999 rezultate për

bernd

Borchardt non grata, reagon OSBE Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga
Meta "përzuri" Borchardt nga Presidenca, reagon OSBE në Vienë Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga
Nuk ka lista sekrete për arrestim serbësh Shefi i misionit të BE-së në Kosovë, Bernd Borchard është shprehur se nuk ka nga ana e EULEX-it kurrfarë listash sekrete
Korrupsioni dhe krimi i organizuar, sfidat e Bernd Borchardt Shefi i ri i misionit të EULEX në Kosovë Bernd Borchardt, i cili do të marrë detyrën në 1 shkurt ka deklaruar në një kon
Bernd Borchardt, shef i ri i EULEX Ish-ambasadori gjerman në Tiranë Bernd Borchardt do të jetë shef i misionit të BE-së(EULEX) në Kosovë. Diplomati gjerm
Bernd Borchardt, shefi i ri i EULEX Diplomati gjerman, Bernd Borchardt, do të jetë shefi i ri i EULEX-it. Ish-ambasadori gjerman në Tiranë pritet që javën e