999 rezultate për

blick

Xhaka: Do të bëhem baba me djalë Mesfushori i Basel Taulant Xhaka do të bëhet baba. Këtë gjë e ka konfirmuar vetëm reprezentuesi i Shqipërisë për medi
Gazeta zviceriane zbulon arsyen përse Baseli nuk do ta blejë Zhegrovën Talenti kosovar, Edon Zhegrova me shumë mundësi nuk do të blihet nga Baseli. Sjelljet e 20 vjeçarit kanë bërë që të
Çmendet Monaco, ofertë faraonike për Shaqirin Me më pak se një ditë që mbetet në afatin kalimtar të Premier League, a do ta shes Liverpooli Xherdan Shaqirin? Blick
Sondazhi i gazetës zvicerjane Blick: Kosova do të kualifikohet në “Euro 2020” Gazeta e njohur zvicerane, Blick, ka zhvilluar një sondazh me lexuesit e saj. Me këtë rast Blick i ka pyetur lexuesit
Sa është pasuria reale e Loredanës Mediumi zviceran “Blick.ch” ka publikuar një artikull, në të cilin shkruan rreth të ardhurave të Loredanës. Loeredana
"Ylli i kombëtares sonë", gazeta zvicerjane i thur elozhe Xherdan Shaqirit Xherdan Shaqiri kishte rolin e tij në fitoren e bujshme 4-0 të Liverpool mbrëmë duke u kualifikuar kështu në finalen e C
Thaçi për "Blick": Koha për paqe me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për gazetën zvicerane “Blick” ka folur për qëndrimin e tij në Zvic
Gazeta zvicerjane fiksohet me shqiptarët: Kjo është surpriza e radhës pas urimit të Pavarësisë (FOTO LAJM) Gazeta zvicerjane "Blick" është fiksuar sot në kuptimin e plotë të fjalës me shqiptarët. Pasi uroi shqip Ditën e Pav
Zbulohet arsyeja pse Shaqiri refuzoi United për Liverpool-in Xherdan Shaqiri tashmë është bërë pjesë e skuadrës që kishte ëndërruar, Liverpool dhe po shkëlqen në parqitjen e tij.
Zvicërjanët habiten me veprimin e shqiptarëve: Po mbledhin para për yjet tanë E përditshmja zvicerjane “Blick” ka raportuar rreth iniciativës së kosovarit nga Nju Jorku, Rilind Rekës, për të mbledhu
Gazeta zvicerane: Kundër Serbisë na duhen 11 Behrama (FOTO LAJM) Mediat zviceriane po ushtrojnë një presion të madh ndaj serbëve për ndeshjen që do të luhet sonte në darkë. Jo më la
Zvicerianët shokohen nga futbolli i Kosovës, ja arsyeja “Fotografi shokuese nga Kosova”. Kështu i ka përshkruar gazeta e madhe zvicerane "Blick" pamjet nga incidenti i së premt
Thaçi për BLICK: Kosovarët po e bëjnë Zvicrën krenare Gazeta zvicerane “BLICK” ka mbyllur një cikël të gjatë të shkrimeve për Kosovën me një intervistë me presidentin e Kosov
Provokon gazeta Blick: Kosovarët ua kanë zili diasporës së tyre në Zvicër Zvicra është kudo në Kosovë, edhe nëpërmjet bankave ose rolit të diasporës. Një diasporë që shkakton xhelozi dhe zili të
E pazakontë, ndahet çifti zviceran për t’i martuar për letra çiftin nga Kosova “Martesa më naive në Zvicër”, e ka cilësuar gazeta zvicerane Blick kurorëzimin e dështuar ndërmjet një çifti zviceran dh
Sadiku mund të luajë në Champions sezonin e ardhshëm me ... Armando Sadiku sezonin e ardhshëm mund të luajë në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen me Luganon pas tran
Ajeti, lojtari më i mirë i muajit në Zvicër Është vetëm 20-vjec por aktualisht ai është një nga sulmuesit më të mirë që luan në Zvicër. Me transferimin nga Augsburg
Ja 9 bukuroshet më tërheqëse të ekranit në Shqipëri (FOTO LAJM) “Ana e mirë e Shqipërisë”, kështu e nis artikullin gazeta e njohur zvicerane “Blick”. Për 28 Nëntor, gazeta zvicerane ka
Hyka, “uragani” i vogël në tribunë Skuadra e Lucernës u kthye te fitorja në fundjavë me St Gallen pas tri humbjeve radhazi në Superligën e Zvicrës, por aj
Zemra e “artë” e Admir Mehmedit habit dhe zviceranët Admir Mehmedi nuk e harron të kaluarën e tij. Sulmuesi shqiptaro-maqedonas që luan me përfaqësuesen zvicerane ka treguar