999 rezultate për

bosnje

Mblidhen liderët e shtetit, a do të hiqet taksa? Kryeparlamentari Kadri Veseli i ka ftuar në një takim në zyrën e tij presidentin Hashim Thaçi, kryeministrin Ramush Hara
Veseli e dërgon me dokument kërkesën për t'i hequr taksën Serbisë Kryeparlamentari Kadri Veseli, në fillim të kësaj jave, ua ka dorëzuar liderëve të koalicionit qeverisës propozimin e ti
Prokuroria serbe rrëfen si u dështua për krimet në Kosovë dhe Bosnje Një raport nga Prokuroria e Krimeve të Luftës e Serbisë tregon se gjatë dy viteve të fundit, ajo është fokusuar kryesish
Bosnja kërkon heqjen e taksës, por këto janë dy kushtet e Kosovës Bosnjë dhe Hercegovina ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqë tarifën doganore 100 për qind për mallrat me origjinë
Para vizitës në Bosnje ministri tregon nëse do të hiqet taksa Me gjithë kërkesat e miqve aleatë për suspendim të taksës, Qeveria e Kosovës është e vendosur të mbajë në fuqi taksën 10
Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje për shkak të Serbisë Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje e Hercegovinë, shkak bëhet Serbia. Ministria i Punëve të Jashtme e Republikës
Bashkimi i shqiptarëve do të sjellë shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës Autoritetet serbe kanë reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, i cili tha se "kufir
Dënohet krimineli serb i luftës, kishte kryer krime në Bosnje Ish luftëtari serb Zdravko Lubarda është dënuar me gjashtë vite burg nga gjykata boshnjake. Ai ishte i akuzuar për pe
Gjenden katër emigrantë të ngrirë në Bosnje Shërbimi i shpëtimit malor i Federatës së Bosnje dhe Hercegovinës ka gjetur katër emigrantë të ngrirë, të cilët kishin h
Pafytyrësia e Bosnjes, edhe e luftojnë Kosovën edhe duan të përfitojnë Futja e taksave prej 100% ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter po
Dëmtohet Pjaniç, largohet nga grumbullimi me Bosnjën Miralem Pjanic është dëmtuar në ndeshjen ndaj ndaj Austrisë duke u zëvëndësuar në minutën e 87. Pjanic ka lënë grumb
Më në fund Kosova merr një vendim për të goditur mallrat serbe dhe boshnjake Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë një vendim të rëndësishëm që mbron interesat e prodhuesve vendor. Ekzekutivi
Ushtarë të Maqedonisë gati për në Bosnje dhe Afganistan Dymbëdhjetë pjesëtarë të ARM-së në nëntor duhet të shkojnë në misionin “Mbështetje e vendosur” në Afganistan, ndërsa man
Daçiç kërcënon Bosnjen nëse e njeh shtetin e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Pr
Anëtari i ri i presidencës së Bosnjës: Kosova është shtet i pavarur Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, ka thënë sot se për të Kosova është një shtet i pavarur.
Shpërthim i fuqishëm në Bosnje, vendi mbulohet nga tymi (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një rafineri të zotëruar nga rusët në veri të Bosnje Hercegovinës, duke lënë të v
Këta janë dy presidentët që fituan në Bosnje-Hercegovinë Lideri i serbëve të Bosnjës, Millorad Dodik ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale të mbajtura të dielën në Bosnj
Partitë kryesore të Bosnjës shpallin fitoren në zgjedhjet e sotme Partitë kryesore të Bosnjës kanë shpallur fitoren menjëherë pas mbylljes së vendvotimeve në ora 19:00 të dielën në zgjed
Në zgjedhjet e Bosnjës, votuesit votuan për Ronaldon, Messin, Merkelin… Në çdo zgjedhje ka edhe vendime qesharake dhe interesante të votuesve, të cilët në fletët e tyre të votimit zakonisht sh
Sot boshnjakët drejtohen në kutitë e votimit Qytetarët në Bosnje dhe Hercegovinë votojnë sot në zgjedhjet e përgjithshme, të cilat vijnë pas një fushate zgjedhore, k