E FUNDIT/ Xhaxhai vret nipin në Shkodër
999 rezultate për

bottas

Mercedes konfirmon Valtteri Bottas edhe për vitin 2018 Valtteri Vottas do të qëndrojë te Mercedes edhe sezonin e ardhshëm në Formula 1. Lajmin e ka konfirmuar vetëm pak minuta
Bottas fiton në Rusi, Vettel dhe Raikkonen plotësojnë podin Valtter Bottas fitoi Çmimin e Madh të Rusisë në Formulën 1, duke lënë prapa dy makinat Ferrari të Sebastian Vettel dhe K
F1, 316 km/h nga Valtteri Bottas "Të shikoje Bottasin duke arritur atë shpejtësi në një pistë të lagur më ngjethi mishin. Kjo është magjia e Formula 1".