999 rezultate për

boletini

Nipi zbulon flamurin origjinal personal të Isa Boletinit që e ka ngritur me 30 qershor 1912 (VIDEO) Në fshatin Boletin në veri të Kosovës, gjendet kulla e Isa Boletinit. Emisioni “Ballkan” këtë javë bisedoi me stërnip
Vjosa Osmani, mesazh kundër ndryshimit të kufijve nga kulla e Isa Boletinit Kandidatja e LDK-së për kryetare të Qeverisë, Vjosa Osmani, së bashku me kreun e LDK-së në Prizren, Anton Quni, kanë viz
“Unë jam mirë kur asht mirë Shqypnia”, 103 vite nga vrasja e Isa Boletinit Isa Boletini, udhëhoqi forcat kryengritëse për çlirim nga pushtuesi Osman më 1912, u ndodh përkrah Ismail Qemalit në shp
Haradinaj: Isa Boletini na la një porosi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar patriotin Isa Boletini, me rastin e shënimit të 10
E FUNDIT/ Plas tritoli në Vlorë Një shpërthim tritoli ka tronditur mbrëmë qytetin e Vlorës. Mësohet se shpërthimi ka në një banesë në lagjen “Isa Bol
Përfundon ndërtimi i 17 klasave të reja në shkollën “Isa Boletini” Nga nesër, nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Isa Boletini” do ta zhvillojnë mësimin vetëm me një turn dhe jo me dy, siç ka
Dëshmia e rrallë mbi vrasjen e Isa Boletinit: I zumë pusi nga të dy krahët Nëse Ismail Qemali ishte truri i pavarësisë së Shqipërisë, Isa Boletini ishte krahu i armatosur i saj. Por vetëm 3 vjet
Sa afër por sa larg janë dy universitetet në Mitrovicë Dy universitete në Mitrovicë, njëri në veri e tjetri në jug, njëri që pretendon të jetë Universitet i Prishtinës që funk
Intervistë e Isa Boletinit dhënë në vitin 1913 Gazeta franceze “Le Radical” ka botuar të mërkurën e 9 prillit 1913, në faqen 3, intervistën e patriotit dhe trimit shqi
Kadri Veseli sot nderon Isa Boletinin Nën patronatin e kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, më 28 nëntor 2017, me rastin e 105 vjetor
Nipi i Isa Boletinit nga protesta e veteranëve ka një mesazh për Haradinajn Stërnipi i heroit kombëtar, Isa Boletini, Adem Boletini ka thënë se veteranët e UÇK-së ka 3 muaj që nuk marrin pagesat p
Shpërthim me eksploziv në Vlorë, i vihet tritol një makine Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në Vlorë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen ‘Isa
Nis zgjerimi me 17 klasa të reja i shkollës 9-vjeçare “Isa Boletini” Në prag të vitit të ri shkollor, Bashkia e Tiranës po i kushton një vëmendje të veçantë përmirësimit të infrastrukturës
Isa Boletini ka parashikuar influencën ruse në Ballkan para 100 vitesh (FOTO LAJM) Shkrim në vijim, i 15 prillit 1903, botuar në gjuhën frënge nga gazeta armene, "Pro Armenia", ilustron bisedën mes patri
Ngjyroset monumenti i Isa Boletinit në Saraj (VIDEO) Është ngjyrosur plisi i përmendores së Isa Boletinit në Saraj. Përmendorja e heroit kombëtar Isa Boletini është ven
Dëshmia e panjohur: Ja kush e vrau Isa Boletinin Kush e ka vrarë heroin tonë të madh, Isa Boletini? Kjo është pyetja që ngre gazetari i njohur, Besnik Dizdari, në një sh
Ahmeti: Mirënjohje për ata që morën pjesë në rikthimin e Isa Boletinit në Shkup Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka falenderuar të gjithë misafirët që morën pjesë dje
Manifestimi në Saraj, mungon Veseli dhe ambasadori i Shqipërisë e i Kosovës Pavarësisht se u bë një lajmërim me pompozitet të madh, për manifestimin e sotëm në Saraj për 100 vjetorin e vrasjes së
Revolveri, xhamadani dhe pipa e Isa Boletinit (FOTO LAJM) Historiani Dorian Koçi ka publikuar disa nga objektet personale të heroit kombëtar Isa Boltini, të cilat ruhen në Muzeun
SHKSHM përshëndet inagurimin e bustit të Isa Boletinit në Saraj I ndjeri historian Dr.Prof. Muhamed Piraku në veprat e tij mes tjerash ka theksuar: "Dërveni kësula e shqiptarisë".