999 rezultate për

biasi

A do ta vazhdojë kontratën De Biasi? Ja përgjigja e trajnerit italian Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni de Biasi e ka pranuar se do të dëshironte të qëndronte në Shqipëri, por vetëm me
De Biasi: Xhaka zgjodhi Shqipërinë sepse Zvicra nuk e deshi Gianni de Biasi ka “turpëruar” Taulant Xhakën, pasi deklaroi se Shqipëria për të nuk ishte zgjedhja e parë. Trajneri
De Biasi katastrofë në statistikat e 15 muajve të fundit (FOTO) Gianni De Biasi po kalon momentin më të vështirë që nga koha që ka marrë drejtimin e kuqezinjve. Strategu italian ka një
FSHF kundër De Biasit, Shulku dhe Jera japin sinjalet e para të "divorcit" Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, Fatbardh Jera i ftuar në emisionin sportiv të RTSH-së mendon se cikli i Gianni
Pas humbjes ndaj Bosnjës, Ballist Morina ka një mesazh për De Biasin Pas humbjes së Kombëtares në miqësoren me Bosnjën në “Elbasan Arena”, Ballist Morina i njohur ndryshe si “heroi” i Beogr
“Peshkaqenët po sulmojnë De Biasin, duhej të largohej pas Europianit” Ish-futbollisti i kombëtares, Rudi Vata, i del në krahë De Biasit në këtë moment të vështirë që po kalon strategu italia
De Biasi: E meritonim fitoren ndaj Bosnjës Gianni De Biasi beson se Shqipëria e ka merituar fitoren ndaj Bosnjës. Tekniku italian pas ndeshjes miqësore të cilën
A do të largohet De Biasi në tetor? Ja si përgjigjet italiani Disa minuta më parë ka përfunduar konferenca për shtyp e Gianni De Biasit para ndeshjes ndaj Bosnjës. Strategu italian f
De Biasi "sulmon" Xhakën: Kush nuk respekton rregullat, e ka derën e hapur Trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi është duke folur në konferencë për shtyp para ndeshjes miqësore ndaj Bosnjë-Herce
OPINION/ Xhaka ka të drejtë, De Biasi po gabon ... Nga ROZALB LIKA Gianni De Biasi pas ndeshjes ndaj Italisë, ka një mision të vështirë për të menaxhuar dy prob
De Biasi i përgjigjet Xhakës: Nuk është shenjtor, as Pele apo Maradona! Taulant Xhaka ka akuzuar rëndë dje De Biasin se është larguar nga kombëtarja vetëm prej tij, duke mos marrë asnjë përgj
Xhaka sulmon sërish De Biasin: Ja 3 arsyet që jam larguar nga kombëtarja Pas largimit të bujshëm nga Kombëtarja shqiptare, ka ardhur edhe një tjetër reagim akoma edhe më i ashpër nga Taulant X
Xhaka e quajti "gënjeshtar", por ja çfarë tha dje De Biasi Trajneri i kombëtares sonë, Gianni De Biasi foli dje në konferencë për shtyp pas kthimit nga humbja me Italinë, teksa nu
Plas "bomba" në kombëtare, Xhaka: De Biasi po gënjen, i dhimbsen lekët Taulant Xhaka nuk është larguar nga kombëtarja për shkak të problemeve fizike. Ka qenë vetë mesfushori kuqezi që ka përg
Veseli: Shpresoj t'i afrohem Canës, ja pse më beson De Biasi Frederik Veseli luajti për herë të parë si titullar me Kombëtaren, teksa De Biasi i besoi një vend në formacionin ndaj i
Zbulohen fjalët e De Biasit pas humbjes me Italinë: Nuk po luani për flamur! Flamuri, ky është elementi që Shqipëria ka humbur pas pjesëmarrjes historike në Kampionatin Europian. Kjo ka qenë arma
Cikalleshi: Futbolli ka ulje dhe ngritje, De Biasi ka bërë zgjedhjet e duhura Sokol Cikalleshi është rikthyer titullar në kombëtare, pas një periudhe jo fort pozitive në aspektin personal, kujtoi se
5 vjet trajner i kuqezinjve, ja 9 lojtarët që ka larguar De Biasi (FOTO) Gianni De Biasi nuk bën shumë kompromise kur bëhet fjalë për mosmarrëveshje me lojtarë. Strategu italian deri më tani ka
De Biasi stërvit vetëm 13 lojtarë para ndeshjes me Bosnjën Vetëm 13 futbollistë ishin në dispozicion të trajnerit Gianni De Biasi në seancën e parë stërvitorë të Kombëtares shqipt
De Biasi sqaron "sherrin" me Xhakën dhe Abrashin, si dhe largimin e mundshëm ... Trajneri i kombëtares, Gianni De Biasi pas rikthimit nga Italia gjatë mesditës së sotme po jep një konferencë për shtyp
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}