999 rezultate për

born

"NEWBORN" merr pamje tjetër këtë përvjetor pavarësie, mesazhi që përcjell (FOTO LAJM) Me rastin e 13 vjetorit të pavarësisë, monumenti NEWBORN në Kosovë, ka marrë një pamje tjetër. NEWBORN është mbuluar
ZYRTARE/ Gjasula nuk vazhdon kontratën me Paderborn, ja ku do kalojë Paderborni nuk ia doli të sigurojë mbetjen në Bundesligë, ndërsa tani ka mbetur edhe pa shërbimet e futbollistit luftara
Si ta ruani distancën sociale në plazh për t'u mbrojtur nga Covid-19? Natyrisht, ky informacion nga Dr. Quay nuk do të thotë që të ruheni nga drejtimi i erës. Askujt nuk pëlqen të jetë “i bu
Si ta ruani distancën sociale në plazh për t’u mbrojtur nga Covid-19? Natyrisht, ky informacion nga Dr. Quay nuk do të thotë që të ruheni nga drejtimi i erës. Askujt nuk pëlqen të jetë “i bu
Rashica humb penallti, Gjasula vendos rekord (VIDEO) Werderi po udhëheq 1:4 ndaj Paderbornit pas pjesës së parë të ndeshjes së xhiros së 31-të të Bundesligës. Futbollistët s
Paderborni i Gjasulës i "vjedh" një pikë Leipzigut (VIDEO) Në ndeshjen e 30-të të Bundesliga, Leipzig ka marrë vetëm një pikë, duke lënë gjithçka të hapur në garën për një vend në
Paderboni pa Gjasulën shpërfytyrohet para Dortmundit (VIDEO) Borussia e Dortmundit kthehet te fitorja (1-6) në Bundesligë vetëm pak ditë pas disfatës me Bayernin, që i largoi edhe m
Rrëfehet Gjasula, rikthimi në stërvitje me Paderborn dhe lojtarët më mirë të Kombëtares Qeveria gjermane ka dhënë dritën jeshile dhe në mes të muajit maj pritet të rifillojnë ndeshjet në Bundesliga. Gjatë
Shoku i skuadrës së Gjasulës tregon simptomat e Koronavirusit: Kisha dridhje dhe ethe Futbollisti i Padërbornit dhe shoku i skuadrës së mesfushorit të Shqipërisë, Klaus Gjasula, Luka Kilian, rrëfeu për herë
Mbrojtësi i Paderbornit me Coronavirus, do të bëjë testin edhe Klaus Gjasula Tani edhe Bundesliga ka futbollistin e saj të parë bartës të Coronavirusit. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Paderbornit,
Infektohet trajneri i klubit në Gjermani, ekipi shkon në karantinë Federata gjermane e futbollit vendosi që të luajë edhe këtë fundjavë futboll, ndërsa më pas të pezullojë çdo gjë deri në
"NEWBORN" ndryshon sërish pamje në përvjetorin e pavarësisë, cili është mesazhi (FOTO LAJM) Shpesh jemi mësuar që "Newborn"-i në Prishtinë të ndryshojë ngjyra, duke përcjellë mesazhe të ndryshme. Me rastin e 1
Ngjyroset NEWBORN, sivjet u kushtohet viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës Pamja e monumentit “NEWBORN” çdo 17 shkurt ndryshon duke përçuar një mesazh për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Këtë v
Evertoni bën vetëvrasje, Manchester City ja del me sukses (VIDEO) Manchester City nuk dorëzohet në garën për titullin e Premier League. Edhe pse ndodhet shpesh 13 apo dhe 16 pikë larg
Gjasula gjen rrugën e rrjetës me Paderborn (VIDEO) Mesfushori kuqezi realizoi një gol shumë të bukur për Paderbornin, duke rihapur sfidën ndaj Leipzig. Në minutën e 73-
Zhvendosja e monumentit "Newborn" do ti kushtojë 15 mijë euro komunës së Prishtinës Monumenti që është bërë simbol i pavarësisë së vendit, do të lëviz, por jo shumë larg. Zhvendosja e Newborn-it, prite
Zhgënjen Dortmund, bllokohet në shtëpi nga Paderborn (VIDEO) Dy javë më parë humbi thellë 4-0 në transfertën bavareze ndaj Bayernit të Mynihut, ndërsa mbrëmjen e sotme Borussia e Do
Katër gra heqin veten nga NEWBORN-i Katër artiste kosovare, pjesë e kolektivit artistik “HAVEIT” nga Prishtina, kanë hequr fotografitë e tyre nga obelisku i
Ky është mesazhi i "NewBorn" për këtë vit Ruajta e mjedisit do të jetë mesazhi i sivjetmë i “Newborn”-it, simbolit të Pavarësisë së Kosovës. Ideatori i këtij obel
“Përdor metoda fashiste të viteve ‘30” “Salvini përdor metoda të fashistëve të viteteve ‘30”. Kështu shprehet ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn