve shqiptarë të komunës së Tetovës për të shpallur
"Branitellat": Të anullohet dekorimi i Haradinaj në Tetovë Partia opozitare maqedonase “Dinjiteti”, trashëguese e ish-pjesëtarëve maqedonas në Luftën e 2001-shit, pritet t’i kërko
Anullohet debati për "Branitellat" Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot u anulua vazhdimi i 22-të e Komisionit për Punë dhe Politikë Sociale në të ci
"Branitellat", debati vazhdon të enjten Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski, ka caktuar për datë 20 dhjetor vazhdimin e punimeve të Komisio
VMRO: "Branitellat" çojnë drejt pajtimit nacional Marrëdhëniet ndëretnike paraqesin bazë themelore për mirëkuptimin, mirëbesimin dhe për progresin e një vendi multi-etni
"Branitellat", beteja vazhdon... Komisionet për çështje evropiane dhe për punë dhe politikë sociale në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë do të zhvil
Shqipëria e Madhe, "Branitellat": Gati të marrim armët Ish-pjesëtarët e forcave të sigurisë nga Kumanova, sot i kanë dënuar deklaratat e politikës shqiptare për bashkim kombët
"Branitellat", përplasje BDI-VMRO Përplasje argumentesh pro dhe kundër miratimit të ligjit për "branitellat". 8 ditë debat 12 amendamente; kjo është pasqy
Kuvendi diskuton "branitellat" dhe buxhetin Zhvillojnë sot seancat e tyre në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë Komisioni për financim dhe buxhet dhe Komisioni për
Nuk ka para për ‘branitellat’ Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini është shprehur se para për Branitellat, nuk do të ndahen pa pasur më parë një marrëv
Stavrevski: Do i gjejmë paratë për "Branitellat" Ministri i Financave, Zoran Stavrevski për herë të parë pranoi se para për beneficionet që i parasheh propozim-ligji për
Në 2001, shqiptarët ishin me UÇK-në dhe me "branitellat" Gjatë debatit të sotëm për ligjin për "branitellat", nënkryetarja e parlamentit nga radhët e BDI-së, Suzana Saliu deklar
"Branitellat", Xhaferi me çakmak në tavolinë Koordinatori i Grupit Parlamentar të BDI-së, Talat Xhaferi, ka vënë sot çakmakun përpara vetes, mbase jo për të ndezur d
Ndërpritet seanca për "branitellat" Komisioni parlamentar për punë dhe politikë sociale ku po debatohet për projekt-ligjin e branitellave, ka ndërprerë puni
"Branitellat", SHVL reagon ndaj deklaratës së Gruevskit Shoqata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare të mërkurën përmes një komunikate ka reaguar ndaj deklar