999 rezultate për

benfika

Liga e Kampioneve / Benfika barazon në shtëpi, festë për Liverpulin dhe italianet Ndeshjet e sotme të Play-off të Ligës së Kampioneve kanë dhuruar rezultate mjaft interesante, të cilat mund të ndikojnë
Bota prej Klasiken, Tito mendjen te Benfika Spanja mund të ziejë për El Clasicon mes Barcelonës dhe Realit, por mendimet e Vilanovës për momentin shkojnë vetëm për
Coentrao rithehet te Benfika? Fabio Coentrao po mendon rikthimin tek Benfika. Sipas shtypit luzitan mbrojtësit të Real Madrid nuk i intereson fakti që
Benfika 1-1 Juventus (VIDEO) Një Juventus i mirë, i cili barazoi 1-1 në miqësoren përballë Benfikës në vigjilje të SuperKupës së Italisë që do ta lua
Benfika shkatërron 5-2 Real Madridin (VIDEO) Benfika ka shkatërruar Real Madrid 5-2 në miqësoren e luajtur dje në mbrëmje. Madrilenët, edhe pse kishin për 60 minuta
Benfika: Në Londër për kualifikim Trajneri i Benfikës, Jorge Jesus, dhe mesfushori Bruno Sezar, edhe pse humbën ndeshjen e parë në shtëpi, nuk ndjehen të
Edhe Benfika, fatin e Napolit Blutë e Londrës janë maksimalisht të motivuar për t’u dhënë përgjigjen e duhur kampionëve të Portugalisë, ashtu siç bënë
Rui Costa: Nuk kemi frikë nga Chelsea Rui Costa mendon se Benfika e tij ka shanse përparimi të mëtejshme në Ligën e Kampioneve, ndërsa nuk e ka konsideruar pe
Benfika fiton trofeun e parë për këtë sezon (VIDEO) Benfica ka mbetur nën hije të Portos së trajnerit Villas Boas, e cila e ka fituar titullin dhe Kupën e Portugalisë. Por
Benfika barazon por kualifikohet (VIDEO) Skuadra portugeze Benfika ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale pasi ka barazuar në ndeshjen e kthimit me skuadrën
Benfika transferon Saviolen Sulmuesi argjentinas Havier Saviola ka kaluar në Portugali në radhët e Benfikës. Klubi luzitan konfi