999 rezultate për

biasit

Dy vite pushim, De Biasit i ofrohet drejtimi i kombëtares së njohur Pas dy vitesh, Gianni de Biasi pritet të rikthehet në stol dhe ta bëjë në një kombëtare, që kur udhëhoqi Shqipërinë për
ZYRTARE/ Ish-ndihmësi i De Biasit, trajner i Livornos Tashmë është zyrtare, Paolo Tramezzani merr drejtimin e Livornos në Serinë B. Ish-ndihmësi i Gianni De Biasit në Komb
Sampodria pa trajner, del emri i De Biasit Klubi i Sampdorias ka vendosur në ditën e djeshme të përfundojë para kohe kontratën me trajnerin Eusebio Di Francesco.
Largimi i Di Franceskos, De Biazi kandidat për stolin e Sampdorias Eusebio Di Françesko ishte trajneri i parë që u largua për këtë sezon në Seria A, që pas nisjes së sezonit të ri. Pas
ZYRTARE/ Zbulohet e ardhmja e De Biasit I papunë që nga nëntori i vitit 2017, pas asaj experience të dështuar te Alaves, të udhëhequr për vetëm 9 ndeshje, ish-t
Gazzeta Dello Sport, Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit Vetëm pak ditë para nisjes së elimintoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjozja italiane Gazzetta Dello Sport ka an
Cana: Ky është ndryshimi mes Panuccit dhe De Biasit Në një intervistë për Rtsh para ndeshjes me Izraelin, ish-kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana, flet për situatën e ekipit
Duka tregon ndryshimin mes Panuçit dhe De Biasit Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ishte i ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan” të moderatores L
Kjo është aventura e re e Gianni De Biasit Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka nisur aventurën e re… në ekranin e televizionit. Italiani do të
De Biasi bën parashikimin që do t’ju pëlqejë të gjithë shqiptarëve Një tifoz special i përfaqësueses sonë në takimin ndaj Izraelit, do të jetë dhe ish-trajneri Gianni De Biasi. Tekniku
Marvraj tregon ndryshimin midis Panuccit dhe De Biasit Mbrojtësi Mërgim Mavraj do të vazhdojë të jetë një nga pikat më të forta të Shqipërisë dhe lojtari i Hamburgut është i b
Alaves triumfon me vëshirësi dhe pas largimit të De Biasit Alaves largoi trajnerin Gianni De Biasi 1 javë më herët dhe emëroi në atë post ish mesfushorin e Barcelonës, Abelardo. K
Etrit Berisha mirënjohës në maksimum ndaj De Biasit Etrit Berisha jep një lajm shumë të mirë për gjendjen e tij fizike në një lidhje telefonike për “Zona Gol”. Portieri i A
Panucci në debat me gazetarin ironizon Shqipërinë e De Biasit (VIDEO) Nw konferencën e djeshme Cristian Panucci pati një moment tensioni. Ai “thumboi” mënyrën se si luante skuadra në kohën e
Alaves merr fitoren e parë kundër ekipit që barazoi me Realin, ndiehet efekti i De Biasit (VIDEO) Debutim ëndrrash për Giani De Biasin në stolin e Deportivo Alaves. Ishi trajneri i Shqipërisë e nisi në mënyrën më t
De Biasi merr drejtimin e skuadrës së La Ligas Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi shumë shpejtë pritet të gjejë punë, pas një pauze disa muajshe.
Kombëtarja pa trajner? Mediat italiane gjejnë zëvendësuesin e De Biasit Federata Shqiptare e Futbollit kishte premtuar emrin e trajnerit të ri brenda muajit korrik, por edhe pse kanë kaluar ta
" Eurosport"/ Duka zgjedh Camolesen, por i vendos një kusht të pamundur Pas De Biasit, Federata Shqiptare e Futbollit po sheh disa alternativa për të gjetur zëvendësuesin e tij. Emri i radhës
Shqipëria e bëri De Biasin milioner, ja sa fitoi në 5 vite Trajneri italian, Gianni de Biassi mori mbi 1.8 milionë euro sa drejtoi Shqipërinë, nga viti 2011 deri në vitin 2017, du
Shqipëria "gjen" pasuesin e De Biasit Sky Sport ka parashikuar të ardhmen e pankinës shqiptare. Sipas mediave italiane Xhankarlo Kamolezen ka pasur kontakt