999 rezultate për

berlin

Klubi gjerman premton të shpenzojë një milion euro për të testuar të gjithë tifozët Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer
Lajçak mban takime në Berlin për dialogun Kosovë-Serbi Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, tha se ka pasur “diskutime të thella” me zyrtarë të lartë
Vendoset, finalja e Kupës së Gjermanisë do të luhet pa tifozë Tifozët e Bayern Munich dhe Bayer Leverkusen nuk do të lejohen të shikojnë finalen e DFB Pokal në ‘Olympiastadion’. S
Borussia Dortmund mposht minimalisht Herthën e Berlinit, shkëputet nga Leipzig (VIDEO) Borussia e Dortmundit ka fituar minimalisht përballë Herthën së Berlinit. Kjo fitore shkëput nga Leipzig që "ngeci" ndaj
Dortmundi zhbllokon rezultatin ndaj Hertha Berlinit (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola, Dortmundi ka arritur ta zhbllokoi rezultatin në pjesën e dytë. Për
Kërcënoi disa firma, besniku i Trump largohet përfundimisht nga Gjermania Pas dy vjetësh në detyrë Richard Grenell u tërhoq nga posti i ambasadorit të SHBA-së në Gjermani. Për një hap të tillë k
Lojtari i Hertha Berlinit shënon rekord historik në Bundesligë Mesfushori Vladimir Darida ka thyer rekordin për më shumë kilometra të përshkruara në Bundesligë. Futbollisti i Hertha B
Piatek pranë rikthimit në Serie A Ylli polak, i cili aktualisht po mbron fanellën e Hertha Berlin, pritet të ketë oferta nga Serie A. Fiorentina është
Mik i ngushtë me Trump, prapaskenat e largimit të Grenell nga Gjermania Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i ngarkuar edhe për dialogun Kosovë-Serbi nuk kishte shumë miq në Berlin
Bayern nuk fal, triumfon në transfertë ndaj Union Berlin (VIDEO) Bayern Munich ka triumfuar 0-2 në transfertë ndaj Union Berlin. Për bavarezët realizoi me 11 metërsh Leëandoëski në m
Bayern e mbyll në avantazh pjesën e parë ndaj Union Berlin (VIDEO) Bayern Munich e ka mbyllur pjesën e parë në epërsi 0-1 në transfertë ndaj Union Berlin. Një gol i Lewandowskit në min
Plane për udhëtim drejt Gjermanisë? Nga Berlini vjen lajmi i keq Ndalesat për udhëtime të paarsyetuara nga vendet e treta, ku hyn edhe Ballkani Perëndimor, zgjaten deri më 15 qershor.
Linja ajrore e pasigurtë, Bayerni do të udhëtojë me me autobus për në Berlin Të dielën në orën 18:00, Bayern Munchen do të ndeshet në Berlin përballë formacionit të Unionit. Kampionët në fuqi të
Futbollisti i Herthas së Berlinit infektohet me koronavirus Koronavirusi vazhdon të godasë ekipet e futbollit. Kësaj radhe është ekipi i Bundesligas, Hertha Berlin, të cilën kan
Mjeku kosovar në Berlin: 90 për qind e të prekurve me koronavirus e kaluan pa trajtim mjekësor Fahri Beqa është mjek internist dhe kardiolog që jeton dhe punon në Berlin. Ai ka treguar se deri dje në Gjermani is
Në Berlin po zhvillohen negociata sekrete, Vuçiç do t'a njohë Kosovën shtet? Politikani opozitar serb që drejton “Dverin”, Boshko Obradoviq, thotë se në Berlin të Gjermanisë ka muaj të tërë që kanë
Grenell i fal gjithë meritat: Marrëveshjet u arritën falë direktivave të Presidentit Trump Përmes një reagimi në Tëitter , ambasada amerikane në Berlin, ka thënë se marrëveshje për linjën ajrore, hekurudhore dhe
Berlini kërkon heqjen e menjëhershme të taksës Njësoj sikurse SHBA-ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirë
Berlini i prerë, kërkon heqjen e menjëhershme të taksës Njëjtë sikurse SHBA’ja, një vendim për heqje të menjëhershme të taksës ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës do ta mirë
Kurti dhe Vuçiç do të takohen shumë shpejt për herë të parë Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pritet që në muajin mars të ketë dhe takimin e parë me presidentin e