999 rezultate për

bino

Bino: Ka marrëveshje për 1.6 milionë vaksina, 450 mijë doza vijnë në mars Mjekja Silva Bino, tha se deri në fund të shkurtit, në Shqipëri do të kenë ardhur më shumë se 450 mijë vaksina. Duke
A duhet të vaksinohen personat që e kanë kaluar Covid-19? Përgjigjet Silva Bino Shefja e Departamentit të Epidemiolgjisë pranë ISHP, Dr. Silva Bino tha se edhe personat që e kanë kaluar Covid duhet të
Mjeku sherr me zv.ministrin: Do ju kthej përgjigje, por duro se nuk më lë rehat Silva Bino Mjeku Petrit Vargu është përplasur ashpër me zv.ministrin e Shëndetësisë, Gjergj Koja lidhur me procesin e vaksinimit në
Labinot Tahiri do të kandidojë sërish për deputet Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka bërë të ditur se në zgjedhjet e ardhshme do të kandidojë sërish pë
Bino zbulon skenarët: Kur mund të nisë vaksinimi anti-Covid i grupeve të rriskut Ekspertja Silvia Bino nga Instituti i Shëndetit Publik flet për DW mbi strategjinë e vaksimit të popullsisë në Shqipëri
Bino: Po punojmë për gjurmim të rasteve të reja nëpërmjet aplikacioneve në telefon Në mbledhjen e sotme të Komitetit të Ekspertëve ku nuk munguan as ekspertët turq, shefja e departamentit të sëmundjeve i
Tritan Shehu replikon me Binon: O Silva mos u nxeh aman, ti nuk je as epidemiologe Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik (ISHP)
Debat midis Tritan Shehut dhe Silva Binos: Mbylle! Pse flet kot më kot flet? Një debat në studio për vaksinat kaloi në tone të larta zëri mes shefes së Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontroll
Ku të drejtoheni për testimin e thjeshtë? Flet shefja e Epidemiologjisë në ISHP Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino në një lidhje live për RTV Ora, ka treguar më shum
Mos e kombinoni qumështin me këto produkte Roli i qumështit për shëndetin e njeriut është shumë i rëndësishëm. Ai ka përbërës ushqimorë, të cilët janë të domosdosh
Bino u jep lajmin e keq shqiptarëve: Natën e Vitit të Ri nuk mund të dilni jashtë! Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino, ka thënë se në datë 31 dhjetor, natën e Vitit të Ri vendi do të jetë i mby
Testet e shpejta nga e hëna, Bino sqaron si do të funksionojë Ditën e sotme Manastirliu njoftoi se nga e hëna në Shqipëri do të nisin testet e shpejta. Mjekja Silva Bino thotë se kët
Silva Bino: Vaksina u duhet edhe personave që e kanë kaluar COVID-19 Vaksina kundër Covid - 19 do t'i duhet edhe personave që e kanë kaluar virusin. Përgjegjësja e departamentit të epid
Flet Bino: A do të mbajmë maskën edhe pasi të dalë vaksina? Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino u kërkoi qytetarëve që të mbajnë maskën. Ajo tha s
Mposhti me sukses COVID-19, Silva Bino tregon çfarë e trembte brenda spitalit COVID Shefja e departamentit të sëmundjeve infektive pranë ISHP-së, Silva Bino ka treguar eksperiencën e saj brenda spitaleve
E RËNDË/ Ndahet nga jeta në moshë të re arbitri kosovar Një ngjarje e rëndë ka prekur futbollin kosovar. Mbrëmjen e së dielës u nda nga jeta arbitri kosovar Labinot Aliaj në mo
A rrezikon Shqipëria një mbyllje totale? Silva Bino: Kemi disa skenare! Duke nisur nga dita e sotme kanë hyrë në fuqi masat e reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Është kufizuar
A do të ketë një izolim total në dhjetor? Përgjigjet Silva Bino A mund të kemi një karantinë totale në Shqipëri në muajin dhjetor? Sipas Silva Binos, kjo ende nuk është diskutuar d
Bino: Çfarë duhet të bëjë pacienti nëse testi del negativ, por ka shenja klinike Komiteti Teknik i Ekspertëve ka miratuar sot futjen e testeve të shpejta në vendin tonë, të cilat do mund të kryhen pra
Fustani i kukullës është ideali për vjeshtën, po si mund ta kombinoni? (FOTO LAJM) E dimë që shumë prej jush akoma po shijojojnë ditët e nxehta të verës, por edhe pak ditë dhe vjeshta troket. Moti bëhet