999 rezultate për

boksit

Befason ish-trajneri i Wilderit: Karriera e tij ka përfunduar Mark Breland thyen heshtjen duke folur pas largimit nga menaxhimi i Deontay Wilder. Vitin e kaluar, pas disfatës nga
Ndeshja e bamirësisë nga Tyson, legjendës së boksit po i "shpërthen" llogaria bankare U rithye në ring pas 15 vitesh për të zhvilluar një duel bamirësie ndaj Roy Jones Jr., por në fund u largua më një lloga
Bota e boksit në zi, ndahet nga jeta "mbreti" italian Bota e boksit italian është në zi, pas vdekjes se Sandro Mazzinghit një nga boksierët më të mëdhenj, një personazh shumë
Paralajmërimi si në kohët e vjetra i Tyson: Do ta hedh në tapet kundërshtarin Mike Tyson ka siguruar TMZ që ai do të përpiqet të rrëzojë Roy Jones Jr. në ring, më 12 shtator, pasi mentaliteti i tij
E bujshme/ Rikthehet në ring Mike Tyson, me kë do të ndeshet legjenda e boksit Legjenda e boksit, Mike Tyson do rikthehet të duelojë në ring. Tyson, tashmë 54 vjeç do ndeshet në një ndeshje miqës
Legjenda e boksit mposht koronavirusin (VIDEO) Pas një "beteje të ashpër" me koronavirusin, boksieri legjendar Robert Duran tashmë shëruar plotësisht. Testi i fundit p
Mike Tyson në ring me Fury-n? Britaniku thotë se e ka pranuar ofertën Kthimi i Mike Tysonit ka qenë ndër temat kryesore në botën e boksit gjatë javëve të fundit, ndërsa së fundi kampioni Tys
E RËNDË/ Ndërron jetë në moshën 15 vjeçare boksieri kosovar Boksieri i ri kosovar, Ensar Mujota ka vdekur sot në moshën 15 vjeçare Njoftimin e ka dhënë një zyrtar i Federatës së
Adhuruesit e boksit në delir, po kthehet Mike Tyson Mike Tyson ka marrë vëmendjen e botës së boksit duke folur përsëri pasi pretendoi se dëshiron të bëjë një rikthim dhe ta
Qeni i ish-kampionit të boksit pret ende të zotin që humbi jetën për shkak të Covid-19 Me siguri të gjithë e njihni historinë e qenit besnik Hachiko që përloti botën. Ai priti për 9 vite të zotin, i cili
Arbitri i njohur i boksit ndërron jetë për shkak të koronavirusit Ish-gjyqtari i bokësit, Eddie Cotton ka ndërrura jetë ditën e sotme në moshën 72 vjeçare. Arbitri veteran u nda nga j
Diletta Leotta i futet boksit (VIDEO+FOTO) Prezantuesja e njohur e sportit Diletta Leotta ka gjetur kohë t’i futet boksit. Gazetarja e Dazn ka shpërthyer me fo
Luftoi me vdekjen për dy javë, koronavirusi i merr jetën ish-kampionit të boksit Ish-trajneri i kombëtares së boksit të Shqipërisë, Skënder Kurti u raportua si viktima e pestë nga Koronavirus në Shqip
Mike Tyson zbulon publikisht prapësitë e tij: Kam shkuar me mamatë dhe motrat e shokëve Të gjithë e mbajnë mend Mike Tyson, edhe pse amerikani ka vite që është tërhequr nga sporti i boksit. Ish-kampioni i pes
E talli në Facebook, ish-kampioni i botës e fton dhe e rreh në ring (VIDEO) Ish-kampioni i botës në boks, Gavin Rees, e ftoi në ring dhe e rrahu një burrë i cili e kishte kritikuar atë në rrjetin
Koronavirusi i shkakton vdekje klinike ish-trajnerit të kombëtares së boksit Koronavirusi ka tronditur sportin në Shqipëri. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit, Skënder Kurti, është ne gjendje tepë
Mposhti Wilderin me TKO, Fury futet në historinë e boksit Në revanshin kundër Deontay Wilder, Fury ka shënuar një fitore spektakolare, për të bërë të tijin rripin e WBC. Fury
Fury merr "kurorën e mbretit" të boksit, mposht të pamposhturin Wilder (VIDEO) I pamposhturi, është mposhtur. Wilder nuk ka arritur t’i përballojë edhe Fury-t kështu që ky i fundit doli me fitore në
Kjo është shuma e parave që fituan Joshua dhe Ruiz pas ndeshjes Anthony Joshua gëzoi hakmarrje, u shpall kampione bote për herë të dytë dhe fitoi gati pesëfish më shumë të holla, pasi
Wilder përshkruan veten: Kam goditjen më të fuqishme në histori të boksit. Pikë! Deontay Wilder e ka përshkruar veten si boksierin më goditjen më të fuqishme në histori të sportit, pas triumfit me noka