999 rezultate për

biskotat

Tortë me krem kakao Përbërësit: 250 gr biskota të bluara 100 gr gjalpë 400 gr ҫokokrem 500 gr Krem djathi (Philadelphia,ma
Bëni kujdes me biskotat, i bëjnë fëmijët obezë Fëmijëve u duhet lejuar vetëm dy gjëra me kalori të ulët në ditë, për t’i ndaluar ata të bëhen të trashë, thotë një rapo
Receta më e thjeshtë, ëmbëlsirë me mjedër Përbërësit: ▪ 800 g biskota ▪ 1 litër jogurt ▪ 250 g mjedra apo dredhëza ▪ 200 g krem P
Ëmbëlsirë me mjedër Përbërësit: ▪ 800 g biskota ▪ 1 litër jogurt ▪ 250 g mjedra apo dredhëza ▪ 200 g krem P
Kek me luleshtrydhe dhe vanilje Përbërësit 15 copa biskota gjalpë 1 gote sheqer pluhur 1 luge te gjelles vanilje luleshtrydhe Hapat 1 Bis
Studim: Pacientët me kancer duhet të shmangin patjetër çokollatat dhe biskotat Sipas një studimi të ri, konsumimi i çokollatave dhe biskotave përkeqëson sëmundjen e kancerit pasi një ingredient kyç t
Qumështi dhe biskotat helmojnë 500 nxënës Në provincën e Qinghait të Kinës janë helmuar në total 548 nxënës të shkollave, përfshirë ato fillore dhe të mesme. Nga
Top 10 "biskotat" në futboll (VIDEO) Ndeshje të lehta, të trukuara apo "biskota", quajini si të dëshironi por në historinë e futbollit ka patur disa ndeshje
Ashensori më argetues, i mbuluar me biskota Në një godinë në Londër,në ashensorin kryesor janë vendosur mbi 1300 biskota , të njohura si biskotat Jaffa. Krijuesi