999 rezultate për

borchardt

Ambasadori i OSBE-së Borchardt në selinë e PS, 30 minuta takim me Ramën Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt ka zhvilluar paraditen e sotme një takim 30 minutësh n me Kryeministrin Edi Rama n
“Qarkullojnë 2 mld euro për të blerë deputetë”, Tahiri takon ambasadorin e OSBE Pas takimit të zhvilluar me Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernard Borchardt tha
Reagon ambasadori i OSBE-se: Veliaj ka qenë në takim me mua, jo në Paris Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, i ka konfirmuar gazetës Dita me telefon, se kryetari i Bashkisë së Tiranës
Borchardt: Korrupsioni mbetet problem serioz, ka presione nga politika I pranishëm në forumin e nivelit të lartë për antikorrupsion, në ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, ambasadori i O
Borchardt: Krimi mjedisor kërcënon burimet natyrore të Shqipërisë U mbajt sot takimi në kuadër të punës 2 vjeçare që po zhvillohet nga ana e Ministrisë së Mjedisit për amendimet e Kodit
Pse u arrestuan imamët dhe të tjerët? Misioni i EULEX-it është i përfshirë në rastet e dyshimit të radikalizmit fetar në Kosovë. Kështu ka thënë shefi në
Iku shefi i EULEX-it Shefi i EULEX-it në Kosovë, Bernd Borchardt do të largohet nga ky funksion. Borchardt ka sqaruar se do të largohet ng
Krimet e luftës do hetohen nga EULEX-i Shefi i EULEX-it në Kosovë, Bernd Borchardt tha se sa iu përket hetimeve për akuzat e Dick Martyt, EULEX do ti mbështesë
Kuçi diskutoi me Zhbogar dhe Borchardt për mandatin e EULEX Zëvendëskryeministri i Kosovës Hajredin Kuçi sot ka zhvilluar një takim Shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë Samuel Zbogar,
Borchardt kërkon zbatim të barabartë të ligjit në Kosovë Shefi i misionit të EULEX-it Bernd Borchardt, ka deklaruar se nuk ka padi të fshehta në Kosovë, sepse mekanizmi për padi
Borchardt: Ka pretendime për krime lufte në Kosovë Shefi i EULEX-it, Bernd Borchardt gjatë një vizite në Gjakovë konfirmoi edhe një herë se ka pretendime se Tribunali i pa
Borchardt: Në Fondin për Veriun janë mbledhur 400 mijë euro ​Shefi i EULEX-it, Bernd Borchardt, është shprehur se tani janë mbledhur 400 mijë euro në Fondin për Veriun e Koso
Borchardt përfundon vizitën në Beograd Shefi i Misionit EULEX, Bernd Borchardt, përfundoi vizitën dyditore në Beograd, ku pati takime me Kryeministrin serb, Iv
Borchardt: Autori do të vihet para drejtësisë Shefi i EULEX-it Bernd Borchardt ka thënë se do të lëvizin të gjithë gurët për të gjetur autorin e vrasjes së pjesëtarit
Të mos paragjykohet procesi ndaj “Grupit të Drenicës’’ Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar ndaj deklaratave të Shefi i Misionit për Sundim të
Borchardt parashikon proces të gjatë kundër grupit të Drenicës Shefi i EULEX'it Bernd Borchardt ka parashikuar një proces të gjatë gjyqësor ndaj Grupit të Drenicës, që akuzohet për kr
Borchardt: EULEX-i mbështetet në dëshmi, jo në politikë Shefi i EULEX-it në Kosovë, Bernd Borchardt në një shkrim editorial ka potencuar se prokurorët e EULEX-it, si edhe të gj
Kuçi takohet me shefine EULEX Nga njera anë kryeministri i vendnt po mbanë konferencë në media, nga ana tjetër zëvendësi i tij, Hajredin Kuçi është ta
Shefi i EULEX kujton Rugovën Shefi i EULEX’it Berndt Borchardt ka vizituar familjen Rugova, ndërsa më pas bashkë me anëtarët e kësaj familje, ka vend
EULEX u kërkon ndihmë banorëve të Mitrovicës Mitrovica e veriut herë pas here gjendet në shpërthimin e bombave dhe sigurisht që rreziku është i madh për banorët vend