999 rezultate për

borusia

Borusia Dortmund rikthehet te fitorja, thyen Monchengladbach (VIDEO) Borusia e Dortmundit forcoi pozitat në krye të renditjes së Bundesligës pasi mundi rivalin direkt Gladbahun në “Siglan I
Tifozët e Borussia Dortmundit, nderojnë Nuri Sahinin (VIDEO) Borusia e Dortmundit fitoi dje 2-1 ndaj Werder Bremen duke vijuar kryesimin ne kampionatin gjerman te futbollit. Por
Alcacer blihet përfundimisht nga Borusia Dortmund Borussia Dormtund do të nënshkruajë me Paco Alacer për një marrëveshje të përhershme duke aktivizuar opsionin e blerjes
Chelsea piketon Christian Pulisiç në janar Chelsea ka piketuar talnetin e Borusia Dortmund Christia Pulisic. Sipas tabloidit anglez ‘’Daily Mail’’ blutë po punojnë
Bolt shumë shpejt do të zbresë në fushë me këtë ekip Usain Bolt duket se po bëhet realitet ëndrrën për t’u bërë futbollist. Ai ka lajmëruar se të enjten do t’i nënshtrohet p
Manchester City kërkon xhevairin e Borusia Dortmundit Manchester City është hedhur në sul për talentin e Borussia Dortmundit, Julian Weigl. Liderët e Premier Leagues kanë
Dortmundit i mbushet kupa, Bosz afër shkarkimit Peter Boshz duket se nuk do të jetë më trajneri i Borusias së Dortmundit. Siç raporton gazeta gjermane Bild, klubi g
Dortmund vendos çmimin e duhur për sulmuesin Aubameyang 60 milionë euro, është çmimi sipas “Bild” që kërkon Borussia Dortmundi për shërbimet e Aubameyang. E ardhmja e Pierre
Borusia Dortmund komunikon të ardhmen e Emre Mor Emre Mor është një hap nga Interit. Marrëveshja u kryer nga Interi javën e kaluar. Duke konfirmuar lamtumirën e lojt
Borusia ia lë "thatë" Milanit: S'ka negociata për Aubameyang Gjermanët e Borussia Dortmund kanë mohuar zërat se janë në negociata me Milanin për shitjen e Pierre Emerick Aubameyang.
Çdo ekip që dëshiron Aubemayang duhet të fokusohet tek data 26 korrik Sipas Bild, liderët e Borussia Dortmund vendosën 26 korrikun si afatin përfundimtar për të përcaktuar të ardhmen e Pierr
Murinho dëshiron ish mbrojtësin e Barcelonës Jose Murinho është hedhur në sulm për të përforcuar repartin e mbrojtjes në ekipin e tij. Sipas Marca dhe Mirror, portug
Drejtori sportiv i Dortmundit: Dembele do të luajë me Dortmundin sezonin tjetër Drejtori sportiv i Borusia Dortmund ka bllokuar transferimin e talentit Dembele drrejt Barcelonës. Barcelona ofroi pë
Një tjetër yll mund të lërë Borusia Dortmund Manchester United, Chelsea dhe Arsenal janë të interesuara për shërbimet e grekut të Borusia Dortmund, Sokratis. Lojt
Zyrtare : Peter Bosz është trajneri i ri i Borusia Dortmundit Ish trajneri i Ajax është zyrtarizuar sot si bosi i ri i Borusia Dortmund. Bosz pati një sezon të shkëlqyer m
Sulmi ndaj Borusias ishte terrorist, gjendet letra e atentatorëve Sulmi me eksploziv ndaj autobusit të Borusias së Dortmundit gjithmonë e më shumë po dyshohet se është shkaktuar nga terr
Xhamat antiplumb shpëtuan paq Dortmundin, ushtria mbrojti lojtarët Tre shpërthimet që tronditën autobusin e Borusias së Dortmundit rrugës për në stadium para ndeshjes me Monakon fatmirësi
Volfzburg dhe Bayern kërkojnë trofeun e parë (Formacionet) Futbolli gjerman është i pari që rikthehet në fushë zyrtarisht për sezonin e ru. Sonte në mbrëmje do të luhet Superkupa
Tjetër fitore për Borussian, Europa nuk është më tabu (VIDEO) Fitore pas fitore dhe Borussia Dortmund po i afrohet gjithmonë e më tepër Kupave të Europës. Në ndeshjen e javës së
Borusia fundos Shtutgarttit (VIDEO) Burusia Dortmund ka mposhtur me rezultatin 3:2 Shtuttgarttin në kuadër të Bundesligës. Ekipi i Jurgen Kloppit ka mpos