999 rezultate për

beni

Që pushimet e këtij fundviti të mos duken ndryshe: 10 pyetje për të ndryshuar atmosferën Jemi përgatitur që ky sezon festash do të duket goxha ndryshe nga vitet e tjera, për shkak të kufizimeve kundër Covid-19
Hajdari i del kundër Bashës: Mos bëni politikë me vdekjet nga koronavirusi Deputetja Rudina Hajdari kërkoi sot nga Kuvendi që të mos bëhet politikë me viktimat nga Covidi, duke komentuar kështu d
Sekreti i dobësimit paska qënë fare i thjeshtë: Eskpertët tregojnë çfarë duhet të bëni Humbja nga pesha kërkon një angazhim serioz ndaj një stili të shëndetshëm jetese. Ushqyerja e shëndetshme, aktiviteti
Celulari rreziku më i madh per përhapjen e COVID-19, shkencëtarët tregojnë se çfarë duhet të bëni Koronavirus vijon të përhapet në te gjithe botën, dhe ndërkohë që ndiqni lajmet, ka të ngjarë të keni dëgjuar edhe këshi
Tre shenja që e keni lënë veten pas dore Të gjithë e dimë që mund të kujdesemi më mirë për të tjerët nëse kujdesemi më parë për veten. Ne duhet të jemi të mirë p
Jetoni larg njerëzve që doni? Disa këshilla për të mos i përjetuar keq festat Bota është ende para një pasigurie të madhe dhe pritja bëhet më e madhe.Biletat e avionit janë gjëja më e rallë që mund
Ministri i Shëndetësisë: Spitalet në Kosovë janë të mbingarkuara, bëni kujdes Të premten bëhen një jave nga dita kur kanë hyrë në fuqi masat e reja anti-Covid. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ë
Para se të bëni një tatuazh, merrni përgjigjjen e këtyre 7 pyetjeve Po mendoni të bëni tatuazhin tuaj të parë? Këtu janë disa pyetje që gjithkush dëshiron t'ia bëjë tatuazhistit përpara se
Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM) Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme. Zgjedhja e ushqimit të duhu
U kapën teksa shkëmbenin kokainën, arrestohen tre persona Tre persona janë arrestuar në flagrancë në Durrës, pasi u kapën nga policia duke shkëmbyer lëndë narkotike, të llojit ko
Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë puçrra (FOTO LAJM) Ju nuk e dini dhe do ju duket e pabesueshme, por larja e dhëmbëve dhe e fytyrës në të njëjtën kohë mund të rrisë rreziku
Ndoshta po i lani dhëmbët më shumë se ç'duhet dhe po bëni gabim Sa shpesh duhet t'i lajmë dhëmbët? Pavarësisht se dëgjojmë thuajse çdo ditë receta e këshilla në lidhje me kohën apo shp
Hap pas hapi: Kjo është rutina e fytyrës që duhet të bëni çdo darkë (FOTO LAJM) 1-Pastrim i dyfishtë: Fillimisht për të pastruar tualetin përdorim pambuk dhe qumësht dhe më pas me larësin tonë të për
"Shqipëria zonë risku", çfarë duhet të bëni për të shkuar në Gjermani Pas shtimit të ndjeshëm të rasteve me koronavirus, vendi ynë konsiderohet një zonë risku dhe për këtë vështirësohet kali
Në lidhje me djalin e Thaçit? Reagon për herë të parë Kejvina (FOTO LAJM) Kejvina Kthella është një ndër modelet më të komentuara shqiptare, e cila merr gjithmonë vëmendje me çdo paraqitje të sa
Ku është zhdukur Fero? Arbenita rikthen reperin (VIDEO) Në shtator të këtij viti, pa pritur e pa lajmëruar, Fero u zhduk nga rrjetet sociale duke merakosur fansat e tij. Ai
Gjumi i keq, pse ndodh dhe çfarë duhet të bëni Kur ditës së lodhshme i vjen fundi, dëshira për t’u strukur në krevatin e ngrohtë është e pamposhtur. Por ka raste kur k
Ligj i çuditshëm, nëse e bëni këtë në SHBA mund të dënoheni me burg Në Amerikë, një pjesë e ligjeve janë të çuditshme. Për fat të mirë, shumica prej tyre nuk zbatohen sepse imagjinoni t’ju
Trump u emocionua pas takimit me përkrahës: Mos më bëni të qaj (VIDEO) Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, gjatë takimit me përkrahësit e tij në Michigan është emocionuar
Horoskopi për muajin nëntor, a jeni ju shenja më me fat? Shumë gjëra do të ndodhin në univers këtë muaj. Në zemër të tij, nëntori ka të bëjë me të kuptuarit se çfarë doni në jet