999 rezultate për

borussia

Haaland me numër të ri te Borussia Dortmund Erling Haaland do të ketë numër të ri në fanellë. Sezoni i ardhshëm do të jetë më ndryshe për sulmuesin norvegjez, Er
Lojtari më i pafat, Reus jasht fushave për një periudhë të pacaktuar Lajm i keq për Borussia Dortmund për një nga lojtarët më të rëndësishëm të klubit. Marco Reus i cili nuk ka qenë në fush
Prestigjozia angleze: Rashica zëvendëson Sanchon te Dortmundi Milot Rashica mund të jetë zëvendësues i Jadon Sanchos te Borussia Dortmund. Përpjekjet e vazhdueshme të Manchester U
Hakimi zbarkon në Milano, gati vizitat mjekësore te Interi (VIDEO) Sipas Sky Sport Italia, detajet përfundimtare u përpunuan në thirrjen e djeshme të konferencës midis klubeve dhe përfaqë
Ylli i PSG-së pranon kushtet për kalimin te Dortmund Mbrojtësi i krahut të djathtë, Thomas Meunier, me shumë gjasë po luan sezonin e fundit në kryeqytetin e Francës. Sipa
Prishen planet e Gazidis? Rangnick kontaktohet edhe nga Borussia e Dortmundit Prej disa muajsh mediat europiane raportojnë se gjermani Ralf Rangnick do të ulet në pankinën e Milanit për sezonin e ar
Borussia Dortmund mposht minimalisht Herthën e Berlinit, shkëputet nga Leipzig (VIDEO) Borussia e Dortmundit ka fituar minimalisht përballë Herthën së Berlinit. Kjo fitore shkëput nga Leipzig që "ngeci" ndaj
Këto janë dy ndeshjet interesante që luhen sot në Bundesligë Java e 29-të e Bundesligas vijon këtë të dielë me dy takime të tjera shumë interesante pasi luhet për vendin e 2-të dhe
Lampard interesohet për portierin e Bundesligës, do të jetë zëvendësuesi i Kepa Frank Lampard ka piketuar portierin e duhur për skuadrën e tij. Siç raporton The Sun, Chelsea po përgatit një ofertë
Borussia Dortmund dyfishon rezultatin ndaj Wolfsburg (VIDEO) Borussia e Dortmund është shumë pranë fitores së dytë në dy ndeshje të luajtura pas koronavirusit. Miqtë kanë shënuar
Arsenali interesohet për yllin e Borussia Dortmund Trajneri i Arsenal, Mikel Arteta, ka kërkuar përmirësimin e fazës mbrojtëse afatin e ardhshëm kalimtar, dhe Manuel Akanj
Borussia Monchengladbach mposht në transfertë Frankfurtin (VIDEO) Borussia Monchengladbach e rinis kampionatin në mënyrë perfekte, duke mposhtur në transfertë Eintracht Frankufrtin me re
ZYRTARE/ Në Bundesligë skuadrat e para do të zbresin në fushë më 16 maj Qeveria e Gjermanisë të Mërkurën dha dritën e gjelbër që Bundesliga të kthehej dhe la vendimin e datës së kthimit te DFL
Solskjaer kerkon revolucion te United, kërkon transferimin e 9 lojtarëve Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer ka hartuar një listë blerjeje me nëntë lojtarë të preferuar për afa
50 futbollistët më të mirë në Evropë bazuar në statistika Para se futbolli të ndalet, disa yje ishin duke marrë veten dhe po luftonin për çmimet e vitit, Këpucën e Artë, Topin e
Dortmundi "dinak", tenton të nënshkruajë me parametra 0 me mbrojtësin e PSG-së Borussia Dortmund interesohet për mbrojtësin e PSG-së, Thomas Meunier. Sipas ‘La Derniere Heure’, skuadra gjermane ës
Stadiumi i Borussias së Dortmundit shndërrohet në një spital Covid-19 Futbolli është ndalur për shkak të koronavirusit dhe klubet pritet të pësojnë humbje të mëdha ekonomike, por thuajse të
Borussia Dortmund fiton minimalisht ndaj Freiburg (VIDEO) Burussia e Dortmund ja ka dalë të marrë 3 pikë ndaj Freiburg edhe pse me shumë vështirësi. Fatin e këtij takimi e ven
Neymar në dyshim për ndeshjen e Champions ndaj Dortmund Neymar nuk mund ti largohet dwmtimeve qw aq shumwe kanw penalizuar sidomos nw vitet qw wshtw pjesw e PSG-sw. Ylli bra
Borussia e Dortmund i vendos çmimin Jadon Sanchos Borussia Dortmundi e ka rritur çmimin e kartonit të Jadon Sanchos në 120 milionë stërlina, sipas Don Balonit. Manches