999 rezultate për

borxhi

Borxhi publik shkon në 77.8% të PBB-së, stoku zgjerohet me 908 milion euro Stoku i borxhit publik arriti mbi 1,2 trilionë lekë në fund të vitit 2020 dhe në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto s
Kurti për dialogun: Do ja kërkojmë borxhin Serbisë në çdo takim me ndërkombëtarët Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar për Kosova Press, se me ardhjen e tij në pushtet do ta nxjerrin K
Kinezët po marrin "borxh" për të paguar "borxhin" e Interit Grupi kinez Suning, që ka pronësinë e aksioneve të Interit, po negocion prej javësh për shitjen e tyre, pasi kriza e shk
Qeveria miraton borxhin shtesë për KQZ-në nga buxheti 2021 Qeveria ka miratuar borxhin shtesë për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve nga buxheti 2021. Fondi shtesë i miratuar do
Media katalanase akuzon Realin: Po fsheh të ardhurat Madridi dhe Katalonja janë në "luftë" për gjithçka. Aspekti sportiv shoqërohet dhe nga ai mediatik. Vetëm një ditë pa
Kohë pandemie, shkon në 79.9% borxhi publik në vend Për 9 mujorin e 2020-s, Shqipëria e ka rritur borxhin publik me 13.6 pikë përqindje, (pp) duke e çuar atë në 79.9% të Pr
Shkak borxhi 600 euro, Dëshmia e të riut në Athinë: Babai doli para plumbave (VIDEO) Një borxh prej 600 eurosh që djali i viktimës i kishte autorit të dyshuar të ngjarjes ishte shkak i vrasjes së babait të
Babai iu vra me 4 plumba para syve, 27 vjeçari: Shkak, borxhi i vëllait! Pak ditë më parë në Athinë u zhvillua një atentat i rëndë ndaj familjes shqiptare ku u vra një shqiptar dhe iu plagosën
Barcelona rrezikon falimentimin, zbulohet shifra e "çmendur" e borxhit Barcelona rrezikon falimentimin total për shkak të pandemisë globale COVID-19. Ky lajm lançohet nga “La Vanguardia”,
DETAJET/ Vrasja për borxhin në Kuçovë, autori pranon krimin: Ia lava me 46 kg mish! Janë zbardhur detaje të reja nga krimi i rëndë i ndodhur mëngjesin e ditës së enjtes në Kuçovë. Mësohet se autori ka
"Mevlani më ka para borxh", Shqipja paralajmëron për "bomba" të tjera (FOTO LAJM) Edhe pse u përjasshtua dhe nuk është më pjesë e "Pëprputhn", ih-konkurrentja Shqipe Hysenaj mundohet me çdo kusht të jet
"Buxheti për pandeminë ", Spiropali i përgjigjet Hajdarit: Pretendojnë ta bëjmë detin kos Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur akuzave të deputetes Rudina Hajdari dhe Ra
Vrau shokun se i kërkoi borxhin, 30 vite burg për Islam Myrtajn Gjykata e Tiranës ka vendosur 30 vite burg Islam Myrtajn, i akuzuar për vrasjen e Haxhi Baçinozit. Myrtaj u shpall i
Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e borxhit gjatë pandemisë (FOTO LAJM) Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
COVID-19/ Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e lartë të borxhit, por e fundit për mbështetjen për ekonominë Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
"Koha të kthejmë borxhin", Meta ragon pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Turqinë dhe Greqinë Presidenti Ilir Meta ka shprehur solidaritet për popullin turk dhe grek pasi u goditën nga tërmeti i fuqishëm me magnitu
Meta: Kush prek një votë më 25 prill, t'i pritet dora si në mesjetë! Presidenti, Ilir Meta, ka folur nga Korça në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit, ku tha se vendi do të hyjë në një epokë t
Rama "shuplakë" Metës: Çfarë borxhi ka Shqipëria që të durojë shkallimet e tua Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta i cili sot iu drejtua me një letër Asamb
Vijojnë replikat Rama-Meta: Thuaja pash Zotin çfarë borxhi të kanë shqiptarët Vijojnë replikat në distancë mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe presidentit të vendit Ilir Meta, që duket se nuk janë më
"Do të të marr peng fëmijët", biznesmeni në telashe pas divorcit për borxhin e ish-gruas E kërcënojnë se do t’i marrin peng fëmijët për borxhin e ish-gruas. Kjo është historia e A.K., një biznesmen që prej dis