999 rezultate për

bottas

Vettel triumfon në Brazil, lë mbrapa Bottas dhe Raikonen (FOTO LAJM) Sebastian Vettel ka fituar në Çmimin e Parë të Interlagos së Brazilit me Bottas dhe Raikkonen që do ta shoqërojnë në pod
Mercedes konfirmon Valtteri Bottas edhe për vitin 2018 Valtteri Vottas do të qëndrojë te Mercedes edhe sezonin e ardhshëm në Formula 1. Lajmin e ka konfirmuar vetëm pak minuta
Bottas fiton në Rusi, Vettel dhe Raikkonen plotësojnë podin Valtter Bottas fitoi Çmimin e Madh të Rusisë në Formulën 1, duke lënë prapa dy makinat Ferrari të Sebastian Vettel dhe K
F1, 316 km/h nga Valtteri Bottas "Të shikoje Bottasin duke arritur atë shpejtësi në një pistë të lagur më ngjethi mishin. Kjo është magjia e Formula 1".