999 rezultate për

besi

Pse amerikanët kanë besim te Presidenti Joe Biden? Joe Biden është presidenti i SHBA, sepse amerikanët kanë besim, që ai i merr me seriozitet shqetësimet e tyre. Shpresa e
Ronaldo: Ky trofe do na japë besim, nuk jemi dorëzuar për titullin (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo padyshim është lojtari mbrëmjes dhe jo më kot u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes. Menjëherë pas
Fonseca po humb besimin e drejtuesve të Romës, projektohet rikthimi i bujshëm Dy humbjet e fundit të Romës, në derbi me Lazion për kampionat dhe në Kupën e Italisë ndaj Spezias, që rezultoi me një e
Besiktas fiton derbin e Stambollit dhe "blindon" kreun (VIDEO) Beshiktashi ka fituar derbin e madh të Stambollit. Bardhezinjtë kanë mposhtur Galatasaray me rezultat 2-0 në ndeshjen
"Stop përbaltjes", Kalo zbulon ku qëndron problemi në dobësinë e sistemi shëndetësor Mjeku Tritan Kalo njihet si një nga kritikët e mëdhenj dhe ka bërë mjaft polemika me ata persona që në këtë periudhë pan
"Më shembën vetëbesimin", modelja e masave të mëdha tronditet pasi i refuzohet hyrja në club (FOTO LAJM) Një modele veshjesh ‘e masave të mëdha’ mbeti e tronditur pasi iu ndalua hyrja në një ‘club’ nate sepse ishte “tepër e m
Vetëbesimi i vajzës tënde bie në moshën 8 vjeç, 6 gjëra e ndihmojnë ta kapërcejë (FOTO LAJM) Pasi vajza juaj e vogël të arrijë moshën 8 vjeç, vetbesimi i saj do të testohet nga ndryshimet në miqësi, pamja fizike,
Cllevio nga burgu i kërkon ndihmë Stresit: O qelbësir më sill rroba dhe cigare (VIDEO) Cllevio, shoku i reperit Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi ka kërkuar ndihmë nga qelia e burgut. Edhe pse i
Dëbora deri në gjysmë metri në Tropojë, fshatrat mbesin pa energji elektrike Në disa fshatra në Tropojë energfjia elektrike është shkëputur duke i lënë në errësirë mbrëmjeve. Bëhet fjalë për fsh
"Na mbytën me gjoba!", Xhensila reagon për herë të parë rreth ditëlindjes së Besit (FOTO LAJM) Më 20 tetor Bes Kallaku festoi 35-vjetorin dhe rrjeti u mbush me urime të pafundme për artistin. Ai organizoi një festë
Binjaket identike ndajnë të njëjtin burrë: Duam të mbesin shtatzënë njëkohësisht (FOTO LAJM) "Binjaket më identikë të botës" që ndajnë të njëjtin burrë kanë habitur fansat pasi kanë ndarë një fotot të tyre duke po
Me momentet më të ëmbla nga shtëpia, familja Kallaku uron kështu Krishtlindjet (FOTO LAJM) Një urim i veçantë për Krishtlindje ka ardhur dhe nga familja Kallaku. Krahas disa imazhe të bukura me Besin dhe Ajkën p
Krishtlindje në kohë covidiane, besimtarët katolikë e ortodoksë festojnë sot me masa kufizuese Edhe pse jemi në pandemi, besimtarët katolikë dhe ortodokse në Shqipëri dhe të gjithë botën këtë 25 dhjetor festojnë dit
Cilat janë problemet e Juves? Pesë dobësitë e ekipit të Pirlos (FOTO LAJM) Juventus si rrallë here në dekadën e fundit e kemi parë në vendin e 6 pas 14 javësh në Serie A. Me 24 pikë, dhe me 1
Ofendoi nga kombësia sulmuesin shqiptar, dënohet trajneri italian Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur në ndeshjen e dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento- San Xhorxhio Sediko.
Bledi Çuçi zbulon dëshirën e vetme që ka kur ti përfundojë mandati si Ministër i Brendshëm Ministri i ri i Brendshëm, Bledi Çuçi foli gjatë prezantimit të postit të ri që i ka besuar kryeministrin Rama, të cilin
Mourinho zbulon dëshirën e Son: Përjetësisht të Tottenhami Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho mendon se sulmuesi Heung Min-Son dëshiron të rinovojë sa më parë. Son ka qenë i
Brenda shtëpisë së Besit dhe Xhensilës, festat nuk mund të ishin më perfekte (FOTO&VIDEO) Festat kanë ardhur në shtëpinë e Besit, Xhensilës dhe Ajkës dhe ambienti i tyre është mbushur me drita e ngrohtësi! E
Sekreti i dobësimit paska qënë fare i thjeshtë: Eskpertët tregojnë çfarë duhet të bëni Humbja nga pesha kërkon një angazhim serioz ndaj një stili të shëndetshëm jetese. Ushqyerja e shëndetshme, aktiviteti
Vajza e Niko Peleshit del në protestë: Mua më mbron mbiemri, po Klodianin kush e mbron? Ndërkohë që kryeministri Rama e akuzoi protestën për Klodian Rashën, një nxitje politike, një "goditje" i ka ardhur nga