999 rezultate për

beogradin

Simiç thotë se do të pyesin Beogradin se si të merren vesh me Kosovën Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simic, ka thënë se partia e tij do të dakordohet me Beogradin, dhe më pas do të marrë v
Serbia rrethon Beogradin me snajpera dhe agjentë Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin që vjen të enjten me 17 janar në vizitë në Serbi do ta ruajnë dhjetëra mijëra policë
"Sputnik-ut" rus nuk i ndahet zemra nga Kosova, ky është parashikimi për 2019 "Sputnik" ka parashikuar zhvillimet në Kosovë gjatë bisedimeve të paralajmëruara me Serbinë në vitin e ardhshëm. Viti q
Kurti: Dialogu me Beogradin sipas meje Duke akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po dëshiron t’i japë pjesë të territorit Serbisë, Albin Kurti ka thënë se parti
Si e pushtoi Beogradin nazisti 26 vjeçar me 6 ushtarë Kur forcat gjermane u nisën në Ballkan në pranverë të 1941-ës, ata nuk u përballën vetëm me rezistencë të armatosur, por
Zbulohet dhurata e Vuçiçit për Putinin Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka takuar sot presidentin rus, Vladimir Putin, me të cilin ka biseduar për gjend
Londra kërcënon hapur Beogradin: Kujdes me Kosovën, ndryshe ju shkatërrojmë Durimit të shteteve perëndimore për luftën diplomatike që po bën Serbia ndaj Kosovës duket se i ka ardhur fundi,shkruan
Franca qetëson Beogradin: Deklarata e Macron nuk kishte të bënte me ju Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni ka qetësuar serbët sa i përket deklaratës së presidentit Emmanuel Macr
Titujt e gazetave serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamu
Sot, Beogradi mbushet me helikopterë luftarakë Në Beograd është shfaqur shqetësimi për praninë e madhe të helikopterëve gjatë ditës së sotme. Helikopterë të Forcave
Erdogan "pushton" sot Beogradin me 50 badigardë, 8 ministra dhe 185 biznesmenë Duke filluar që nga sonte në mbrëmje, plot 3 ditë do të qëndrojë Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, në Serbi.
Lista Serbe takohet me Beogradin për të marrë leje Pas marrëveshjes së fundit ndërmjet koalicionit PAN dhe Aleancës Kosova e Re për bashkëqeverisje, partneri tjetër i koal
Shehi gëzohet kur kupton se do ta vizitojë sërish Beogradin Orges Shehi do të kthehet përsëri në Beograd, aty ku në tetorin e vitit 2015 përjetoi një nga momentet më të vështira të
Lista Serbe: Do flasim me Beogradin për Veselin e Haradinajn Lista Serbe vazhdon t’ua bëj të qartë partive kosovare se çdo vendim që do ta marrin për formimin e institucioneve do ta
Kurti: Qeveria Haradinaj do t’i kishte dy kryeqytete, Prishtinën dhe Beogradin Kandidati për kryeministër nga Lëvizja “Vetëvendosje”, Albin Kurti gjatë një inervistë për ora news ka thënë se nëse Ram
Mediat ndërkombëtare për zgjedhjet në Kosovë Mediat ndërkombëtare,kane komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 11 qershorit në Kosovë, shkruajnë se pushtetin e ri në Pr
Serbët fajësojnë Beogradin për incidentet mes tyre Të hënën, rreth orës 22, në Leposavic, persona të paidentifikuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të objektit të Qe
Tregon Tahiri, ja kur do vazhdojë dialogu me Beogradin Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, ka deklaruar se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë mund të vazhdo
Thaçi: Po të duan, ndërkombëtarët e bindin për 5 minuta Beogradin Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për "Zëri"-in, ka thënë se ndërkombëtarët , po ta duan formimin e
“Serbia të tërheqë padinë ndaj Haradinajt” Zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek i ka bërë thirrje Beogradit që të tërheq aktakuzat e vjetruar