999 rezultate për

boll

Ronaldo - Fabinho, Alves - Ramos: Futbollistët që ishin bashkëlojtarë, por ndoshta nuk e dini (FOTO LAJM) Janë disa futbollistë për të cilët të gjithë e dinë se ishin bashkëlojtarë. Alan Shearer deh Chris Sutton, Dwight Yor
E RËNDË/ Ndërron jetë në moshën 35 vjeçare futbollisti i Premier League Mesfushori anglez, Peter Whittingham ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare. Ish futbollisti i Aston Villës, pësoi një
Buffon zbulon se kur do të "pensionohet" nga futbolli Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon pavarësisht moshës është duke vazhduar të jetë pjesë e "Zonjës së Vjetër". 43
Ibra: Interistëve nuk iu dëgjua zëri për 6 muaj Gjatë konferencës për shtyp përpara mbrëmjes së parë të Festivalit Sanremo, Zlatan Ibrahimoviç foli për shumë tema, duke
"Interi është qesharak në Champions, futboll në Itali luan Atalanta" Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke fotografuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Sk
Simeone: I dua futbollistët rebel, më pëlqen kur kanë karakter dhe krenari Atletiko Madrid është në rrugën e duhur këtë sezon për të fituar titullin në La Liga, teksa në mbrëmjen e djeshme mposht
LISTA/ Realit i kthehen katër futbollistë për ndeshjen me Sociedat Zinedine Zidane ka marrë lajme të mira në prag të sfidës kundër Sociedadit në La Liga. Skuadra e Real Madridit i janë
Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërron jetë legjenda e futbollit kroat Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar - "Cico" Kranjëar ka ndërruar jetë
"Shqiptar m***", prokuroria italiane dënon me 5 vite trajnerin që ofendoi futbollistin shqiptar Fyerjet ndaj një futbollisti shqiptar janë cilësuar si një ngjarje shumë e rëndë dhe vepër penale që duhet ndëshkuar rre
ZYRTARE/ Sunning lë futbollin në Kinë, fokusi vetëm tek Interi Suning Group nuk do të jenë më aktivë në futbollin kinez. Suning Group nuk do të jenë më aktivë në futbollin kinez, n
"Buzëqesh" Zidane, katër futbollistë kthehen në stërvitje Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka marrë një lajm fantastik nga stërvitja e sotme. Në stërvitjen e sotme t
Në verë del lojtar i lirë, PSG-ja "piketon" futbollistin e Shqipërisë (FOTO LAJM) Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli në fund të sezonit dhe kjo tashmë është e sigurt, teksa është konfirmuar edhe nga
A mund ta "ngjallë" Reali futbollistin që e pagoi shumë shtrenjtë? Kur Real Madridi u përball të mërkurën me Atalantan në Ligën e Kampionëve, skuadra spanjolle kishte një mungesë të duksh
Konflikt brutal, futbollisti rrezikoi të humbiste syrin pas kësaj grindjeje (VIDEO) Spenser Xhons lojtar i futbollit amerikan i skuadrës së Oklahoma Suners pati një grindje të rëndë me një djalë në një lo
Transferimi te Partizani, futbollisti 23-vjeçar humb kombëtaren (FOTO LAJM) Roberto Dominguez është pjesë e përfaqësueses së Salvadorit, si asaj A, ashtu edhe të ekipit U-23 që merr pjesë në kuali
Nuk i lenë rehat futbollistët, motrat e famshme "tërbohen" me fotot nudo (FOTO LAJM) Matild dhe Polin Tanto vijojnë të mahnitin në rrjetet sociale. Dy motrat binjake nga Bordoja janë prej modeleve më të nd
Ibra nuk ka dyshime: "Fenomeni" ishte futbolli (VIDEO) Zlatan Ibrahimoviç nuk ka dyshime se kush është futbollisti më i mirë i të gjitha kohëve, ai të cilin suedezi e vlerëson
RENDITJA/ Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave Ronaldo, Pele, Ronaldinho dhe Rivaldo janë votuar si katër futbollistët më të mirë brazilianë të të gjitha kohërave – me
Do na mungojnë, yjet që nuk do jenë në Kampionatin Europian (FOTO LAM) Kampionati Evropian pritet të jetë një kompeticion me ndeshje mjaft interesante dhe sfiduese. Mirëpo, disa nga futbol
"Nuk kam pasur asnjëherë lidhje", ylli i Kosovës ende single Ylli i kombëtares së Kosovës dhe i Torinos, Mërgim Vojvoda mbylli një sezon për tu mbajtur mend në aspektin profesional.