999 rezultate për

biazi

"A je i çmendur", De Biazi zbulon bisedën e veçantë me Dukën për aktivizimin e Hysajt Xhani De Biazi gjatë një interviste të gjatë me median italiane “TuttoMercatoWeb.com”, ka folur edhe për Shqipërinë dhe
"Krijova një ekip ku ideali ishte nderi i flamurit", De Biazi: Shqipëria fiton edhe finalen Shqipëria përballet ditën e sotme me Kazakistanin, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve, ku kuqezinjtë e Edi Rejës
De Biazi i lumtur për ndihmën ndaj Italisë: Shqipëria ka zemër të madhe (FOTO LAJM) Xhani De Biazi, ish-trajneri i Kombëtes kuqezi, ka folur për të përditshmen torineze “TuttoSport”, duke u ndalur te gjes
"Në datë 3 prill nuk do rifillojë asgjë", De Biazi: Si mund të luhet në Liverpul me tifozë? Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani de Biazi është tepër i shqetësuar që situata e Koronavirusit nuk është marrë seriozisht
De Biazi: Hysaj nuk ishte më i miri Gianni De Biasi është njeriu i cili në krye të kombëtares shqiptare arriti të bëjë ëndrrën realitet. Trajneri itali
Lala: E tall akoma De Biazin që e la jashtë Rashicën Shqipëria e mbylli edi cionin kualifikues jo në mënyrën më të mirë të mundshme. Ndërkohë, së fundmi në vendin tonë, një
Duka: De Biazin e bëri Shqipëria që të fitojë, kam kritika për listën e futbollistëve Presidenti i FSHF-së, Armand Duka u shpreh pas ndeshjeve të legjendave se kjo ishte ndeshje me rëndësi për vetë arsyen p
De Biazi: Ishte e vështirë për mua, atë që nuk arrita me Italinë e vërtetë e bëra sot U luajt ndeshja e parë e miqësores së yjeve teksa disa nga lojtarët më të dalluar të Italisë u përballen me atë të Shqip
Mesazhi Xhani De Biazit për shqiptarët: Me gjithë zemër shpreh dhimbjen time Xhani De Biazi do të mbetet përgjithmonë i lidhur me Shqipërinë, jo vetëm se ka drejtuar kombëtaren shqiptare në një rru
"Po vijoj të fus lojtarë të rinj", Reja: Grupi i De Biazit duhet rinovuar Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, foli për “Rtsh” pas humbjes në ndeshjen me Francën. Në vija të përgjithshme, Reja u shp
De Biazi - Napolit: Hysaj është pasuri, mos e humbisni Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi ka komentuar situatën e vështirë që po kalon Napoli gjatë javëve të
Stoli i Sampdorias, Ranieri i zë vendin De Biazit? Në Itali e bëjnë fakt të kryer. Claudio Ranieri do të jetë trajneri i ri i Sampdorias, duke parakaluar kështu ish-trajne
De Biazi alternativa e parë për të marrë drejtimin e Sampdorias Giani De Biasi mund të rikthehet në drejtimin e një skuadre pas një pauze të gjatë. Ish-trajneri i Kombëtares shqipta
Largimi i Di Franceskos, De Biazi kandidat për stolin e Sampdorias Eusebio Di Françesko ishte trajneri i parë që u largua për këtë sezon në Seria A, që pas nisjes së sezonit të ri. Pas
De Biazi: Kur isha pjesë e Shqipërisë më kontaktuan nga Seria A Ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi do të mbetet padyshim në kujtesën e çdo tifozi. Megjithatë, për "Corriere
"Është arbëresh!", De Biasi surprizon shqiptarë me përgjigjen për gazetarin Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, ishte i ftuar në emisionin “Soiree”, në Top Channel.
De Biazi mbron Panuccin: Trajneri jep gjithcka Humbja 4-0 e kombëtares shqiptare kundër Skocisë. vendosi në dyshim të ardhmen e Christian Panuccit te kuqezinjtë. Në
De Biasi u mbyllë gojën kritikëve të Strakoshës Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, nuk kursehet kur bëhet fjalë për të marrë në mbrojtje futbollist
De Biazi: Ndihem i tradhtuar, nga stoli i Polonisë te Kroacia e Ronaldo Gianni De Biasi, ish-tra jneri i Kombëtares së Shqipërisë, është rikthyer të flasë për median italiane, më konkretisht p
Shporru, duam De Biasin! Tifozët injorojnë keq Panuçin Nga thirrjet për mbështetje të ish-trajnerit Xhani De Biazi te kontestimet dhe kërkesat për largim nga Kombëtarja shqipt