999 rezultate për

bexheti

A do të pranonte Abdylmenaf Bexheti të ishte kryeministri i parë shqiptar? (VIDEO) Akademiku Abdylmenaf Bexheti në emisionin “10 MINUTA” ka shuar zërat që qarkullojnë në publik, se do të jetë kandidat mb
Edhe Maqedonia mund t'i mbyllë bastet dhe lojërat e fatit Partitë shqiptare janë të gatshme të përkrahin ligjin për mbylljen e lojërave të fatit në Maqedoni. Sipas tyre, është de
Bexheti: Shqiptarët nuk janë të informuar për rrjedhën e procesit të zgjidhes së emrit Zëdhënësi i Aleancës për Shqiptarët, Flakron Bexheti duke folur për zhvillimet aktuale sa i përket zgjidhjes së kontesti
Bexheti: BDI është model për të gjitha partitë në Maqedoni Kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti sonte në emisionin “Click Plus”,tha se BDI ka qenë model për partitë shqi
Këto janë tre prioritetet e kryetarit të ri të Komunës së Sarajit Kryetari i ri i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sot zyrtarisht ka filluar punë në komunë. Bexheti në një deklarat
Bexheti: Do të jem kryetari i të gjithëve Blerim Bexheti, kandidati fitues i zgjedhjeve në Saraj nga radhët e BDI-së ka falënderuar qytetarët për përkrahjen e dhë
Bexheti shpall fitoren në Saraj Albeu.com mëson se ka përfunduar thuajse tërësisht numërimi i votave në komunën e Sarajt në këtë komunë kryeson Blerim B
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane Aleanca për Shqiptarët thotë se bashkëpunimi me Lëvizjen BESA në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale nuk cënon pjesëmarr
Blerim Bexheti prin në komunën e Sarajit Rezultatet e fundit të publikuara në Portalin Albeu.com për kreun e komunës së Sarajit, bëjnë të ditura se në këtë komun
Bexheti: Qytetarët në Saraj zgjodhën politikat e BDI-së (VIDEO) Kandidati i BDI-së për Sarajin, Blerim Bexheti në një deklaratë ka falënderuar qytetarët për mbështetjen e dhënë në këtë
Blerim Bexheti: Jemi të bindur se do të dalim fitues BDI në Konventë sot promovon kandidatët për kryetar komune. Në emër të kandidatëve para të pranishmëve në Konventë foli
Bexheti: Fitorja në Strugë e padiskutueshme Anëtari i Kryesisë qëndrore të Aleancës për Shqiptarët Flakron Bexheti në emisionin debativ Zig Zag në TV Art, foli për
LR PDSH flet për kandidimin e Sulejman Rushitit në Gostivar Ish Ministri i Arsimit, Sulejman Rushiti ka konfirmuar intresimin për të kandiduar në zgjedhjet lokale për Kryetar të Ko
Ivanov dëshmoi se është vetëm kukull në rezidencën "Vodno" Fjalimi tradicional në prag të vitit të ri i presidentit të Maqedonisë, Gjeorge Ivanov, ka dëshmuar edhe njëherë se ai ë
LR-PDSH: BDI mos e festoni përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit “Marrëveshja e Ohrit, një sfidë që zbuloi paaftësinë e faktorit politik shqiptarë për ta zbatuar atë në formë të plotë.
Bexheti: Ekonomia në Maqedoni ka falimentuar Profesori universitar Abdylmenaf Bexhet në një intervistë të fundit ka deklaruar se Maqedonia teknikisht ende nuk ka fal
Bexheti: Vetëm kriza financiare do ta gjunjëzojë Gruevskin Akademiku Abdylmenaf Bexheti, ka thënë se vetëm krijimi i kushteve për zgjedhje të besueshme dhe ndarja e shtetit nga pa
Bexheti: Kërcënimi i Hahn ka pasoja të rënda politike dhe ekonomike Bashkimi Evropian bëri të ditur se mund të pezullojë përkohësisht aspiratat evropiane të Maqedonisë, e me këtë edhe para
Bexheti: BDI duhej të largohej nga qeveria që me "bombat" e para Akademiku Abdulmenaf Bexheti, i ftuar në emisionin “Click Plus” të TV21, tha se BDI është dashur të lëshoj qeverinë në
Akademiku Abdylmenaf Bexheti: BDI dhe PDSH i kanë shërbyer të njëjtit "bos" (VIDEO) Aksionet që po ndërmerr Prokuroria Speciale e Maqedonisë janë në funksionim të kthimit të shtetit ligjor, vlerëson akade