999 rezultate për

bitcoin

Si kjo grua mashtroi botën dhe pastaj u zhduk (FOTO LAJM) Ruja Ignatova e quajti veten Cryptoqueen, mbretëresha e kibernetikës. Ajo u tha njerëzve se kishte shpikur një monedhë d
Momenti kur bankomati i Bitcoin lëshon një thes me para (VIDEO) Një aparat për përkthimin e Bitcoin në monedha të vërteta, ka filluar që të nxjerr prerje prej 20 funtesh, në qendër të
Mori 190 milion dollar në varr, historia e pabesueshme e biznesmenit kanadez QuadrigaCX, një kompani kanadeze që bën konvertimin e kriptomonedhës, e përfshirë në një sërë rastesh të mëparshme ligjo
Bitcoin tashmë edhe në kartmonedhë, ky shtet merr vendimin e madh Ditën e Enjte Singapori u bë vendi i parë në botë i cili hedh në qarkullim një kartëmonedhë bitcoin. Prodhuesi i kart
"Zhduken" tregtuesit, shqiptarët heqin dorë nga Bitcoin Kriptomonedhat duket se nuk janë në ditët e tyre më të mira. Luhatjet e mëdha në çmim dhe humbjet në vlerë duket se kan
Fundi i dhimbshëm i Bitcoin Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë. Investitori legjendar Warren Buffet ka paralajmërua
Vidhen me qindra serverë për këmbimin e valutave Bitcoin Kriminalët kanë vjedhur rreth 600 serverë nga qendra e të dhënave në Islandë, të cilat janë përdorë për kthimin e valuta
Pse Bitcoin është mashtrimi më i madh global i 20 viteve të fundit nga VIVEK WADHWA - Në fundin e viteve ’90, kapitalistët e Silicon Valley dhe bankierët e bankave të investimeve të q
Shqiptari i vjedhin "minierën" e bitcoin-it Dje në mëngjes, në komunën e Drenasit ka ndodhur një vjedhje e rëndë Mësohet se bëhet fjalë për një vjedhje të ndodhu
Së shpejti, me Bitcoin do të mund të paguajme edhe taksat Monedhat dixhitale deri më tani janë përdorur në disa vende për të blerë bileta avioni, mobilje, muzikë dhe deri edhe pi
Rusia arreston shkencëtarët, tentuan të përdornin kompjutera për të përfituar Bitcoin Rusia njoftoi se ka arrestuar disa shkencëtarë të një laboratori nuklear në Sarov, të cilët kanë tentuar të përdorin fuq
Kjo është vajza e re kosovare që u bë milionere me Bitcoin Pothuajse çdo ditë dëgjojmë njerëz duke biseduar rreth tyre, disa të tillë që kanë investuar në këto valuta, disa të tje
Brenda 24 orëve Bitcoin pëson rënie të ndjeshme Vlera e Bitcoin ka rënë me më shumë se 11% gjatë 24 orëve të fundit. Valuta digjitale ka rënë nën 10,000 dollarë, për he
Kryhet vjedhja më e madhe e kriptovalutave ndonjëherë, me vlerë 530 milionë dollarë “Coincheck” ka suspenduar depozitat dhe tregtinë e të gjitha valutave digjitale përpos Bitcoinit, deri sa të vlerësojë h
Media kanadeze: Bitcoin është njësoj si firmat piramidale në Shqipëri Çmenduria e monedhës virtuale Bitcoin po krahasohet gjithnjë e më shumë nga mediat e huaja me atë që ndodhi me piramidat
E shisnin drogën me bitcoin, arrestohen 3 shqiptarë në Zvicër Policia Italiane dhe ajo zviceriane ka bërë të mundur shkatërrimin e një organizate kriminale aktive në trafikun e drogë
Çmenduri financiare! Bitcoin do të vlejë $60,000 më 2018 (VIDEO) Bitcoin ka dëshmuar se është kriptomonedha më elastike në treg gjatë vitit 2017. Kjo monedhë arriti një rekord të ri
Rritet rezistenca ndaj Bitcoin në Korenë e Jugut Më shumë se 120,000 njerëz kanë nënshkruar tashmë një peticion online kundër ndalimit të tregtisë në faqen e internetit
E HABITSHME/ Në Kosovë një lokal pranon pagesa edhe me Bitcoin Institucionet financiare e bankare të Kosovës nuk kanë rregulla dhe ligje për përdorimin e valutës digjitale Bitcoin, me
Bitcoin krahasohet me çmendurinë shqiptare të Piramidave Bitcoin ka qenë çështja me e nxehtë e vitit. Njerëzit finaciarisht të paditur pyesin se çfarë po ndodh me të. Në fllu